MadonnaI

Madonna Louise Ciccone

6,9
2 688 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Madonna

http://www.youtube.com/watch?v=ONesBVPqEEQ z Oskarów

http://www.youtube.com/watch?v=JEikD4Mo18c z koncertu

piotr198502

Tylko tępi ignoranci którzy nie mają pojęcia o Madonnie drą mordy że nie umie śpiewać .

silent_allen

Nie wiem czy jestem tępym ignorantem, ale jak dla mnie ta stara suka śpiewa średnio, i nadrabia sobie kontrowersyjnością.
Kreuje się na sukę, więc tak o niej piszę.
Słyszał ktoś głos Christiny Aguilery na żywo?
http://www.youtube.com/watch?v=9bLx9dGMOSk
To się nazywa głos, a i nie musi sztucznie zachęcać mediów do pisania o swojej osobie, żadnych gołych zdjęć, żadnego bykania się z kim popadnie, tylko czysty talent.
http://www.youtube.com/watch?v=OHyAXS8kp4U&feature=related
Piękny głos, piękna osoba, jest takich kilka, choćby Ewa Farna, która głosem przewyższa tą waszą idolkę, Alicia Keys też, Leona Lewis też ma głos niczego sobie.
I co najważniejsze, żadna z tych kobiet nie kreuje się na kontrowersyjną, tylko po to aby zdobyć zainteresowanie mediów, i miłość fanów.
Takie sztuczne goowno jak ta Młotonna, to teraz jest Lady Gaga, której single wpadają w ucho, są fajne, ale jeżeli chodzi o głos, no to troszeczkę jej daleko do sław, choć muzykę ma niczego sobie.

baraqs

Znowu wulgaryzmy. Jako fanka( taką śmiem się nazywać) trzeba przyznać, że Madonna nie ma wybitnego głosu. Czasami jej wyjdzie, czasami nie. Każdy powinien o tym wiedzieć( taki mały, taki duży) i nie powinno być to przedmiotem tego sporu. Co do głosów i talentu pań: Lewis, Keys oraz Aguilery- uważam, że pierwsze dwie są naprawdę spoko, natomiast Kryśka jest irytująca momentami.Teraz Madonna. Po pierwsze nie jest stara. Stary to może być pies, jak coś to napisz w podeszłym wieku. O. Lepiej brzmi. Z tym, że 51 lat to raczej wiek średni. No ale nie czepiajmy się szczegółów;) "Suką" jest bo?? Naprawdę nie wiem. Chodzi Ci o "sex(book)"?? Przecież to było ok 20 lat temu. Niektóre zdjęcia były bardzo ładne inne przesadzone, prawda, lecz to jedynie zdjęcia. Sypia z kim popadnie?? Prześcieradłem byłeś?? Musiało być Tobie przyjemnie, też bym chciała być <w łóżku z Madonna>;) nawet jako prześcieradło. Kontrowersyjna zawsze była, ale wydaje mi się, że to media i antyfani właśnie, rozdmuchują niektóre sytuacje. Madonna lubi prowokować, "zmieniać twarze", wygląd, styl muzyczny jest kreatywna, potrafi zaciekawić( chodzi mi tu o muzykę w głównej mierze) ma bardzo dobre teledyski. Ludzie, w ocenianiu jej, najczęściej posługują się utartymi stereotypami. Dla mnie Madge to ikona, żywa legenda, wzór dal wielu kobiet(i nie tylko), dzięki niej zrozumiałam, że możesz wiele osiągnąć, trzeba mieć tylko twardą "dupę"( przepraszam za określenie).

baraqs

Lady Gaga po pierwsze nie dorasta Madonnie do pięt. Madonna zaszła zbyt daleko, by porównywać ją teraz do tej sztucznej lalki. O ile pamiętam, Christina też nie jest aniołkiem -> pocałunek z Madonną na koncercie.

piotr198502

No cóż, jak patrzę na nią śpiewającą na żywo to słyszę tylko jedne słowa płynące z jej ust: - "Mój Boże, jak ja bardzo bym chciała, ale cóż, tylko tyle potrafię".

piotr198502

PS. Madonna zawsze fałszowała, nigdy nie miała dobrego głosu. Na początku jej kariery ktoś powiedział - "Ona śpiewa jak myszka Mickey po zażyciu środków rozweselających". Nie dajcie się zwieźć nagraniom studyjnym, które zawsze są obrabiane bo na żywo nie idzie jej najlepiej, na siłę próbuje stosować ozdobniki co jej w ogóle nie wychodzi. Dziś Madonna jest marką i nikt nie wypomina jej braku talentu bo po co, jak jest maszynką do robienia kasy. Jej kult trwa już tyle lat, że nikt nie zwraca uwagi na mankamenty bo to przecież sama Madonna.

lalala

Mick Jagger Bono i OzzyOsbourne spiewaja gorzej od rencistkiw kosciele a sa legendamiichyle przed nimiczola sa byle jakimiwokalistamiale sa osobowoscia mistrzami emocji

piotr198502

Madonna rzeczywiście wybitną śpiewaczką nigdy nie była, ale co by o niej nie mówić - jest ikoną. Na tym właśnie polega pop kultura, że bardziej liczy się show, wygląd. W tym Madonna jest rewelacyjna! Jak ktoś idzie na koncert Madonny, to przecież nie spodziewa się usłyszeć arii operowych, tylko zobaczyć niesamowite widowisko - i to ta artystka właśnie gwarantuje.

Muszę też poruszyć wątek Lady Gagi. Że nie ma głosu? Tu to przegięcie ostre. Może studyjne nagrania mają wiele "dodatków" komputerowych do jej głosu, ale to tylko dlatego, że właśnie taki rodzaj muzyki prezentuje. A słyszeliście jak śpiewa na żywo? Jeżeli nie, to tutaj macie próbkę jej genialnego wystąpienia na żywo, akustycznie:
http://www.youtube.com/watch?v=laIr_d0hFB8&feature=related
Tak więc: Lady Gaga ma głos, jest oryginalna i wpada w pamięć, każdy jej singiel staje się hitem (tego chyba nie możecie zaprzeczyć), może i jest to muzyka komercjalna, ale przecież taka ma być - POP KULTURA! Taka muzyka też jest ludziom potrzebna... nie może być wszystko niszowe i tzw. ambitne.
Uważam, iż Gaga jest niesamowita - nie ogranicza się do stania i wyklepywania dźwięków, kręcąc przy tym nieudolnie tyłkiem - ma pomysł na siebie - kręci świetne teledyski z fabułą, robi super show, sama komponuje, pisze teksty, gra na fortepianie, a jednocześnie nie jest jedną z setek słodkich blondyneczek, które chcą robić karierę, a nie bardzo wiedzą jak i nie mają za bardzo pojęcia o tej sztuce (jak np. nasza rodzima Candy Girl).
Może daleko jej do takiej legendy jaką jest Madonna, ale myślę, że jeżeli tylko uda jej się utrzymać na rynku, to za 20 lat nasze dzieci będą nazywały ją ikoną ;)

Na co dzień nie słucham takiej muzyki, ale potrafię docenić obie panie za to co robią. Cóż... artyści się chyba po prostu rozumieją ;)

Pozdrawiam ;)

xherinfernalmajesty

dokładnie! nie ma najlepszego głosu, ale nie ma też złego! (http://www.youtube.com/watch?v=Z5uNcrQnXdY&feature=related)
jest wiele gwiazd, które robią karierę, a w ogole nie umieją śpiewać.
Madonna tworzy takie piosenki, które umie zaśpiewać.

xherinfernalmajesty

Gaga Madonnę bije na głowę tak głosem jak i talentem. Jeśli nie zabraknie jej pomysłów po kilku płytach to będzie porównywalną gwiazdą do Madonny ale do tego potrzebny jest czas, taki, jaki miała Madonna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones