MadonnaI

Madonna Louise Ciccone

6,9
2 683 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Madonna

nigdy nie rozumiałam co ludzie w niej widzą. Ani nie ma zbyt dobrego głosu ani nie jest
piękna... dziwię się. Niektóre piosenki są dobre nie powiem, że nie, ale królową bym jej w
życiu nie nazwała, bo moim zdaniem to, że jest lubiona to tylko i wyłącznie zasługa
wspaniałych artystów, którzy napisali jej wpadające w ucho piosenki. Gdyby napisali je dla
kogokolwiek innego stałby się on tak samo sławny

googaify

Bzdury pieprzysz narkomanko ! Madonna sama sobie pisze piosenki a ty na odwyk wracaj.

silent_allen

Ej no luzik. Kocham Madonnę, ale czemu musimy być od razu dla siebie wredni. Założycielka tematu wyraziła opinię, jednak mija się ona z prawdą, gdyż Madonna jest autorką większości swoich tekstów, oraz współproducentką każdej płyty. Co do wyglądu i talentu- myślę, że ani tego tego pierwszego, ani tego drugiego jej nie brakowało(oczywiście Madge nie ma zabójczego głosu z 15 oktawami) ale na tym polega jej fenomen, że ciężką pracą, ambicją, potrafiła, doborem piosenek itp itd potrafiła zneutralizować wady a wyeksponować zalety. Pozdrawiam.

Bisexidryna

allena nie będę w ogóle komentować, bo dyskusja jak widzę jest mu obca. Widocznie trafiłam w najczulszy punkt ;)

Bisexidryna dziękuję za normalną odpowiedź. Wiem, że pisze niektóre teksty sama, ale ja mówiłam o muzyce a nie tekstach, którą uważam za 1000x trudniejszą do napisania.
Co do wyglądu i talentu nie ma co gadać, bo każdy ma inny gust i ani ja ani ty zdania nie zmienimy :)
Mogę się zgodzić z tym, że jest ona przykładem na to, że jeżeli bardzo się czegoś chce i dąży się do tego ze wszystkich sił to można osiągnąć sukces. Chyba... bo znowuż wszystkiego to ja o niej nie wiem

Pozdrawiam

googaify

i dlatego nie wiem czemu ludzie porównują ją do Gagi. bo obie mają włoskie korzenie?? Gaga ma talent wokalny, którego Madonna niestety nie posiada.

Sztuczny_rarytas

Gaga ma talent wokalny? Może ale jakoś tego nie wykorzystuje patrząc na jej piosenki( te które maja teledyski i puszczają w radiu, bo jakoś nie śledzę jej kariery ;D A co do porównywania Gagi do Madonny(nie Madonny do Gagi- no błagam)- ludzie zawsze będą to robić- no ale Lady Gaga sama to prowokuje w dużej mierze.;D A jak już wcześniej wspomniałam to nie jest tak że Madonna nie pisze muzyki do swoich piosenek- wiem ponieważ czytałam to w jej biografii oraz słuchałam wypowiedzi współproducentów, ludzi z którymi współpracowała;D przez te 30 lat dużo się nauczyła. ;D

Bisexidryna

a dlaczego niby Gaga nie wykorzystuje swojego talentu? na youtube jest pełno filmików, w których Gaga śpiewa a capella i dopiero ujawnia się siła jej głosu. na koncertach też ma się czym pochwalić, a w radiu lecą takie utwory żeby każdy mógł sobie zaśpiewać.

Sztuczny_rarytas

Dlatego też stwierdziłam, że po piosenkach puszczanych w tv czy radiu. Wiem o Gadze tyle co mi wpadnie w ręce- sama o niej zbytnio nie szukam. A mówienie, że Madonna nie potrafi śpiewać jest przesadą.

Bisexidryna

nie napisałam, że nie potrafi śpiewać tylko że nie ma talentu:) sama lubię Madonnę,ale sukces osiągnęła jedynie przez ciężką pracę i to, że miała na siebie pomysł. posłuchaj np. La isla Bonita a potem Miles away. przez te lata pracy jej głos brzmi teraz o wiele lepiej.

Sztuczny_rarytas

Hehe, Wystarczy przesłuchać płytę "Celebration";D

Bisexidryna

a co jest nie tak z tą płytą??????????

Sztuczny_rarytas

Coś się nie rozumiemy;) wystarczy przesłuchać tę płytę, żeby zobaczyć postęp Madonny i to jak się zmieniała- nie tylko muzycznie;D

Bisexidryna

ja tam jestem zdania, że Madonna umie spiewać jak prawie każdy, średnim głosikiem zaśpiewać czysto melodyjkę. Czyli innymi słowy za bardzo to ona spiewać nie umie... No ale znowu powtórzę, to tylko moje zdanie ;)

googaify

Śpiewać tak jak Madonna potrafi większość osób. Podzielam twoje zdanie w 90%, bo według mnie w czasach swojej młodości była bardzo urodziwa.

Sztuczny_rarytas

Na koncertach to gaga akurat nie wyrabia i na siłę, zainspirowana starsza koleżanka z branży, próbuje tańczyc i śpiewac jednoczesnie. Co do wokalu samej madonny - nie poraża, to fakt. Ale w latach 90' doskonale eksponowala swój głos i wtedy spiewała dobrze. Lepiej, niz przeciętniacy. A jeśli uważacie inaczej, chętnie posłucham przeciętniaków w wykonaniu "Don't Cry For Me Argentina". Dopiero wtedy możemy zacząc ja porórnywac do ludzi przeciętnych "spiewających nie za dobrze".

googaify

Madonna nigdy nie miała dobrego głosu, nigdy nie była najpiękniejsza, ani najlepiej nie tańczyła. Sama powiedziała "Wiem, że nie jestem najlepsza piosenkarką, ani tancerką na świecie. Nic mnie to nie obchodzi. Lubię pociągać za sznurki."

Madonna urzeka swoją siłą, energią i indywidualnością. Wykreowała fenomenalne wizerunki (nie chodzi mi o skandale związane z seksem, które są najsławniejsze. A dlaczego najbardziej znane? Bo ludzie właśnie tym się interesują).

Jest kobietą sukcesu, wszystko osiąga własną, ciężką pracą. Nie wyręcza się innymi, jest na to za dumna. Ciekawostką jest, że biegle włada językiem francuskim, potrafi mówić po włosku, chyba słyszałem też jej wypowiedź po niemiecku. Jest inteligentna.

Madonna to ikona, obecnie największa ikona popkultury. Jej osobowość będzie dominowała nad innymi nawet wtedy, kiedy będzie już na emeryturze. No i warto podkreślić jej wkład z muzykę: świetne utwory i niesamowite teledyski. Szczególnie lata 80 i 90 należały do niej (takie płyty jak np.: True Blue, Like a prayer, Ray of light, czy utwór Vogue).

ravyy

biegle włada zwłaszcza francuskim:)haha

kinoman18

Noo... Jak sama podaje francuskiego już uczyła się mając 14-lat. :)))

kamykglaz

u nas w tym wieku a nawet i młodszym uczą się angielskiego, więc nie wiem co to za osiągnięcie albo dowód szczególnej inteligencji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones