MadonnaI

Madonna Louise Ciccone

6,9
2 688 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Madonna

Lansuje się na kontrowersjach w dość prymitywny sposób. ani spiewac nie umie, ani tanczyc, ani pisac piosenek. gwiazdka jak wiele innych. jaka Królowa Popu??? W ktorym miejscu ja sie pytam?

endriu3

Nie śpiewa najlepiej, nie tańczy najlepiej- sama to przyznała. Ale robi świetny pop(i nie tylko). Czy ja wiem czy lansuje sie w prymitywny sposób- raczej nie. A co rozumiesz przez ten prymitywny i kontrowersyjny?

Bisexidryna

Nie zgodze sie. Co to znaczy robić świetny pop? dobrze śpiewać, dobrze tańczyć, dobrze tworzyć. madonna tego nie robi - niestety. dla mnie nie rozni sie niczym od Britney i reszty gwiazdeczek.

endriu3

Ma repertuar(w przeciwieństwie do np. Celine Dion, która ma świetny głos), jej piosenek chce się słuchać, robi świetne teledyski, genialne show, a do tego ma reklamę. Ona się nie nudzi, zawsze czymś zaskakuje( na scenie czy w piosenkach. Potrafi się zmieniać i dostosowywać do potrzeb rynku. To kreatorka. Moim zdaniem oczywiście. Teksty jej piosenek wcale nie są głupie i puste.;) a przynajmniej większość. I potrafi wzbudzać zainteresowanie prasy, ludzi- nie ćpajac, nie pijąc i nie włócząc się po nocnych klubach( nie robiła tego również jak była młodsza.)

Bisexidryna

Porównajmy ją chociażby do - daleko szukać - MJ. Tu wyraznie widac czym różni sie odtwórca od twórcy.
Co robi Madonna aby być zauważoną - wiesza sie na krzyżu z koronie cierniowej (żaby nie było niedomówień - nie jestem przeciwny takim akcjom). Co robi MJ - Anti-gravity Lean i dodatkowo opatentowuje do tego skłonu buty - Patent No. 5255452. Z kogo jest większy pożytek?

endriu3

Nie bedę pisała z kogo jest lepszy pożytek;)Ja po prostu wolę jej muzykę i wolę to co Madonna robi na scenie i poza nią. Takie jest moje zdanie;) a wiszenie na krzyżu miało swój cel. I w sumie było niebezpieczne;P to sie poświeciła;)

Bisexidryna

hehe ;] mogła sie przybic gwoździami to by niebezpieczne nie było - i jakie poswiecenie!

endriu3

hmm, to by było coś;) kolejny krok do przodu w pokonywaniu barier;)

Bisexidryna

endriu3 nie wiem w dalszym ciagu czy twoj temat jest prowokacja jesli tak to dobrą bo jelsi pisales powaznie to stwierdzenie marne.MADONNA GWIAZDKI JAK WSZYTSKIE INNE . biorac pod uwage ze dwa jej albumy uznane za dziela wybitne ( Like a prayer 1989 i Ray of light 1997 ( ten drugi wcale nie owiany skandalem wrecz przeciwnie) na plytach tych madonna sama komponuje pisze teksty momentami poetyczne zreszta to nie tylko moje zdanie nic nie znajacego sie na literaturze czlowieka lecz tych ktorzy sie znaja. poza tym na scenie jest obecna od 30 lat ( no dobra 27)i te wsyztskie gwiazdki do ktorych jest niby bardzo podobna nie istnieja dluzej jak 2 lata . kolejna sprawa wielcy nie wiem czy teoretycznie czy praktycznie) choreografowie stwierdzili ostatnio ze Madonna jest jedna z niewielu artystek a jedyna 50 letnia ktora potrafi zatanczyc co wiecej niekiedy stworzyc tak fantastyczna choreografie , po OSTATNIE co do jej spiewu jest mnostwo artystow z wielkim glosem ktorzy nagrywaja bylejaka muzyke Celine Dion Mariah Carey ostatnio Chris Cornell a jest mnostwo artystow ktorzy srednimi warunkami glosowymi nagrywaja albumy , ktore zapisuja sie w kanon muzyki ( Madonna ,Michael Jackson ). Ale podkreslam jeszcze raz twoj post . w kategoriach prowokacji SWIETNY w kategoriach ( kazdej innej) mierniutko pozdrawiam

stawokir

Wreszcie ktoś mądrze napisał ;)
Zgadzam się w zupełności. Celine Dion słynie jedynie z Titanica.

endriu3

Trudno jest udowodnić komuś, że jest w błędzie. Zresztą fani też zazwyczaj idealizują swego artystę. Ze swojej strony chciałbym tylko powiedzieć, że Madonna jest kreatorką. W latach 80 miała duży wpływ na modę, to dzięki niej nastąpiło rozluźnienie obyczajów. Muzycznie jak dla mnie geniusz - to niesamowite, ale każda jej płyta stanowi oddzielną wędrówkę po gałęziach muzyki pop, czasem niezrozumiałą jak hip hopowe Hard Candy, mimo to niesamowicie ważne. Jej eksperymenty zazwyczaj kształtowały muzykę. Przewertowała już klasyczny pop z lat 80, muzykę gangsterską, hip hop, ballady, piosenki musicalowe, elektroniczne, disco, techno, pop rock, folk, trip hop, ambient i pewnie wiele innych mniej znanych odmian. Tkwi w niej ogromna siła - wystarczy spojrzeć na koncerty i to co dzieje się z publicznością, jako 50 latka skacze w akompaniamencie elektro i śpiewa do ludzi "give it to, i'll take it", dla niej nie ma barier i jako inteligentna kobieta w pełni wykorzystuje swą popularność, i uderza w młodzież. Nie wspomnę o tym, że każdy stary utwór na nowych trasach jest diametralnie odmieniony.

endriu3

"...First love yourself, then you can love someone else
If you can change someone else, then you have saved someone else
But you must first..."
pozdrawiam!

endriu3

Denerwujesz mnie endriu3. To, że nie lubisz Madonny, to nieupoważnia Ciebie do tego, aby po niej jeździć. Ja nie lubie, wrecz mnie odraża Jackson a nie rozpisuje sie na jego temat i nie obrażam... Najlepiej nic nie pisać i słchać tego, co sie chce. Madonna jest nieliczną gwiazdą, ktróra była, jest i bedzie legendą.

endriu3

Nie jestem wielkim fanem Madonny ale za płytę Erotica Pan Bóg przyszykował dla niej specjalne miejsce w niebie - na swoich kolanach.

turmeric

Dobre :-)
Genialna płyta która wyprzedziła swój czas o długie lata...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones