Maggie SmithI

Margaret Natalie Smith

8,8
53 379 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maggie Smith

Maggie <3

użytkownik usunięty

Jak dla mnie jest najlepszą aktorką ze wszystkich ,talentu aktorskiego mogą pozazdrościć jej nie jedne sławy, kto jej nie lubi to po prostu się nie zna bo ona jest taka fajna :) 2 oscary w jej przypadku to za mało :)

Ja wiem, że jest to bardzo dobra aktorka, może nie na trzecie miejsce w rankingu, ale niech tam. Zastanawia mnie tylko, skąd wynika tak wysokie miejsce. Przecież poza serią Harrego Pottera, filmy z jej udziałem nie są tak znane w Polsce szerokiej gawiedzi. Czyżby więc, jednak jest to zasługa Harrego, jak tak, to trochę smutne by było.

użytkownik usunięty
chemas

Rzeczywiście w Polsce kojarzymy ją głównie z Harrym,a szkoda bo naprawdę jest świetną aktorką i powinniśmy docenić inne filmy z jej udziałem.Uważam że jest po prostu za mało doceniania u nas, głównie przez to że telewizja i media propagują inne aktorki.Muszę Ci niestety przyznać rację,gdyby nie Harry i Downton Abbey to chyba trzecia w rankingu by nie była.Ale i w Polsce Maggie ma swoich wiernych fanów,którzy lubią ją nie tylko za rolę Minervy :)

Na przykład mnie :) W Kwartecie i Pannie Brodie zagrała wybitnie :)

Krejzol09

Czy w suicie kalifornijskiej.

chemas

Masz rację, taka Maggie Smith to według mnie genialna aktorka i na swoje miejsce z pewnością zasługuje, ale domyślam się, że większość osób ocenia tylko jej rolę w "Harry'm Potterze" i to trochę smutne. Chociaż ja należę do tych osób, które oceniły ją tylko po roli McGonnagal, to nie znaczy, że nie oglądałam innych filmów z jej udziałem. Chociażby "Kwartet"- dała świetny popis gry aktorskiej.
Tak samo Alan Rickman. Aktor wybitny, oglądałam większość filmów z nim i jestem jego wielką fanką, 5. miejsce w rankingu zdecydowanie mu się należy, ale wiem, że młodsi Filmwebowicze ocenili go za rolę Snape'a- można to zobaczyć chociażby po tym, że największe noty zyskał właśnie za rolę w HP. Zgadzam się, świetnie zagrał Severusa (jego ulubiony typ postaci- czarny charakterek), ale miał wiele lepszych ról, na przykład w "Rasputinie", "Szklanej pułapce" czy "Robin Hoodzie".
Szkoda, że tak uzdolnieni aktorzy jak Maggie Smith i Alan Rickman są znani młodszemu pokoleniu (czy nawet temu starszemu w Polsce...) jedynie z roli w HP.

Pearl158

Ale z drugiej strony dobrze, że jest taki HP, bo gdyby nie on, pewnie wielu Polaków nawet nie wiedziałoby o istnieniu tych świetnych brytyjskich aktorów. A tak dzięki "Harry'emu" mają szansę ich poznać i potem sięgnąć po inne filmy z ich udziałem :)

random_cinemalover

hehe, tak zwane mniejsze zło :)

random_cinemalover

W sumie tak :) Ja mam to "szczęście", że zawsze najpierw znajdę jakiś mało popularny film z konkretnym aktorem, a potem dopiero okazuje się, że on grał rólkę w megapopularnych filmach dla młodzieży :P

Pearl158

No to fajnie masz :D u mnie to różnie bywa, akurat jeśli chodzi o Maggie Smith, to zaczęłam od Pottera.

random_cinemalover

Maggie widziałam najpierw w filmie "Kwarter", Alana Rickmana w "Szklanej pułapce" i "Robin Hoodzie", Ralpha Fiennesa w "Liście Schindlera" oraz "Księżnej" :) W sumie ja z Potterem zaczęłam trochę późno, bo jak się ukazała ostatnia część xD

Karty na stół . Prawda jest taka że gdyby nie " H . P " to nikt by o niej nie wiedział ( jak o znacznej czesci obsady która dzis piastuje miejsce w " top 100" ) . Jest wielką aktorka , to nie ulega wątpliwosci ale szkoda że oceny windowane są przez pryzmat " H . P " a nie ról z lat młodosci o których wstawiającym "dychy" nawet sie nie śniło że są . Glorię Swanson czy Betty Davis kto zna ? . Chyba tylko smakosze kina (niestety nie przyszło im grać w " szybcy i wściekli" to też i nie są w top 100 jak odtwórca głownej roli . Ech zdewaluował sie nam system wartosci . Ich nie ma w top 100 ale Aniston jest .

maciekb80

Smutne to :(

chemas

bo prawdziwe . Niestety

maciekb80

Bez przesady. Na pewno młodsze pokolenie będzie ją kojarzyć z Pottera, ale Maggie Smith miała za sobą dużo świetnych i szeroko nagradzanych projektów (w tym kilka komercyjnych jak np. zakonnica w przebraniu) nim ruszyła seria HP. Zwłaszcza ostatnie lata były dla niej bardzo intesywne jeśli chodzi o granie. Dała się poznać szerszej publiczności w takich filmach jak Kwartet, Dama w Vanie czy Dowton Abbey. Jeden z pierwszych filmów które z nią widziałam nim poszłam jako mały brzdąc na Pottera do kina był Henryk III i Tajemniczy Ogród Agnieszki Holland.

nata1909

Ona przed " H.P" nie piastowala zadnego miejsca ( jak wiekszosc obsady) . Wszystko w temacie .

maciekb80

Z tego co pamiętam to mimo zrealizowania większości filmów z serii to nadal nie znajdowała się na pierwszym miejscu ani nawet w top 5, więc nie sądzę, by zawdzięczała #1 wyłącznie sadze o Potterze. Stawiam bardziej na Downton Abbey, które zyskało duża rzeszę fanów w naszym kraju.

nata1909

"H.P" . Mowie Ci . Jak nic "H.P"

Uwielbiam ją.. kojarzy mi się z dzieciństwem.

Genialna pod każdym względem aktorka stworzona wprost do ról arystokratek! Cudowna, niesamowita, piękna!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones