Marcin Dorociński

Marcin Grzegorz Dorociński

8,3
78 420 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marcin Dorociński

...trochę szkoda, że taki aktor jest takim wyjątkiem wśród znanego towarzystwa, które ukształtuje przyszłość polskiej sceny. W dzisiejszych czasach słyszymy tylko o rozwodach, kontrowersyjnych wypowiedziach, o których nawet Polacy już nie chcą słyszeć, a w dodatku stawiają polskie osobistości w niezbyt korzystnym świetle i co raz mniej jest osób, które faktycznie coś tworzą i można ich podziwiać. Trzymam więc kciuki za pana Marcina, powodzenia w dalszej karierze!

Zmasakrowany

Ale właśnie nafajniejsze jest, że z wszystkich aktorek i aktorów to właśnie Marcinowi Dorocińskiemu udało się przebić jak najdalej. Jego sukces, trzeba to przyznać, aktorsko największy w historii naszego kraju (mam nadzieję, że w przyszłości powiem: sukces międzynarodowy) cieszy podwójnie. Nie tylko dlatego, że Marcin jest wspaniałym aktorem, który gra niby surowo, a niesamowicie mocno (każdy jego wyraz twarzy na ekranie to majstersztyk, on serio gra głównie twarzą, co już jest rzadko spotykane w kinie), ale też dlatego, że udało się właśnie jemu, porządnemu człowiekowi, nie plującemu w mediach o polityce i swoim życiu prywatnym, czułemu na drugiego człowieka i zwierzęta, na los naszej planety, normalnemu facetowi, który nie robi z siebie wielkiego artysty, tylko uczciwie wykonuje swój zawód i z empatią patrzy na ludzi, którzy wybrali inny sposób na życie. Ideał artysty i z tego, co wyczytałem z jego książki i jego wywiadów, pewnie też ideał człowieka.

A jego 1200 odrzuconych tape'ów to genialna motywacja, że udaje się tylko wtedy, jeśli wierzymy w swój talent i walczymy aż do skutku.

LukaszJarosz25

Zgadzam się, też bardzo cenię go za to wszystko. Dodałbym też, że to miło, że gra tylko w jednej, stałej reklamie i wpycha się gdzie popadnie, szacun dla niego

Zmasakrowany

A ja dodałbym to, co o Dorocińskim ostatnio w "Newsweeku" powiedział Władysław Pasikowski: "Marcin wypełnił we mnie tę niedającą się zapełnić lukę po Bogusławie Lindzie" (co zresztą już parę razy powtarzał). Reżyser mówił też o przesłuchaniu do roli Kuklińskiego, gdzie aktorzy mieli złożyć przysięgę wojskową w imię PRLu i MK wypadł najbardziej wiarygodnie, bo po prostu wręcz łamał mu się głos: w tej prostej scenie widać było jego uczciwość, prostotę i szczerość. Zresztą w tym tekście wielokrotnie przebijało się to, jak pozytywnie zwyczajnym gościem jest Dorociński, czym z miejsca zyskuje sobie sympatię innych ludzi.

Teraz tylko czekać na jego rolę w "Mission Impossible".

LukaszJarosz25

O, to miło słyszeć, że widzą go jako godnego zastępcę Bogusia. Też czekam na MI

Zmasakrowany

Też od dłuższego czasu widzę w nim następcę Lindy. Podobne postacie kreują: zawsze poważne, małomówne i często twardzieli. Po za tym stał się M.Dorociński ulubionym aktorem Pasikowskiego,a dawniej był nim Linda

Wojtas998

Też na to liczę, Pasikowski ma dobry gust

LukaszJarosz25

Aktorsko największą gwiazdą to była Pola Negri.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones