Marek Kalita

7,1
7 907 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marek Kalita

Nie wiem dlaczego ale właśnie takiego Himmlera sobie wyobrażałem, kultularnego, inteleligentnego, cwanego zbrodniarza rola oskarowa moim zdaniem. Wielka szkoda że musi grać w takich szmirach typu Samo życie, czy to co na jedynce teraz leci Galeria chyba ale nie od dawna wiadomo że w teatrze sie nie przelewa i trzebe sobie gdzieś dorobić. Gościu ma niesamowity talent i możliwości a marnuje sie w tych "hitach". Strasznie niedoceniany aktor mi się zdaje przez gre z tego typu produkcjach

Przemo00116

zgadzam się, świetny w roli Himmlera, przyjemnie ogląda się jego granie u Wołoszańskiego

Przemo00116

zgadzam się, świetny w roli Himmlera, przyjemnie ogląda się jego granie u Wołoszańskiego

Przemo00116

fakt. trafiona obsada, tak samo jak w przypadku np. Żaka, który zagrał Goeringa, albo Peszka, który zagrał Hitlera czy Talara w roli Rommela. podobnie paru innych aktorów. Kalita zresztą grał w tej serii nie tylko Himmlera, np. w odcinku o Romanie Czerniawskim zagrał oficera Abwehry Oscara Reile.

Przemo00116

podpisuje sie obiema rękoma. zreszta w sensacjach wielu aktorow fajnie gralo. najsmieszniejsze ze graja tam o wiele lepiej niz w zwyklych filmach:D

Przemo00116

Zgadzam sie. Oskara mu dac za himmlera. Genialnie zagrane.

TSKXE

Zgadzam się ze wszystkimi, świetny Himmler z niego.

Tamburynek

Również podzielam waszą opinię, Jako Himmler jest niesamowity.

Przemo00116

Całkowicie się zgadzam !!! To jest jego najlepsza rola ! @RobertoeM zapomniałeś dodać Frycza, który dla mnie w roli Hitlera jest jeszcze lepszy niż Peszek.

Przemo00116

Nie znoszę polskiego kina, tych wszystkich serialików które są papką - ale dokumentalne "Sensacje" z elementami kinowymi to prawdziwa perełka, aktorstwo wszystkich świetne i właśnie Marek Kalita tutaj się wyróżnia. Świetna robota z odegraniem Himmlera!

Przemo00116

Urodzony Himmler:)

Pinto

Zgadzam się , też tak sobie Himmlera wyobrażałam jak zagrał go Marek Kalita :)

Przemo00116

Popieram w 100 procentach!

Gajowy_w_akcji

W nowych odcinkach również gra Himmlera - SUPER !

Tamburynek

Zgadza się, w nowym odcinku o Astrologu zagrał jeszcze lepiej niż dotychczas :)

mikhael91

Właściwie obejrzałam "Astrologa" przez przypadek, przerzucając kanały. No i od razu zauważyłam tego aktora. Wśród wszystkich innych wyróżniał się swoją grą. Jako Himmler był fascynujący. Przy niewielkiej charakteryzacji, jego sposób zachowania, głos-po prostu jestem pod wielkim wrażeniem. Szkoda ze nigdy nie będzie doceniony. Moim zdaniem rola Himmlera zasługuje na jakąś ważniejszą nagrodę. Można by powiedzieć że to rola jego życia.

Tamburynek

Grał też gościa, który zaproponował współpracę Czerniawskiego - świetnie wypada w mundurze!

Przemo00116

Jego Himmler jest "podobniejszy niż prawdziwy". Co ciekawe, w "Upadku" zagrał tę rolę aktor łudząco podobny do Kality...

Paterm

Szukam pewnego odcinka "Sensacji xx wieku", gdzie Hitlera zagrał Jan Peszek. W tym odcinku chyba tylko w jednej odsłonie pojawił się Marek Kalita. Nigdzie nie mogę tego znalezć . Pamiętam taką scenę gdzie Kalita jako Himmler szedł po schodach i wszedł do gabinetu Hitlera, który wezwał go w jakiejś ważnej sprawie. Gabinet był oczywiście odpowiednio umeblowany i na ścianie wisiał portret prawdziwego Hitlera. Ta scena zrobiła na mnie wielkie wrażenie, ponieważ podczas rozmowy aktorów, pokazano ich w pewnym oddaleniu i w charakteryzacji oraz oraz w mundurach, dokładnie takich samych, jakie nosili Hitler i Himmler, obaj aktorzy wyglądali prawie jak oni. Właśnie w tej scenie, kiedy obaj stali naprzeciw siebie. Nie wiem czy tak to dokładnie wyglądało, ponieważ widziałam ten odcinek tylko raz, ale tak to zapamiętałam. Wspaniała scena i wielki talent aktorów i ich uderzające podobieństwo do odtwarzanych postaci, szczególnie właśnie w tej scenie. Czy może ktoś wie, który to był odcinek?

film128

http://sxxw.blogspot.com/2012/10/sensacje-xx-wieku-najwazniejsza-bitwa.html
minuta ok. 12:30

Przemo00116

Czy pan oszalał Schellenberg?! Jak pan śmie mówić do mnie w ten sposób !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones