Marie-Josée Croze

6,9
1 616 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marie-Josée Croze

To jedna z najpiękniejszych kobiet, jakie przyszło mi podziwiać na ekranie kina.
Widziałem ją zaledwie w 3 filmach, w każdym była zniewalająca:

"INWAZJA BARBARZYŃCÓW" - zjawiskowo łagodna uroda i sposób bycia tworzą kontrast dla granej postaci. MARIE gra narkomankę i dealerkę narkotyków. Nie można niej polegać. Potrafi być samolubna, bo zmusza ją do tego nałóg. A jednak współczuję jej. WIELKA ROLA słusznie NAGRODZONA na festiwalu w CANNES.

AutorAutor

"MONACHIUM" Stevena Spielberga - MARIE znów zaskakuje. Z charakterystycznym spokojem, łagodnym spojrzeniem zabija. Jest holenderską morderczynią na zlecenie. To prawda, że Spielberg był geniuszem angażując MARIE do tej nietypowej roli, ale aktorka odwdzięcza mu się brawurową kreacją drugoplanową. Scena jej egzekucji z rąk DANIELA CRAIGA i ERICA BANY jest wstrząsająca w dużej mierze dzięki zachowaniu MARIE. Jak zwykle spokojna, jeszcze próbuje przedłużyć swoje życie. Oferuje swoje ciało. Pozornie bezbronna pozostaje silna do końca. ROLA WARTA KAŻDEGO OSCARA.

AutorAutor

"MOTYL i SKAFANDER" Juliana Schnabela - MARIE wreszcie gra postać pozytywną. Próbuje pomóc swemu wyjątkowemu pacjentowi, Jean-Do. Uczy go komunikacji za pomocą powieki. Mówi z nim jak z normalnym człowiekiem. Nigdy nie traktuje go protekcjonalnie. Jest przy tym niezwykle czuła.
Kolejna WIELKA NIEZAUWAŻONA KREACJA.
Wielka aktorka

AutorAutor

Widziałem "Monachium" (muszę sobie przypomnieć) i "Motyl i skafander" - podpisuję się, bardzo ładna i naturalna kobieta.

AutorAutor

Podpisuję sie pod tym obiema rękami - nic dodać, nic ująć. Cieszę się, że nie jestem jedynym adoratorem talentu i urody tej aktorki :) Jest bliska ideału, a kto wie, czy nim po prostu nie jest...

użytkownik usunięty
AutorAutor

A ja ją widziałem w następujących filmach (tytuły oryginalne wg. oglądalności):
Munich (2005)
Les invasions barbares (2003)
Le scaphandre et le papillon (2007)
Ararat (2002)
Ne le dis à personne (2006)
Nothing (2003)
Maelstrom (2000)
Mensonges et trahisons et plus si affinités (2004)
Jacquou le croquant (2007)
La Petite Chartreuse (2005)
Ordo (2004)

A dostrzegłem ją w filmie “Nie mów nikomu”. Ładna zmysłowa pełna uroku. Jedna z moich ulubionych aktorek. Następny był "Ararat".

Ja widziałam ją na razie tylko w ,,Inwazji barbarzyńców" i od razu przykuła
moją uwagę, uważam,że bardzo dobrze zagrała swoją rolę.Koniecznie muszę
zobaczyć ją w pozostałych filmach :)

werkapl

Przepiękna, najładniejsza aktorka jaką widziałem na ekranie, w "Inwazji Barbarzyńców" Wprost niemożliwa, seksowna i zmysłowa

PPWojtek

W "Monachium" rola dramatyczna w pełnym tego słowa znaczeniu. Epizod, aczkolwiek przykuwający uwagę widza do tego stopnia, że nie można zapomnieć sceny egzekucji. W "Motylu i skafandrze" z jej bohaterki wylewa się spokój, zrozumienie i dobroć. Natomiast w "Inwazji barbarzyńców", krótkie włosy. Sexy.

Fajna babeczka i zdolna aktorka.

La_Pier

Nic dodać, nic ująć!

AutorAutor

w ciemnych włosach jest po prostu przesłodka!!! śliczna!!!

rybakow71

Obejrzałem z nią już 12 filmów i nie mogę oderwać oczu od niej :) to chyba najpiękniejsza istota na ziemi :)

rybakow71

https://www.youtube.com/watch?v=hvakEVwbbtw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones