Mariusz Zaniewski

6,6
1 969 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mariusz Zaniewski

Niewątpliwie najlepszy. Chociaż z telewizyjnym dorobkiem niewielkim, a nawet wręcz
znikomym. Wykreowane przez niego postacie idealne pod każdym względem, dopracowane
w zupełności i jednocześnie gra strasznie naturalna. No i fakt, że chociaż pewnie miewa
różne propozycje, nie pcha się na siłę do telewizji, a zamiast tego pracuje nad swoimi
teatralnymi kreacjami... Och, kocham go :).

Nomirien

Czy najlepszy z grona wszystkich polskich aktorów to nie wiem, ale z młodego pokolenia - tu już prędzej bym się zgodziła :)
Ogólnie facet ma bardzo, ale to bardzo interesującą twarz i przenikliwe, hipnotyzujące spojrzenie... czyli to, co najbardziej podoba mi się w mężczyznach. Nie dziwię się, że nie angażują go do znaczących ról telewizyjnych czy kinowych, bo to nie jest facet w typie chłystkowatego bożyszcze nastolatek. Jego aparycja, jego styl grania są stworzone do bardziej wymagających ról niż pięknych i gładkich gogusiów. Dlatego też nie żałuję, że mało go w filmach i serialach, bo po prostu u nas nie kręci się produkcji, w których ten aktor mógłby pokazać cały wachlarz swoich możliwości. U nas pisze się scenariusze pod ładnych i nieskomplikowanych aktorów jak Zakościelny, Wesołowski, Wieczorkowski itp., których kreacje aktorskie nie wymagają nic ponad głupie mizdrzenie się do kamery. Zaniewski ze swoim niejednoznacznym wyglądem i talentem zasługuje na bardziej wyrafinowane role.

W ramach ciekawostki - natknęłam się na tego aktora oglądając teledysk Myslovitz i Marka Grechuty "Kraków". Polecam, choć Mariusz wygląda nieco inaczej, bo i klip ma już parę lat: http://www.youtube.com/watch?v=qKV3KATvl74

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones