Martin Scorsese

Martin Marcantonio Luciano Scorsese

8,6
24 572 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Martin Scorsese

byc moze kazdy z nas na tym forum jest skazony ?? czy naprawde musimy uznac ze scorsese to "amerykanski" tworca ?? dlaczego wyznacznikiem jego wielkosci ma byc oskar ?? nie wiem ale zawsze uwazalem i uwazam ze amerykanie i ich oskary to popis proznosci ... oskar to nagroda za najlepszy amerykanski i trafiajacy w amerykanskie gusta i potrzeby film ... scorsese nigdy nie byl latwy ... zawsze pokazywal prawde i byl kontrowersyjny ... wg mnie taksowkarz dostal najwazniejsza nagrode filmowa czyli zlota palme w cannes i to jest wlasnie najwiekszy z mozliwych sukcesow i osiagnal go scorsese ... spogladajac na jego tworczosc widzimy ze filmy ktore tworzy byly zbyt kontrowersyjne jak na okres w ktorym powstaly dlatego scorsese to mistrz ktory z perspektywy czasu zasluguje na nie jednego ale wiele oskarow (taksowkarz, ulice nedzy ,wsciekly byk, ostatnie kuszenie chrystusa, gangi nowego jorku) ...czy jednak ameryka w 76 roku chciala rozrachunku z wietnamem ?? czy pozniej chciala nagrodzic gangi w dniach kiedy tragedia WTC wstrzasnela nia bardziej niz cokolwiek w bardzo pogmatwanej i czesto krwawej i brutalnej historii ?? NIE NIE NIE ... wlasnie dlatego szczery scorsese swiecil wieksze triumfy poza stanami i .. wlasnie dlatego dla nas jest i bedzie mistrzem ... dla mnie #1 .. pozdrawiam i mam nadzieje ze ... watek tu podjety potoczy sie dalej:):D

emsie

przepraszam mial byc to watek do wypowidzi yokichiego .. pozdrawiam

emsie

nieszkodzi:) odpowiem tutaj:) Bynajmniej masz rację, Oscar to obecnie i nagrodą pełna komercji, ale czy Martin Scorsese sobie na niego nie zasłużył? Otóż to jest pytanie, Scorsese zasłużył sobie na tego Oscara, bo dzisiaj Oscar jest wyznacznikiem czy ktoś jest dobry czy zły(nie dla mnie oczywiście, ale dla ogółu owszem). Pozdrawiam

Yokichi

no zgadzam sie z Yokichim. mysle ze Oscar mu sie naleal i juz. a to ze jest on wyznacznikiem czy jest ktos dobry czy nie...? jak wiemy prawda to to nie jest. nie ma chyba drugiej takiej nagrody ktora az tyle razy trafiala w rece tych ktorzy na nia nie zasluguja. bo przegrana "taksowkarza" z "rockym"?? smieszne bynajmniej. albo to ze swietny hitchcock, ktorego wplyw na kinematografie jest ogromny, nie otrzymal ani jednej statuetki - ani dla filmu ani rezysera (bodajze 6 nominacji). i na koniec halle berry... w monsters ball zagrala niezle... ale kazda nastepna rola probuje utwierdzic wszystkich w przekonaniu ze oscar dla niej to najbardziej chybiona decyzja od wielu wielu lat...

Byku

Scorsese zdecydowanie powinien dostać Oscara, to że nie dotał za Taksówkarza za samą reżyserie, tylko jakiś John G. Avildsen za Rockyego to jak dla mnie skandal. Rocky mógł być tym "najlepszym filmem", niech będzie że amerykanie potrzebowali takiego filmu, jednak reżyseria samego Rockyego w porównaniu z Taksówkarzem to dno. A w 1991 Kevin Costner zgarnął wszystkie Oscary za "Tańczący z wilkami", nawet za montaż, a gdzie mu do "Chłopców z ferajny"? Nie ma co Oscary nie są przyznawane naprawde najlepszym(chociaż są wyjątki), Scorsese bez Oscara? To kompromitacja tych nagród. A co do Halle Berry to moim zdaniem dostała Oscara bo jeszcze żadna czarnoskóra aktorka go nie dostała, kolejna kpina Halle Berry ma Oscara, a Martin Scorsese nie - bez komentarza.

GIT

Halle Berry pierwszą czarnoskórą z Oskarem? A Whoopi Goldberg waćpanie? Poza tym IMO za jej kreację w "Monster's ball" należał sie Oskar. Rzecz gustu i tyle.

Sqrchybyk

A no fakt, Whoopi dostała Oscara, tylko że za role drugoplanową ale mój błąd, jak dla mnie Halle nie zasłurzyła na Oscara i tyle.

GIT

nie no, trzeba jej raczej przyznac ze w monsters ball zagrala dobrze. moze i oscarowo. tyle ze zamiast potwierdzic swoja klase w nastepnych produkcjach, ona sie osmiesza grajac w gniotach typu catwoman i gothika. mam nadzieje ze charlize theron nie pojdzie w jej slady. ale sie okaze... ten aeon flux czy jakos tak, rowniez na podstawie komiksu (tak jak catwoman - czyzby powtarzala bledy halle berry??)

emsie

Świetny reżyser. Nie wiem, dlaczego nie otrzymał statuetki. I myślę, że nie otrzyma, chociaż mu się należy! Myślę, że za parę lat dadzą mu oscara za całokształt twórczości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones