Matthew Macfadyen

David Matthew Macfadyen

8,2
12 763 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Matthew Macfadyen

Kto najbardziej czaruje was głosem?
Moja ścisła trójka to:
1. Sean Connery (niezmiennie od stu lat)
2. Matthew Macfadyen
3. Alan Rickman

glossymatt

Uwielbiam brytyjskie kino aktorów i głosy Matt jest magiczny i jest absolutnym numerem1 !
ale lubioe słuchać tez Michaela Caine, Benedicta Cumberbatch (ten to czaruje !),Ewan McGregor ten szkot ma głos mniam!!!Daniel Day-Lewis i wielu wielu innych :)

mac_13

Michael Caine i Ewan McGregor to niezwykłe osobowości same w sobie. Ewan świetnie śpiewa i w takim wydaniu go uwielbiam. Mr. Caine to dżentelmen starszej daty z tą niezwykłą rubasznością, którą mają tylko Anglicy. Prawdziwą magię głosu najlepiej czuję w zwykłych wywiadach. Jeśli podoba mi się tak samo jak w filmie, to jestem w siódmym niebie!

glossymatt

Też podoba mi się głos Ewana, ale mój top to Metthew, Tom Hardy całkowicie, zwłaszcza w Mroczny rycerz powstaje i mniej znany, ale mój ulubiony aktor Max Minghella :)

użytkownik usunięty
glossymatt

@ mac_13
Aż sobie sprawdziłam.
1. https://www.youtube.com/watch?v=1n3n2Ox4Yfk (czroszkę jakby szepleni, czy mi szę wydżaję?)
2. https://www.youtube.com/watch?v=XGmCZnliYmg
3. https://www.youtube.com/watch?v=xP06F0yynic (aż dostałam gęsiej skórki... ^^)

mac_13

ooo, Benedict Cumberbatch ma genialny głos :)

mac_13

Tak, jest w tym akcencie coś co sprawia, że dreszcze przechodzą po ciele...;)

glossymatt

Zdecydowanie Metthew Macfadyen. W "Trzech Muszkieterach" widziałam go po raz pierwszy a już ujął mnie swoim aktorstwem i wibrującym głosem....mmm.... mogłabym go słuchać godzinami choćby mówił bzdury. Dodatkowo tak gra nieemocjonalnego, inteligentnego, nowatorskiego mężczyzny, który zwątpił w kobietę... ah. Co tu dużo pisać. Dobry jest;.)

JeNNifer1308

Dobry jest, to fakt ! Czasem tak dobra jest też charakteryzacja, że nie od razu można go rozpoznać. To świetne uczucie, gdy oglądam film i odkrywam dopiero po chwili, że gra w nim np. Matthew. Lubię takie "niespodzianki" :) JeNNifer, polecam Ci serial z jego udziałem pt. "Filary ziemi" no i oczywiście "Dumę i uprzedzenie" z 2005r. Pozdrawiam!

JeNNifer1308

masz racje ja też mogłabym go słuchać godzinami , Matthew ma coś w sobie . Oprócz słuchania uwielbiam na niego patrzeć, ma piękny uśmiech, jest świetnym aktorem . Pierwszy raz zobaczyłam go w'' filarach ziemi'' i od razu mnie urzekł. No poprostu mężczyzna idealny :)

użytkownik usunięty
glossymatt

1.Bill Nighy
2.Richard Armitage
3.Tom Hiddleston
4.Tom Hardy
5.Ian McShane

1. Bill - super facet z niesamowitą aurą. Lubię osoby, które z miną pokerzysty potrafią rozbawić do łez. I tu porównanie i nawiązanie do Johna Cleese.
2. Faktycznie, może zachwycać i to nie tylko głosem. Słychać podobieństwo barwy z głosem M.M.
3. Nie przepadam akurat, choć potrafi wzbudzać sympatię . Tak jak M.M. potrafi "zatańczyć" brwiami. Barwą głosu bardziej przypomina mi Ewana McGregora
4. Jakoś do mnie nie przemawia...
5. O tak! A do tego ma świetną dykcję :)
Bardzo dziękuję za własny ranking i pozdrawiam! P.S. Świetnie, że ludzie mają tak różne gusty - czasami w kilku punktach identyczne lub zbliżone w innych zaś zupełnie odmienne.

użytkownik usunięty
glossymatt

Dorzucam jeszcze Iaina Glena, Rhysa Ifansa i Ralpha Fiennesa.

Czekałam tylko, aż ktoś napisze o Billu. Jak dla mnie nie ma bardziej charyzmatycznego aktora z tak nieziemskim głosem. ;)

glossymatt

Mój ulubiony głos należy do Ruperta Everetta, którego utożsamiam z prawdziwą brytyjską arystokracją:) Pozdrawiam!

figars0

Bardzo trafne porównanie. Może to także dlatego, że potrafi bardzo wyhamować emocje i bez zbędnych uczuć czy nadmiernej gestykulacji przekazać to, co ma do powiedzenia. Dziękuję za włączenie się do grona opinii.

glossymatt

Tak panowie, o których mowa mają niesamowity głos, ale błagam!! nie zapominajmy o genialnym głosie Jeremy'ego Ironsa :D ja osobiście go uwielbiam, a jako Skaza w "Królu Lwie" naprawdę się popisał. Jego głos jest bardzo intrygujący i na wskroś zły, więc mnie pasował idealnie ;) a Matthew Macfadyen jest genialnym aktorem z równie genialną barwą głosu ;)

kasiunia2291

i nie można zapomnieć o hipnotyzującym głosie Chrisa Hesmwortha( "Królewna Śnieżja i Łowca") :P Moje niedawne odkrycie :D akcent troszkę inny, bo aktor pochodzi z Australii, ale bardzo męski :)

kasiunia2291

O tak - strzał w 10-tkę z Jeremy'm. Głos fantastyczny! A co do Australijczyków - to są dla mnie nie do przebicia jeśli chodzi o poczucie humoru, radość życia i dystans do siebie. Chris - super gość!

glossymatt

Uwielbiam słuchać Richarda Armitage, lubię też głos Clive'a Owena, a na stronę Matthew weszłam tylko dlatego że spodobał mi się jego głos w "Filarach Ziemi", W sumie wszyscy ci trzej panowie mają nieco podobną barwe głosu.

glossymatt

Matthew Macfadyen i Richard Armitage - boscy faceci z boskimi głosami :)

glossymatt

Stuart Twonesnd - po obejrzeniu "Królowej potępionych" :-) Tylko on ma taki hipnotyzujący głos, który TAK BARDZO mi się pdoba. A muszę przyznać, że nigdy nie zwracałam uwagi na głos ;-)

glossymatt

Christopher Lee - najlepszy głos jaki kiedykolwiek słyszałam :D musiałam go tu dorzucić :)

Syllas

Nie mogę nie nawiązać do twojej wypowiedzi Syllas inaczej niż: doskonały wybór! A pierwotnie, z angielska, aż mi się wyrwało: what a choice! - what an excellent choice! Z wiekiem coraz bardziej mu do twarzy a jego głos, jak stare dobre wino - jeszcze bardziej wykwintny i hipnotyzujący...

glossymatt

yhm dokładnie, ja bym dodała jeszcze Hardego (juz ktoś o nim wspomniał)

glossymatt

Alan Rickman i długo długo nic;)

glossymatt

Jak to możliwe, że nie padło jeszcze nigdzie nazwisko Martin Freeman? :) Nie ma fenomenalnego, powalającego głosu, ale jego barwa jest bardzo ciepła, przyjemna, a w dodatku mówi najmilej brzmiącą odmianą akcentu BrE, jaką kiedykolwiek słyszałam. Dla mnie to on jest na topie pod względem przyjemności słuchania, choć znalazłoby się wieeelu aktorów o bardziej czarującym, głębokim, porywającym etc. głosie. :)

buszasz

Dla mnie najlepszy akcent mają
Joseph Morgan
Matthew Macfadyen
Richard Armitage :))

Pamela16

dla mnie zdecydowanie Michael Caine, a poza tym to Joseph Morgan. Aha! no i to - http://www.youtube.com/watch?v=_OBlgSz8sSM
uwielbiam go :)

KaCy093

Każdy ma inny gust :)

glossymatt

Do Waszych propozycji dodam tylko jedno nazwisko, którego dla mnie nie może tu zabraknąć: Matthew Goode. Próbkę jego głosu i pięknego akcentu macie tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=DqvVzlAHbHg i to jego "...i'll stay home for you, darling" :)

haruka13

Nie znany mi wcześniej, ale teraz już tak! Faktycznie, pasuje idealnie do tematu przewodniego - dzięki za twój typ :) Już planuję obejrzeć sobie "Powrót do Brideshead" z jego udziałem - podobno niezły.

glossymatt

Christopher Lee nie ma sobie równych :))

glossymatt

1. Alan Rickman (!)
2. Richard Armitage
:D

gonia1919

Też uwielbiam british english! A od siebie dorzucam Colina Firtha :)

glossymatt

dorzucę też Matthew Goode'a no i Josepha Morgana :)

glossymatt

Ja także na pierwszym miejscu stawiam Matthew Goode'a. Ten to ma głos...

glossymatt

Jeremy Irons- klasa,potrafi operować słowem jak nikt.

glossymatt

1. Chris Hemsworth
2. Jack Devenport
3. Matthew Goode
4. Tom Hiddleston
5. Sam Claflin

glossymatt

Macfadyen owszem, ma ciekawy głos. Ale jakoś po słabej "Dumie i uprzedzeniu" nie mogę się do niego przekonać. XD Za to uwielbiam głos Toma Hiddlestona i Benedicta Cumberbatcha. I do tego James McAvoy ze swoim szkockim akcentem. :3 Ci to dopiero czarują! ^^

iezz

Benedict Cumberbatch świetnie potrafi naśladować Alana Rickmana. Ostatnio zasłyszane w którymś z odcinków programu by Jimmy Fallon.

iezz

Byłam ciekawa czy napisze ktoś o Jamesie i jest :)

glossymatt

Pierwsze miejsce w moim rankingu jednocześnie zajmują następujący panowie: Ralph Fiennes i Matthew Macfadyen.
Mogłabym ich słuchać bez końca nawet jakby mieli mi czytać instrukcję obsługi pralki :)

justyna8980

Ha! A to dobre!

glossymatt

+ Richard Armitage
https://www.youtube.com/watch?v=fpJj0RhHeQg

glossymatt

Daniel Craig zdecydowanie! I Hugh Grant... No i oczywiście Colin Firth.

glossymatt

+ Ed Westwick, kiedy nie gra w "Plotkarze". Szczególnie ten sposób, w jaki wymawia w tym filmiku "Blair" - Bleh https://www.youtube.com/watch?v=qKbofV0i8E0

glossymatt

Benedict Cumberbatch, Alan Rickman, Tom Wilkinson, Colin Firth i Geoffrey Rush (chociaz jest Australijczykiem).

glossymatt

1.Benedict Cumberbatch,
2.Matthew Macfadyen
3.Alan Rickman

glossymatt

Aidan Turner i ?............. Aidan Turner i ................? Aidan Turner :o)))

glossymatt

Gerard Butler ze swoim szkockim akcentem , szorstki i bardzo męski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones