Matthieu Chedid

7,4
91 ocen muzyki
powrót do forum osoby Matthieu Chedid

-M- jest niesamowity, po raz pierwszy uslyszalem o nim dzieki "Trio z Belleville" i od tamtego czasu chodzila za mna piosenka z tego filmu. Co prawda "Belleville Randez-Vous" nie jest autorstwa -M- niemniej jednak jego tworczosc jest zblizona klimatem. Znakomite polaczenie francuskiej chanson, popu, rocka, alternatywy z odrobina kabaretu, do tego odlotowy image. Znakomity kompozytor, gitarzysta, swiadomy i konsekwentny. Polecam jego rewelacyjne teledyski oraz koncertowe DVD w szczegolnosci tetniace zyciem, zabawa i improwizacja "En tete a tete" z 2005 roku. -M- w wersji koncertowej jest jeszcze bardziej odjechany, rockowy, swietny kontakt z publika. Na ostatniej plycie Chedid odchodzi od wizerunku -M-, muzyka w nieco innym stylu, choc rownie ciekawa. Ciekawe co pokaze przy okazji kolejnej. Jeden z nielicznych wspolczesnych wykonawcow, ktory watpie zeby mnie kiedykolwiek zawiodl.

Kriss de Bielau

Witam! Ja równiez jestem więlką fanka M:) Poznałam jego twórczośc, kiedy mieszkałam u znajomych w Paryżu. Mój kolega powiedział, że uwielbia M i po powrocie do Polski postanowiłam zapoznac się z jego dorobkiem. Mathieu jest niesamowity!!! Jego muzyka ma w sobie "to coś", jest absolutnie magiczna, urzekająca, przenosi mnie do innego świata. Mathieu czerpie z typowiej chanson francaise, ale jego twórczosc jest absolutnym ewenementem na rynku myzycznym:) jego głos, image, prawdziwie genialne teksty!!! Ach, uwielbiam!!! Nie wiem, która piosenka jest moja ulubioną, chyba onde sensuelle, ale także ton echo, c'est pas ta faute, qui de nous deux:) Mam nadzieję, że uda mi się pojechac na jego koncert, marze o tym od ponad roku:!!!

CarolCarol

Jeżeli chodzi o -M-, jest to absolutnie JEDYNY artysta, przy którym wiem, że jakiegokolwiek utworu by nie nagrał, to mi się spodoba. Z całą pewnością. Każda jego płyta jest zupełnie inna, każda niesamowicie indywidualna, nie do podrobienia, a jednocześnie jego styl i jakże charakterystyczny głos słychać już z kilometra. Nagrania koncertowe są niesamowite, a same koncerty - nie do opisania! Marzę o tym, żeby pojechać na jego koncert, już od półtora roku, a akurat teraz się złożyło, że wyszła jego szósta płyta studyjna, do tego zorganizował tournee, no i... mogę powiedzieć, że w tym roku marzenia się spełniają!!! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones