Michał Waszyński

Mosze Waks

7,5
409 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Michał Waszyński

Jeden film potrafił zrobić w kilka dni. Już za czasów międzywojnia był obiektem drwin, lekceważenia artystów, stając się uosobieniem zaprzeczenia sztuki, braku jakichkolwiek ambicji artystycznych, bo płodzić nie znaczy tworzyć. Ten pan płodził w obrzydliwy sposób i nie ma w tym nic chwalebnego.

Rittner

Podaj mi choć jeden polski film międzywojenny lepszy od chociażby "Dybuka"... Szukam, szukam i odszukać nie mogę.

Rittner

Druga młodość
FENOMENALNY- żadna tam zosia marcinkowska nie dorównuje MARII GORCZYŃSKIEJ
Dybuk, Druga młodość > Krzyżacy
"Już za czasów międzywojnia był obiektem drwin, lekceważenia artystów, stając się uosobieniem zaprzeczenia sztuki, braku jakichkolwiek ambicji artystycznych"
Bua ha ha ha ha
Dybuk, Druga młodość
"Ten pan płodził w obrzydliwy sposób i nie ma w tym nic chwalebnego."
Dybuk, Druga młodość

Dybuk, Druga młodość

Dybuk, Druga młodość

Dybuk, Druga młodość

Dybuk, Druga młodość

Dybuk, Druga młodość

Dybuk, Druga młodość

Dybuk, Druga młodość

DOTARŁO?

nowotworek123

Poza kinem ambitnym Waszyński robił też komedie- dajmy na to ABC miłości- nie jest wyjątkowo zabawne, nie jest ambitne- ale jest takie... takie... sympatyczne, po tym filmie, nie ryczałem ze śmiechu, ale byłem naprawdę uśmiechnięty
Basia Wywerkówna- Ja jestem nimfą, a ty jesteś faunem!! Nikt się nie uśmiechać tak jak ona, "Teofilu, powiedz temu panu, żeby ten pan zdjął kapelusz"

Inny film Waszyńskiego "Włóczęgi"- Rittner dał mu pałę. Za co? Za przeuroczą Stasię Stępniównę? Szczepcia i Tońcia? Wybitną artystkę dramatu- Stanisławę Wysocką? Aha, on przecież nie lubi Heleny Grossówny- za nią się daje przecież pałę.

nowotworek123

Po wtórze się:on nie widział tych filmów.

wazka16

Tylko dlaczego je ocenia?

Tyle oszołomów jest na tym świecie... Dziecko neostrady

Rittner

"Dybuk" mu wyszedł bardzo dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones