Mirosław Utta

Mirosław Jerzy Utta

9,5
91 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mirosław Utta

ale niestety Utta do nich nie należy. Facet nie potrafi wykrzesać z siebie nawet iskierki emocji :/

jarek_b7

nie zgodzę się z Tobą, ja akurat M. Uttę bardzo lubię, najbardziej z lektorów obok Wojciecha Gąssowskiego i chyba właśnie za to,że nie okazuje emocji a przy tym ma bardzo ciepły głos..

Celebrity7

Głos ma jednostajny i bez emocji. Ale np w grze S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl i prequelu Clear Sky całość wypadała genialnie, klimatycznie!

jarek_b7

Oooo nie! Nie zgodzę się z tobą. Popieram szczególnie wypowiedź BUNCH. Dla tej gry ten lektor jest idealny. Również bardzo dobrze czyta filmy dokumentalne. W filmach fabularnych rzadko go słyszę, więc nie mogę nic już dodać.

jarek_b7

Ja też się nie zgodzę. Zdecydowanie najlepszy lektor jakiego słuchałam. I właśnie dlatego, że nie okazuje emocji, i ma bardzo ciepły, przyjemny głos. Książki przez niego czytane pozostawiają słuchaczowi emocje, dlatego bardzo Go cenię.
Grzegorz Przybyl natomiast okazuje mnóstwo emocji w przejaskrawiony sposób, przez co ciężko skupić się na treści. Czyta jak jakiś cwaniak. Pewnie jeszcze się buja nad książką. To najgorszy lektor którego słuchałam.
Pozdrawiam

meteser_2

Poprawka...... To nie Grzegorz Przybył.. zwracam temu Panu honor, pomyłka. :)
Miałam na myśli lektora, który czyta:
"Zwodniczy punkt"
Brown'a
Format: mp3
Rozmiar: 891 MB
Czas trwania: 17h 03m 28s

jarek_b7

Oglądałem 2 filmy czytane przez tego lektora (American Pie 2 oraz Hooligans) i według mnie bardzo do nich pasował, jest ok.

jarek_b7

myslalem, ze to syntezator mowy poki pod koniec przeczytal "czytal: Miroslaw Utta"...

a wiec... jesli ktos chce lektora bez emocji to moze lepiej uzyc jednak syntezatora... nie mam duzego doswiadczenia z syntezatorami... ale jesli chodzi o ten najbardziej znany to moge powiedziec, ze czyta duzo przyjemniej... Iwona czyta zdania a nie pojedyncze slowa jak ten Pan ;)

MrKolos

Mirosław Utta to jeden z najlepszych lektorów jakich miałem okazję słuchać a audiobookow przesłuchałem setki.
Jego głos jest może tak emocjonalnie nacechowany jak głos pana Rocha Siemianowskiego, ale idealnie nadaje się do książek Browna czy powieści sensacyjnych, obyczajowych. Dla mnie mistrz w swojej klasie!
Pozdrawiam,

jarek_b7

To najgenialniejszy głos wśród polskich lektorów...sposób czytania z wygaszaniem a nie podwyższaniem końcówek ostatnich wyrazów w zdaniu jest "darem Boga".Największą sztuką tego pana jest umiejętność przekazywania emocji bez najmniejszego wysiłku...na uwagę zasługuje również niesamowita dźwięczność głosu...
Współczuję ci całkowitej głuchoty odbioru...
To nie recytacja :)

trisagion3

Podpisuję się pod tym,

użytkownik usunięty
jarek_b7

Emocje ma zawierac oryginalny glos 'w tle'. Lektor ma tylko tlumaczyc kwestie i Pan Utta jest w tym najlepszy

Ten głos kojarzy mi się z latami 90'
Te wszystkie seriale, ach.....
Wiecie dobrze o co chodzi.

dokładnie, ale parę osób ma problem ze zrozumieniem tego

jarek_b7

Pamiętam głos tego pana z VHS z lat 90. I wtedy i teraz oceniam go tak samo - facet ma beznadziejny, irytujący, nijaki głos pozbawiony jakichkolwiek emocji. Nie mam pojęcia jakim cudem został lektorem. Staram się unikać filmów w których jest lektorem. Uznaję tylko Borowca, Gudowskiego i Łukomskiego. No może jeszcze Brzostyńskego i i Knapika.

Heatseeker

Tak. Utta brzmi jak... syntezator mowy. Serio!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones