Mitko Panov

6,5
17 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Mitko Panov

Przyjaciel Pasikowskiego, który o Mitko Panovie pisał tak: "zupełnie obłędny Macedończyk, obecnie w Nowym Jorku, który kiedyś będzie największym reżyserem świata".

Jego film dyplomowy miał opowiadać o nowojorskich żydach, którzy na wieść o likwidacji cmentarza żydowskiego przybywają do Łodzi aby zabrać prochy swoich bliskich i płytę nagrobną. Ponieważ ta zostałą sprzedana do łązienki miejscowemu ogrodnikowi to kolesie z obsługi cmentarza inscenuzją grób, aby żydzi wyjechali usatysfakcjonowani. W szkole odrzucili ten scenariusz i Panov wyjechał do Nowego Jorku wykładać na uniwersytecie Columbii. Trochę szkoda, że słuch o nim zaginął.

yesiu

Po tym co napisałeś jeszcze bardziej ostrze sobie pazurki na The Witness. Wiesz coś może o tym filmie, który współpisał też Władysław Pasikowski?

LukaszJarosz25

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Wszystko co o tym reżyserze wiem, pochodzi z zapomnianej przez ludzkość książki Pasikowskiego ;).

yesiu

Można tytuł? Bo z książką Pasikowskiego to mi się kojarzy "Ja, Gelerth", kapitalny zresztą, polecam.

LukaszJarosz25

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/313126/psy-w-kinie-czyli-jak-sie-robi-filmy - "Psy w kinie czyli jak się robi filmy".

Co do filmu to zdaje się był tylko pokazywany na festiwalu w Genewie, producentem jest Tipi'mages, więc możesz do nich maila napisać z jakimiś konkretnymi pytaniami czy można to gdzieś zobaczyć. Jakieś prawa ma też Agora FIlms z Genewy. Podejrzewam, że ciężko może być dorwać ten film, jedyna opcja to pewnie obejrzeć na jakimś festiwalu, o ile będą to gdzieś jeszcze puszczać. Ewentualnie (to już baaardzo mało prawdopodobny scenariusz) jeżeli byłby na jakimś festiwalu, to jest taka strona, na której w danym okresie można oglądać filmy festiwalowe i okołofestiwalowe - festivalscope.com.

yesiu

Dziękuję za informacje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones