Monica Bellucci

Monica Anna Maria Bellucci

7,9
22 127 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Monica Bellucci

Zawsze kiedy ją oglądam odnoszę wrażenie, że ona łatwo w życiu nie miała i nie ma. Dużo było
tutaj o uśmiechu i jej wyniosłości - dla mnie ten autentyczny dystans, który po niej widać, ma
głębokie przyczyny i związany jest z tym jak była i jest traktowana przez mężczyzn. W filmach
często zredukowana jest do roli maskotki i ma przede wszystkim prezentować swoje wdzięki.
Fatalnie wprost odebrałem film "Nieodwracalne", odniosłem wrażenie, że jej ówczesny mąż
Vincent Cassel chciał się nią pochwalić na ekranie "Patrzcie, to jest Monica Bellucci, jest moją
żoną i możecie sobie tylko frajerzy o niej pomarzyć". Po prostu trofeum.

Na YT był kiedyś taki film, spotkanie w jakimś chyba włoskim kinie. Albo premiera filmu. W
każdym bądź razie jakiś starszy Włoch (na oko 50-60 lat, całkiem siwy) podczas długiego
przywitania próbował ją pocałować. W końcu ona nie chciała tego przedłużać, bo chyba był jakąś
szychą albo organizatorem i facet dopiął swego. Dumny był z tego niebywale natomiast ona
siedziała potem niemal zapłakana i odpowiadała na pytanie. Pamiętam, że bardzo mi to zapadło
w pamięć i autentycznie jej współczułem. Znając trochę Włochy, ich temperament i jak
notorycznie podrywają kobiety zdałem sobie sprawę, że ona chyba nie miała po prostu na ulicy,
plaży, w klubie życia, ani chwili spokoju. I ten dystans to taka reakcja obronna.

Znałem kiedyś kobietę bardzo podobną do niej. Piękność nie z tej ziemi, zaryzykowałbym nawet,
że seksowniejsza od Monici. Oczywiście Polka. Miałą myśle przynajmniej 180 cm, niesamowicie
zgrabne nogi, wciętą talię, piękny duży biust, piękne kruczoczarne włosy. Niesamowicie się
poruszała. I co ona w życiu przeszła z facetami to książkę można napisać. Kiedy ją ostatni raz
widziałem, a było to ze 2 lata temu, miała już dobrze po 40-tce. Powoli ta jej uroda zaczynała
gasnąć, pogadaliśmy chwilę. Spojrzałem jej w oczy, popatrzyłem na jej twarz i widziałem jedno
wielkie nieszczęście. Niezwykła uroda potrafi być autentycznym przekleństwem.

szczery_Roman

Ja bym nie wyciagala az takich wnioskow...dlaczego mialaby byc nieszczesliwa? Z powodu swojej urody? To raczej absurdalne, kazda kobieta pragnie sie podobac, byc podziwianą i nie jedna dalaby sie pokroic za taka urode. Tzn ze kazda piekna kobieta ma przechalapane?:)

Maija

Jest w tym racja, że kobietom zależy na urodzie, bo ok 90% mężczyzn kobiety postrzega głównie przez pryzmat urody.
Kobieta niestety głównie co ma do zaoferowania to urok, seks i uczucia.
Może z 10% mężczyzn zwraca uwaga też by kobieta była pewna siebie, inteligentna, fajna, interesująca i tak dalej.
Ale większość gustuje w pięknych, a głupich i pustych, niż przeciętnie wyglądających, a interesujących i inteligentnych.
Atrakcyjność mężczyzn jakie kto ma powodzenie u płci pięknej postrzegana jest zupełnie inaczej.
Pewność siebie > Bogactwo > Inteligencja = towarzyskość > bycie przystojnym > nieśmiałość

returner

Oczywiscie, ze nam kobietom zalezy na urodzie i jesli według Ciebie Kobieta jedyne co ma do zaoferowania to urok, seks i uczucia to troche wspolczuje...
Wydaje mi sie, ze Monica jest nie tylko piekna ale rowniez i bardzo inteligentna, wystarczy tylko na nia spojrzec...
I nie rozumiem komentarzy typu "nieszczesliwa kobieta"... Doczekala sie dwoch pieknych coreczek, jest swietna aktorka i tu juz nawet nie chodzi o jej cudowna urode ale o to co w zyciu udalo jej sie osiagnac...Rozstala sie z mezem ale na ten temat sie raczej nie wypowiem bo nikt nie wie co tak naprawde dzialo sie w ich malzenstwie - jedynie oni sami..to byla ich decyzja... Uroda nie moze byc powodem do smutku i mowie to z perspektywy kobiety :)
Monica to waga - tak jak ja :D a jak powszechnie wiadomo wszystkie wagi sa czarujace i jesli nawet nie sa tak piekne jak Monica to i tak czaruja i maja ogromne powodzenie u plci meskiej...wierzcie mi :D
Pozdrawiam!

Maija

Wierzę ci na słowo;)

Maija

Ale wyskoczyłaś z tą wagą :)
To tak jakby powiedzieć, że skorpiony są najbardziej czarujące, a reszta znaków to już beee :)
A czy ja mówiłem co dla mnie się liczy ? Lubię, gdy kobieta jest pewna swej wartości,
inteligentna, mądra, fajna, interesująca, troskliwa, ciepła.
Ale dla większości mężczyzn uroda kobiet jest najważniejszym ich atutem czy nam się to podoba czy nie :)
Napisałem wyraźnie, że szybciej o ile mają szansę będą latać za piękną, a mało interesującą,
niż za brzydką, a z bardzo ciekawym charakterem.

returner

Moze i wyskoczylam ale nie bez powodu...I tu nie chodzi o urode bo pieknych kobiet jest na peczki i charaktery rowniez sa rozne ale dla mnie to pod jakim znakiem sie urodzimy ma ogromne znaczenie i rzutuje na nasz charakter..Znam wiele wag (moja mama, przyjaciolka, kolezanki) wszystkie sa bardzo taktowne, ugodowe, kompromisowe, inteligentne i pewne siebie, znajace swoja wartosc...Takiej kobiecie latwiej zatrzymac przy sobie faceta, nie uwazasz? Dla mnie moja mama jest dla mnie autorytetem i bardzo ciepla osoba... Ja juz nie mowie o urodzie bo gusta sa rozne ale o charakterze...
No niestety to jest przykre ale prawdziwe - mezczyzni sa wzrokowcami i ty doskonale powinienes o tym wiedziec :)Napisales dla wiekszosci mezczyzn a dla ciebie uroda u kobiety nie ma znaczenia? Bardziej cenisz sobie charakter?
Każdy mezczyzna chcialby za zone kobiete piekna wizualnie...dla mnie to zadna nowosc...

Maija

A nie czasem bardziej na nasz charakter rzutuje to czy nam los dawał w kość czy mieliśmy z górki ?
Charakter kształtuje się najbardziej w dzieciństwie i okresie dojrzewania.
Potem mamy w danej sytuacji czy czynności utrwalone z podświadomości złe lub dobre przekonania.
Jeśli są złe, to się czegoś boimy. Jeśli dobre to jesteśmy jak ryba w wodzie.
Oczywiście można zmienić na stałe złe przekonania czyli automatyczne myśli,
ale to wymaga pracy :) Robić coś czego się człowiek boi lub obawia wiele razy,
aż stanie się łatwe czyli poszerzanie strefy komfortu pewności siebie :)
Sądzę, że kobiety bardzo skupiają się na swej urodzie jako swym najważniejszym atucie ze swej próżności
oraz tym że gustują w próżnych facetach czyli pewnych siebie lub bogatych lub towarzyskich lub przystojnych
czyli cwaniakach, egoistach, bajerantach, próżnych facetach których głównie obchodzi uroda kobiet i seks.
Każdy facet prędzej czy później dojdzie do sedna, że kobieta to istota próżna i glupiutka :)

returner

Widze, ze jestes po przykrych doswiadczeniach z kobietami...Nie generalizuj a zreszta taka rozmowa prowadzi do nikad bo chyba nie chcemy toczyc tu bitwy plci...A ja moge napisac, ze mezczyzni najczesciej mysla rozporkiem a nie mozgownica...
Pozdrawiam

Maija

Nie powiedziałbym, że miałem pod górkę. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do życia i silny mentalnie.
W życiu nic nie ma darmo. Trzeba sobie wszystko wywalczyć, ale warto sięgać po to co daje szczęście.
Definicja sukcesu to przecież : im więcej porażek tym bliżej szczęścia.
Trzeba po prostu być odważnym, pewnym siebie i towarzyskim.
Wiesz to, że większość facetów chce po prostu mieć piękną kobietę i seks to żadna tajemnica.
Ale istnieją też mężczyźni dla których ważne jest czy kobieta jest inteligentna, troskliwa, fajna, interesująca,
czy ma serce, czy nie jest próżna i egoistyczna i są w stanie dla kobiety zrobić wiele by zdobyć jej serce,
mimo że jej podobają się faceci, którzy na przykład ją traktują jak każdą inną.
Przeważnie jest tak, że tym co najbardziej zależy są olewani. To dotyczy obu płci.
Pozdrawiam

szczery_Roman

> Na YT był kiedyś taki film, spotkanie w jakimś chyba włoskim kinie. Albo premiera filmu. W każdym bądź razie jakiś starszy Włoch (na oko 50-60 lat, całkiem siwy) podczas długiego
przywitania próbował ją pocałować. W końcu ona nie chciała tego przedłużać, bo chyba był jakąś szychą albo organizatorem i facet dopiął swego (...)

Scena jak z "Maleny"...

szczery_Roman

Bardzo ciekawa wypowiedź, ale może tez być tak, że z charakteru jest po prostu introwertyczką i traktuje ludzi raczej z dystansem. Są różne temperamenty, jedni są gwałtowni, inni spokojni i powściągliwi. Mi się wydaje, że ona od zawsze była taka chłodniejsza i to nie kwestia ról, tylko taki ma temperament od urodzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones