Olek Krupa

Aleksander Krupa

6,7
2 214 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Olek Krupa

Facet zagrał w wielu kasowych produkcjach (co prawda najczęściej jakiegoś Ivana ,czy Viktora...) ,więc w Polacy tak usilnie chcący by ktoś za granicą rozpoznawał ich rodaka ,powinni być dumni
Jest "ogolnotelewizyjna sraczka " na temat Bachledy ,która zagrała w jakimś tam filmie klasy Z ,a nikt nie wie kto to jest Olek Krupa ...
Pytam się ,po co szukać kandydatów na gwiazdy wśród anonimowych za granicą dajek,skoro jest taki Krupa ?
Czy jakaś polska stacja telewizyjna kiedykolwiek zrobiła z nim wywiad ?

Heidi666

Znany jest jeszcze Jacek Koman :) Ale co do reszty wypowiedzi zgadzam się całkowicie

annag66

no jest ,ale mniej

Heidi666

ja nie jestem z tego dumny. Dla mnie to normalne zjawisko, nie wiem czym się zachwycać, przeciętnie w każdym "obcym" filmie gra jakiś polak, albo o korzeniach, pochodzeniu. Czym się tu podniecać. Trzeba to zrozumieć ma gość talent i tyle, takie tam. A jakież to ma znaczenie jakiego jest pochodzenia ?. Nie jestem kosmopolitą, taki styl jest mi obcy, ale nie wybucham nigdy w panice na wieść, że to właśnie polak. Trzeba to w końcu zrozumieć, my Polacy też jesteśmy ludźmi, takimi samymi jak Żydzi, Ruscy czy Amerykanie. I w pewnym sensie to obojętne. Jeśli chodzi o kwestie Patriotyczne to nim jestem, a jeśli chodzi o nacjonalizm też ale do jednego i drugiego mam poważy dystans i zrozumienie, a także brak wstydu ze względu na fakt mojego pochodzenia, wyznania, niezbywałych wartości naturalnych i dobrego światopoglądy.

Heidi666

Tylko, że on grywa TYLKO co najwyżej role trzecioplanowe a przeważnie epizodyczne. Pacuła, Scorupco czy nawet Miko miały na koncie silne role drugoplanowe więc ich osiągnięcia są większe.

kaleenee

no wiesz, w tym filmie, który leci teraz na Polsacie (Home Alone 3) gra rolę pierwszoplanową ;) nie wiedziałem, że to Polak.

Shaker82

Kilka miesiecy temu udzielil wywiadu w Pytaniu na sniadanie Tvp 2

kaleenee

Nawet jeśli, to i tak grając nawet takie małe role, zarobi dużo więcej niż u nas topowy polski aktor grający role pierwszoplanowe, tym bardziej że z tego wywiadu wynika, że to aktor bardziej teatralny, niż filmowy.

makalega

Nie zawsze tak jest. Joanna Pacuła, Iza Scorupco, Bachleda czy Iza Miko zarabiają mniej niż topowe polskie aktorki. Odpadają też reklamy bo nie mają wyrobionej marki w USA. Kożuchowska zarobi dużo więcej niż trzecioplanowa aktorka w USA. Z O. Krupą jest podobnie.

użytkownik usunięty
kaleenee

Zgadzam się. To już nie te czasy, gdy byle co na Zachodzie to było zawsze znacznie więcej pieniędzy niż dostawała tutaj pierwsza liga najpopularniejszych aktorów (podkreślam - najpopularniejszych, co nie znaczy najlepszych zawodowo). Rynek reklamy oferuje u nas jednak porządne pieniądze. Tam oczywiście znacznie większe, ale pod warunkiem, że też się należy do najpopularniejszych. A do tego nikt z Polski tam nawet się nie zbliżył. Była kiedyś Pola Negri i już więcej nikt.

kaleenee

Bo jak pokazuje głośna afera z Weinsteinem, w USA kontakty i znajomości liczą się bardziej niż gdziekolwiek indziej, jak nie masz koligacji rodzinnych/znajomości to nawet amerykankom jest się ciężko przebić do pierwszej ligi, a co dopiero człowiekowi z zewnątrz.

makalega

No tak. Kariera na zasadzie, że ktoś się tobą zachwyci to w USA skrajnie jednostkowe przypadki. Tam do kilkusekundowego epizodu na pograniczu statystowania zgłasza się kilkaset chętnych. Każda z tych osób chce się przebić, co najczęściej się nie zdarza.

kaleenee

https://www.youtube.com/watch?v=26ENcEtKTQk w Polsce jest podobnie, ale w USA to przybrało ekstremalną formę.

kaleenee

Jakbym miał podać osobę co wyjechałą z Polski a zrobiła największą karierę w USA to byłby to Roman Polański bo zna go każdy i kręcił wielkie filmy. Owszem zabłysnął też w zły sposób poprzez skandale ale nikt nie zrobił takiej kariery.

ChubakaCieLubi

Pełna zgoda. Zwłaszcza, że kariera Polańskiego jest po 1976 roku mocno "utrudniona" i do pewnego stopnia nigdy nie wykorzystał w pełni swojego potencjału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones