Pelé

Edson Arantes do Nascimento

8,0
322 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Pelé

Który z tych zawodników był lepszy i dlaczego?

Marik1234

dla mnie zawsze lepszy był Pele między innymi dlatego, że:
- więcej osiagnał, był 3 razy mistrzem świata, a Maradona raz
- był bardziej wszechstronnym zawodnikiem m.in. dobrze grał głową czego Maradonie brakowało
- Pele zawsze grał fair, nie dał się prowokować przez co drużyna zawsze mogła na niego liczyć, podczas gdy Maradona nie kontrolował emocji i był nieobliczlny przez co nieraz osłabiał drużynę jak na MŚ w 82 roku w meczu z Brazylią dostał czerowną kartkę lub na MŚ w 94 roku gdy złapali go na dopingu i zdyskwalifikowali co oznaczało koniec Argentyny na tym turnieju
- Pele był wzorem sportowca, a Maradona delikatnie mówiąc nie prowadził sie zbyt dobrze czego efekty widac teraz gdy sie spojrzy jak obaj wyglądają, to może nie jest argument stricte piłkarski, ale myslę że tez ma znaczenie
- Pele strzelil wg statystyk więcej goli

Larionov

Dla mnie Pele, maradona był przeciętniakiem, dużo nie zrobił dla reprezentacji.

Pawlovsky

gdyby nie Maradona Argentyna nie zdobyłaby mistrzostwa świata w 86 i wicemistrzostwa w 90 roku

Larionov

Przez jego głupotę w 1982 bodajze roku oslabil kompletnie druzyne.. a w 94 zostal zawieszony ZA DOPING :) Argentyna wtedy mogła sie pozegnac z mundialem. Mario Kempes o wiele lepszy jak dla mnie

Pawlovsky

W tych dwóch przypadkach rzeczywiście osłabił drużynę. W 94 po jego dyskwalifikacji Argentyna przestała właściwie grać więc można powiedzieć, że się przyczynił do jej odpadnięcia z turnieju. Szczerze to też nigdy specjalnie go nie lubiłem, głównie przez te wszystkie afery.

Larionov

Ja tak samo , moze i byl dobry , ale przereklamowany ;P afer z jego udzialem mozna zliczyc wiele :)

Marik1234

Pele to debeściak
Maradona to koksiarz i do tego zrobił z siebie debila w Rosji

użytkownik usunięty
giovanni50

Podtrzymuje. Diego to zwykły ćpun, fakt kiedyś grał dobrze swego czasu w Napoli wszystkich wkręcał w murawę, ale teraz jest on raczej pośmiewiskiem na skalę światową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones