Peter Ustinov

Peter Alexander Freiherr von Ustinov

8,1
2 544 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Peter Ustinov

Genialny aktor. Same role Herkulesa Poirot był zadziwiające. Świetnie oddawał klimat tej postaci. Nadawał się idealnie. Stworzony by być Małym Belgiem.

magdores

Oj nie przesadzaj.To naprawdę świetny aktor,ale Poirot z niego marny,chodźby przez posturę.Sama powiedziałaś mały Belg.Prawdziwy Hercule to David Suchet.Tak jak jedyną panną Marple była Joan Hickson.

adamir19

wlasnie tak, tak i jeszcze raz tak!!!!!!! tylko i tylko oni!!!!!!!

pozdrawiam :D

adamir19

Ja się nie do końca zgadzam z tą opinią. Finney był świetny, większość ludzi nie lubi go tylko dlatego, że jego kreacja była niezbyt przyjemna(za to zgodna z wyobrażeniem autorki). Ustinov był według mnie dość sztywny. Suchet natomiast jest bardzo dobry ale z Finneyem wygrywa tylko dlatego, że jego Poirot jest dużo milszy. Jeśli zaś chodzi o panny Marple, to sytuacja przedstawia się podobnie: Geraldine McEwan niczym się nie wyróżnia, Margareth Rutherford była genialną aktorką, ale jej kreacja bardzo odbiegała od wizerunku z książki. Hickson natomiast jeszcze nie widziałem, ale kupiłem jeden film z nią i zamierzam go obejrzeć skoro wszyscy ją tak wychwalają. Nie sądze jednak, żeby przebiła(pod względem aktorskim rzecz jasna) Rutherford.

FinneganAwaken

Jak dla mnie to Peter Ustinov jest jedynym Herculesem Poirotem, innych aktorów w tej roli zaakceptować nie mogę.

Sigerson

Wątpię, że byłby on dobrym H. Poirotem dla osoby, która czytała książki Agathy Christie.

R_a_d_z_i_o

Przeczytałam ponad 20 książek Agathy Christie jeśli masz co do tego wątpliwości ;) i jego gra jest dla mnie najbardziej przekonujaca, to chyba kwestia gustu.

Sigerson

No ja przeczytałem jej książek ponad 50:)

Sigerson

Przeczytałam wszystkie kryminały A.Christie i zgadzam się z Sigerson, Ustinov to''prawdziwy'' Poirot! W Spartakusie natomiast był świetny jako właściciel szkoły gladiatorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones