Piotr Swend

6,5
408 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Piotr Swend

Powiem tyle czy wy wiecie że ten chłopak podobno nie ma rodziców i oni go wzięli do serialu z domu dziecka ?.Chłopak nie ma ani matki ani ojca podobno ta co go wzięła to on do niej mamo mówi i ona się nim zaopiekowała ;( biedny chłopak on naprawdę ma zespół downa i pewnie w prawdziwym życiu też chodzi do szkoły specjalnej ale to nie znaczy że trzeba się z niego śmiać bo inaczej się zachowuję i jest inny od nas .To skandal żeby oceniać tego chłopaka po tym że powiedział co się stało i upił się jednym piwem przecież to jest serial tylko on i tak sobie dobrze radzi jak na chorego że tak dobrze gra i rozumie to co robi .Mnie zastanawia to jak on zapamiętuje tekst który ma powiedzieć w danej scenie jak oni mu tłumaczą że ma powiedzieć dane zdanie w tej scenie ,przecież takie dzieci inaczej rozumują przecież widać po tym jak gra .No naprawdę jestem zaskoczony że takie dziecko potrafi ładnie zagrać przecież takie dzieci są trudne i inaczej rozumują mogą też nie słuchać i nic do nich nie dociera ,niektóre mogą w ogóle zachowywać się tak że robią wszystko po swojemu i nie dociera do nich to co mówią im inni ;(.No cóż piotrek jest ciekawą postacią że on może zapamiętać tekst przecież on musi się tak samo nauczyć jak ma zagrać że ma się popłakać albo śmiać się że ma krzyczeć albo wybiec nagle lub się schować jak on rozumie co ma w danej sytuacji zrobić ?.Przecież on nie zrobi tak jak normalny człowiek że jak ma wejść to wejdzie a jak ma wyjść to wyjdzie na pewno mają z nim problemy .No ja oglądałem takie z nim scenki jak zostawił konsolę playstation w szkole i zapomniał jej przynieść z powrotem do domu no cóż to nie jest śmieszne bo takie dziecko nie rozumie tego co zrobiło i trzeba mu tłumaczyć że tak się nie robi .No cóż albo taka scenka jak przyleciał po Ryśka bo się spsuło mu dvdi i nie mógł oglądać filmu dalej XD.No dla takiego dziecka proste czynności mogą być trudne i ciężkie ,on może się ucieszyć wszystkim nawet tym że wygrał w chińczyka czy warcaby bo dla niego to jest ważne .Nie powinno się takiego dziecka wyzywać że nie rozumie tak od razu .trzeba być dla niego wyrozumiałym bo on po prostu ma inny tok myślenia ,często takie dzieci starają się tak samo jak inne robić wszystko starannie ale trzeba z nimi pracować długo .Takie dzieci mogą wymagać większej opieki niż normalne trzeba pomagać im na pewno potrzebują jakiegoś nauczyciela który pomoże im samodzielnie się rozwijać .Maciek Lubicz też na pewno nie ma łatwego życia jak go pokazują palcami że idzie ten co leżał w wannie pijany po piwie Bartek .Ludzie trochę zrozumcie że dzieciak jest słaby i nie można dlatego po nim jechać ,tak jak było w serialu że się nad nim znęcali bo nie umiał się obronić i nie był sprytny.No bo takie dzieci mówią inaczej mogą się jąkać albo seplenić lub przeciągać wyrazy to nie dziwne że takie dziecko jest bardziej ufne albo łatwiej wierzy we wszystko i daje się łatwo oszukać .Takie dzieci nie rozumieją że ktoś może tylko oszukać ich i okłamać dlatego często się wykorzystuje ich że podpiszą coś a potem nie rozumieją że ich się wpędziło w bambuko ;(.Tak więc szkoda wielka że ludzie nie rozumieją tego chłopca on tak samo uczy się na pewno zależy mu na tym żeby ludzie go szanowali ,on chce żeby go szanować nie dziwmy się że on powie coś śmiesznego dla nas bo on tak rozumie świat po prostu .To nie jest śmieszne że on tam nie może dać sobie sam rady po prostu jest chory i nie może żyć bez pomocy innych ,dlatego inni muszą mu tłumaczyć .To nie znaczy że Piotrek jest gorszy on tak samo może się rozwijać jak my tylko trzeba z nim pracować ,takie dziecko potrzebuje kogoś kto mu poświęci więcej uwagi .Pomyślcie jakie on ma życie nie wie że prawdziwa matka z ojcem go nie chcieli bo pewnie nie liczyli na to że będą mieli chore dziecko ,matka go moim zdaniem nie chciała bo był chory i go pewnie oddała dlatego do domu dziecka żeby się nim nie opiekować bo po co miała się męczyć .No najłatwiej oddać do domu opieki chore i ułomne dziecko bo tam mu będzie lepiej tylko że to nieprawda .Dzieci z downem nie są grozne dla otoczenia one mogą być nawet bardziej dobrymi ludzmi i bardziej wrażliwe ,więcej mogą przeżywać daną sytuację ,mogą bardziej potrzebować miłości i osoby która je pokocha bo takie dziecko nie może być zdane samo na siebie .Pomyślcie czy takie dziecko samo sobie zagotuje wodę albo odkurzy mieszkanie ?czy ono będzie potrafiło ukroić sobie chleb albo wysuszyć sobie włosy suszarką dziwne ale prawdziwe .Takie dziecko może nawet sobie samo krzywdę zrobić ,to nie dziwne że nie umiał się posługiwać dvdi bo nie wielu z downem może nawet posługiwać się telefonem komórkowym czy discmenem albo czy on sam może nauczyć się jeździć samochodem nie wiem czy taka osoba może być za kierownicą albo jak rozumie oglądany film czy czytaną książke na pewno trudniej mu jest zrozumieć że nap: na czerwonym się nie przechodzi tylko na zielonym świetle albo że łyżką się je zupę a widelcem potrawy ,może nawet się skaleczyć nie raz widziałem jak dziecko takie nie rozumiało prostych rzeczy nap : co jest na obrazku przedstawione albo nie umiało powtórzyć po psychologu .To normalne jest że takie dziecko może być także agresywne tak jak była scena gdzie zaatakował chłopaka który chciał tylko dziewczynie zawiesić łańcuszek na szyi od razu go zaatakował bo tak rozumują te dzieci że on chciał go jej zabrać .Tak więc takie dzieci są naprawdę trudne w wychowaniu mogą nawet być uparte że nie wysiądą z samochodu albo one nie ubiorą się w to ubranie ,lub nie zjedzą tego co się im dało do jedzenia ,lub nie będą spały teraz i takie przykłady to tylko mały pikuś .Dziecko takie samo nie poradzi sobie w banku albo w urzędzie czy on będzie wiedział jak wypełnić jakiś dokument przecież go prędzej oszukają i zrobią mu tylko krzywdę taka prawda bo nie ma litości na tym świecie ;(.Myślicie że takie dziecko będzie mogło mieć potem normalne dzieci a w ogóle może współżyć seksualnie jak normalny człowiek ? no właśnie ryzyko że będzie miało także chore dziecko jest wielkie ;(.Więc tak że takie dziecko ma swój świat może nawet uderzyć osobę którą lubi może być nadpobudliwe że będzie biegało po klasie zamiast siedzieć w ławce różne są ich zwyczaje ;).Tak więc chore dziecko z psychiką może w każdej chwili samo zrobić coś głupiego a to że ma złą mowę to tak jak napisałem wyżej często mają problemy
takie że mają trudną mowę i niezrozumiałą albo mówią dziwnie jakoś na opak;(.No to mówię wam że wyrozumiałość jest tutaj najważniejsza w tym momencie nic więcej tylko nie krzyczeć i nie pastwić się nad takim dzieckiem nie znęcać się że się wyładujecie na nim nerwowo ;(.Takie dziecko bardzo się boi i lęka trzeba je pogłaskać żeby nam zaufało i po malutku do niego przemawiać ;).To powiem tyle że nie ma więc co śmiać się z Maćka że on się zachowuję tak bo to że nie umie się zachować tak jak my to nie jego wina ,taka osotzawsze będzie miała problemy z przystosowaniem się do normalnego życia w świecie .No więc maćka z klanu podziwiam za to że tyle może zrobić sam .

Kinematograf

Ja dopiszę tylko tyle. Jakbyście też mieli taką chorobę, to byście nic nie zagrali. Chłopak naprawdę dużo się wysila żeby zagrać w serialu, żeby zapamiętać kwestię a tutaj co otrzymuje? Ale taki jest już świat. Im dalej tym gorszy. Banda małolatów (10-15) dosiądzie do TV i takie są tego rezultaty.

Kinematograf

W serialu Dzien za dniem też był uposledzony koles

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kinematograf

jak koleś jest nie halo, to po co go brali do telewizji? wszystkim staruszkom go szkoda ale to nie zmienia faktu że daleko mu do mela gibsona. gość powinien zostać rzeźnikiem, prezydentem, albo kosmonautą, ale nie aktorem!!! jak ktoś jest kiepskim aktorem to sie nie pcha do telewizorów :) a jak sie pcha to sie z niego śmieją, właśnie dlatego że jest kiepski :( misie to wydaje oczywiste,
aha kinematograf... wrażliwy z Ciebie koleś jak na kogoś kto ma Jigsawa w awatarze :)

grzegorz3117

No cóż jestem wrażliwy i nie podoba się mnie to jak się traktuję takie dzieci u nas w Polsce że niby on jest taki śmieszny bo jest chory umysłowo ? No co w nim was tak bawi to że dziwnie mówi albo reaguję i rozumuje inaczej niż normalny człowiek?.Nie wiem jak można tak pisać że upośledzone ludki są śmieszne on przecież nie robi tego specjalnie ,szkoda mnie dzieciaka i myślę że Jigsawowi także było by szkoda tego dziecka ,przecież to że się śmiejecie z niego zle o was świadczy takie dzieci powinny być dobrze traktowane on i tak wiele cierpi i napewno nie rozumie tego że ludzuie go tak wyśmiewają ,ten dizeciak ma downa i on i tak radzi sobie jak może nie kumam was ja rozumiem jakby to jakiś debil blokers jakiś w kapturze go wyśmiał bo takiemu nie ma się co dziwić .No że w naszym społeczeństwie jest tyle osób pozbawionych serca i uczuć wyzbytych wy naprawdę nie macie sumienia pytam was się ?.Kurna jak można robić sobie żarty z chorego dziecka wnerwia mnie to że ktoś go wyśmiewa w głupich filmikach na ivonie albo jakieś głupie zdięcia dają jego ,ok można smiać się ze sceny ale nie z dzieciaka bo on jest nikomu nic nie winien nie kumacie że życie go skrzywdziło ? że do końca życia będzie cierpiał i nie będzie normalnie funkcjonował? wiecie jak to jest być takim chorym i nie móc radzić sobie samemu wezta się postawta na jego miejscu i pomyślcie czy sami byście chcieli być tak wyśmiewani i żeby was sobie kpiny urządzano i pośmiewisko jakieś ?.Czy jak dzieciak nie może się obronić sam to musi być atakowany czy kuma ktoś wogóle co to dziecko przeżywa przecież ono chce też miec przyjaciół i dziewczynę i rodzinę a ludzie widzą w nim tylko głupiego maćka który zabawia was tym że piwo wypił bartek i się nim upił i zasnął w wannie.No miejcie jakieś sumienie przecież ten chłopak nie udaje takiego bo co innego komik typu jaś fasola a co innego ten maciek z klanu on nie ma rodziny i jest samotny ,dlaczego społeczeństwo odrzuca takie dzieci i nie daje im szansy?.On ją dostał i dali mu pracę w serialu ktoś się nim zaopiekował tam i dał mu szansę na rozwijanie się bo dzięki klanowi ten chłopak może jakoś się wykazać i dać coś z siebie i pokazać że jest zdolny i tak samo może radzić sobie w życiu jak normalna osoba .Jak można go porównywać do Mela Gibsona a co ten dzieciak ma z nim wspólnego pytam się ?A tak maciuś jest śmieszny bo jest upośledzony i tylko to wam pozwala sobie robić z niego żarty i jakieś podśmiechujki bo dzieciak ma inny rozum od was to można go wyśmiać ?. miejce trochę mózgu i go więcej używajcie to że ktoś ma taką chorobę nie znaczy że można się z niego śmiać bo śmiesznie gada albo robi z siebie idiotę i debila tak ale nie znaczy to że on to robi świadomiie .Wy zrozumcie że lepiej dla tego maćka jak gra w tym serialu bo inaczej to co by z nim było? taka zazdrośc wam że zarabia a ma downa i dobrze bo to nie znaczy że jak chory to ma siedzieć i mieć zamkniete drzwi na świat.On ma prawo takie same jak każdy do tego żeby mieć jakieś szanse na pracę ,cieszę sie że taki ktoś może mieć opiekę ze strony tych co tworzą ten serial i że oni mu są za rodzinę której nie posiada ;(.To mnie wnerwia że ktoś wejdzie sobie i nie kuma nic z choroby tego dziecka przecież on żyję tak że nikt z was by nie chciał by jego dziecko miało taką chorobę nikomu nie życzę z was by jego dziecko w przyszłości nie mogło normalnie żyć tak jak ten chłopak ;(.

użytkownik usunięty
Kinematograf

Podpisuję się pod tym, co napisał Kinematograf. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Skoro tak nie lubicie "Klanu", to po jaką cholerę go oglądacie? Żeby się nakręcać, ciągle pisać, jakie to jest złe, denne i cały czas robić sobie jajca? Nie macie nic lepszego do roboty? Zajmijcie się czymś innym. Jak mnie się przestaje podobać jakiś serial, to przestaję go oglądać. I wystarczy, że raz napiszę negatywną opinię, a nie tak jak niektórzy tutaj - wypisują na okrągło te same dyrdymały.

Kinematograf

Nie wiem czy zauważyłeś/aś ale im więcej piszesz tym większe prawdopodobieństwo że nikt tego nie przeczyta, zresztą z Tobą nie da sie dyskutować, wiesz swoje i amen, krytykujesz ludzi bo niepodzielają woich opini a sam nawet niepróbujesz zrozumieć naszych argumentów... piszesz że wolno sie śmiać ze sceny ale nie z dzieciaka... no to sie śmiejemy! musisz przyznać że scena kiedy maciek przychodzi na urodzny martynki była wyjątkowo zabawna i nieudolnie zagrana zarówno przez maćka jak i martynke :(
nie będe chwalił gościa któremu płacą z mojego abonamentu, i który na dodatek jest NAJGORSZYM aktorem jakiego widziałem

użytkownik usunięty
grzegorz3117

W takim razie po co go oglądać i niepotrzebnie dodatkowo się nakręcać? Przecież jest tyle innych kanałów i programów. Nikt nikogo nie zmusza, żeby oglądać akurat "Klan". Jedna negatywna opinia w zupełności wystarczy. Co do aktorstwa to są gorsi, widziałeś np. Klaudię Halejcio ze Złotopolskich. Przysięgam, że nie wiem, skąd oni ją wzięli.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Chcecie się powyżywać? Zapraszam tutaj:

http://www.filmweb.pl/person/Klaudia+Halejcio-339592
I ona ma wyższą ocenę od Jana Jankowskiego? To jakieś kpiny, jak słowo daję.
http://www.filmweb.pl/person/Stefan+Niesio%C5%82owski-7929
http://www.filmweb.pl/person/Aleksandra+Kwa%C5%9Bniewska-645579
http://www.filmweb.pl/person/Kuba+Wojew%C3%B3dzki-166886
http://www.filmweb.pl/person/Agnieszka+Frykowska-406253
http://www.filmweb.pl/person/Alicja+Walczak-196590
http://www.filmweb.pl/person/Monika+Sewio%C5%82o-53923
http://www.filmweb.pl/person/Leszek+Fedorowicz-119304
http://www.filmweb.pl/person/Weronika.Rosati
http://www.filmweb.pl/person/Katarzyna.Cichopek
http://www.filmweb.pl/person/Micha%C5%82+Tomala-138188
http://www.filmweb.pl/person/Kamil+Krawczykowski-273927

Dodałbym jeszcze więcej tych "gwiazdeczek" z polityki, ale mają poblokowane oceny np. ten Ostatni Sprawiedliwy Rambo Polskiej Polityki spod Darłowa lub ten co ma w sobie 1/3 faceta, 1/3 kobiety i diabła... a ta jego żona? Szkoda słów.

Kinematograf

i znowu się rozpisałeś,masz jakiegoś upośledzonego ludka w rodzinie czy co? i tak nie zmienisz tego,że jest śmieszny i większość ludzi z niego bije :D

androgenius

Powiem wam jeszcze 10 przykazań które należy stosować w przypadku maćka lubicza z kranu :) .
Po 1 nie będziesz oglądał innych seriali poza maćkiem z klanu i jego rodziną.
Po 2 nie będziesz nabijał się z imienia macka z klanu .
Po 3 pamiętaj aby klan oglądać od poniedziałku do piątku w tvp1 .
Po 4 Czcij macka i jego rodzinę .
Po 5 Nie niszcz żadnych zdięć maćka z klanu i płyt z odcinkami klanu .
Po 6 Nie zdradzaj Maćka z klanu oglądając inne seriale ( telenowele).
Po 7 Nie kradnij Martynki Mackowi tylko on ma do niej prawo .
Po 8 Nie mów fałszywych oskarżeń przeciwko Maćkowi.
Po 9 Nie pożądaj Ryśka i Grażynki z klanu
Po 10 Ani żadnych Gier Playstejszyn Maćka z Klanu .

Dobre prawda XD :).Wymyśliliśmy to z kolegami trochę brzydko i nieładnie bo przerobiliśmy 10 przykazań bożych ale tak to te zasady dodałem tylko dla śmiechu i żeby inni ocenili czy to było zabawne i śmieszne :) Nie myślcie że nie jestem Katolikiem i chrześcijaninem bo taki sposób to napisałem nie miałem nic złego na celu tylko trochę żartów .

Kinematograf

Ale sie opisałes

zegan333

Dobra żeby nie było że jestem od wasz gorszy to też się trochę ponabijam z Maćka i opowiem wam co się mnie przydażyło w piwnicy jak poszedłem po ziemniaki na obiad ( to było w blokach w Warszawie na Mokotowie ) idę sobie do piwnicy a tutaj słyszę płacz dziecka jakiegoś idę dalej aż dotarłem do piwnicy znaczy drzwi gdzie był ten płacz patrzę a tam maciuś skulony w kącie siedzi i płacze tak to był ten sam maciek z klanu :) no i pytam się go maciuśiu a czemu ty siedzisz tutaj i płaczesz skulony w kącie ? A on mnie na to : Bo nie umyłem rączek do obiadu tak jak kazał mnie tatuś tylko je opłukałem i on za karę mnie tutaj zamknął do piwnicy żebym przemyślał swoje postępowanie . Postanowiłem pomóc Maćkowi i poszedłem od razu z nim do Ryśka lubicza .Tak więc okazało się że Maciek chociaż jest chory mówił prawdę i Ryśio żeczywiście go zamknął w tej piwnicy.Tak postanowiłem że teraz my go zamkniemy w piwnicy i dalej nie wiem co wymyśleć :) .Ale tak to maciek biedne dziecko jest dobrze że gra w tym klanie :)

Kinematograf

Kinematograf chyba nie wiele ma z Tobą wspolnego, bez kitu nie jestem typem ktory siedzi na forach i zjezdza ludzi co twierdza inaczej, ale twoje teksty sa meczace, nudne i proste:/ TO NIE FAKT TO MOJA OPINIA!!!:)

Kinematograf

nie produkuj sie tak...ludzie i tak nie zrozumieją bo ta "większość" jak to pewien głąb tu napisał, ma za daleko do łba. I nie kumam tego że jak ktoś jest upośledzony to nie powinien grać w filmie :/ niby dlaczego?
a tobie Androgenius życzę jakiejś poważnej choroby albo trwałego inwalidztwa i żebyś potem przeczytał jakiś komentarz w tym stylu "jest śmieszny,bo jest upośledzony,a upośledzone ludki są śmieszne". pozdro dzieciaku.spadłeś na dno i już sie z niego nie podniesiesz ;]

juchuuu

Drogi Kinematrografie - piszesz potworne bzdury, nawet nie chciało mi się wszystkich Twoich wypocin czytać, bo aż płakać mi się chce z powodu Twojej niewiedzy i tego jak wszyscy łykają wyssane z Twego palca bajeczki. Lepiej poczytaj co to jest trisomia 21 chromosomu, zanim zaczniesz takie brednie wypisywać i mądrzyć się na temat choroby o której nie masz bladego pojęcia.

KolorowaParasolka

człowieku..droga parasolko..ba..kolorowa parasolko ;]...jak piszesz do kinematografa to pisz do niego a nie podpinaj odpowiedz pod mój post...

Kinematograf

Ty w ogóle kiedykolwiek miałeś do czynienia z takim dzieckiem? To co piszesz to totalne głupoty! Zachowujesz się jakbyś był ponad takimi ludzmi chociaz niby przemawia przez Ciebie taki altruizm i współczucie, z tego bełkotu jednak można wywnioskować że jest to wyłącznie niskorzędna litość. Poczytaj sobie o tej chorobie zanim bierzesz się za takie eseje!
Mam w rodzinie dziecko z zespołem downa, z zaawansowanym upośledzeniem umysłowym, nie potrafi ułożyć nawet jednego prostego zdania składającego się z np. 5 wyrazów a jednak potrafi ukroić sobie chleb, potrafi nakarmić psa, umyć naczynia, zrobić sobie kanapki, doskonale potrafi posługiwać się dvd - to są naprawde banalne czynności, masz jakiekolwiek doświadczenie z takim dzieckiem żeby wypisywać takie głupoty? Nie mam nawet siły komentować reszty tego bełkotu... Naprawdę stowrzyłeś świetny profil psychologiczno-motoryczny dziecka z downem, tylko pogratulować.
Następnym razem jak znów będziesz miał tyle czasu na pisanie komentarza to mam radę - POCZYTAJ przedtem o tym o czym chcesz pisać bo widzę, że własnej podstawowej wiedzy nie posiadasz i skróć komentarz o 3/4 - KONDENSUJĄC treść - gwarantuję sukces!

Co do śmiania się - nikt nie smieje się z Maćka jako upośledzonego chłopaka, tylko z Maćka wykreowanego przez reżyserów Klanu! Czyli śmiesznego i absurdalnego bałwana. Nikt nie śmieje się z jego niepełnosprawności tylko z szopki jaka jest odwalana w Klanie.

adelajda90

Połączenie genialnej aparycji z nienaganna dykcja to jedne z niewielu zalet tego talentu. Rola w klanie plasuje go w ścisłej czołówce aktorów nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Jest to swoisty Geniusz, który trzyma widza ubitego w fotel. Jego scenę w wannie z piwem, z powodzeniem przyrownac do sceny pod prysznica z "Psychozy". Druzgocąca mimika to jego znak rozpoznawczy. Czekam z niecierpliwością na remake Ojca Chrzestnego pan Piotr urodził się by zagrać Don Vita.

IggyPop

I na hooj wklejasz ciągle ten sam post.Coś nowego nie możesz wymyślić.Tak się już wysiliłeś na tą ironię.Dla mnie teraz to jest takie w h.uj słabe.Podśmiewać się z kogoś kogo uważa się za gorszego od siebie.I co niby podbudowuje się tym swoje ego.Nic się sobą nie reprezentuje to można zawsze z upośledzonego się pośmiać,można się poczuć wartościowo.Pomyśleć sobie ja nie jestem jakimś debilem są gorsi o de mnie takie dałny np.Jestem kozak bez kitu.

Kinematograf

Nie powwini brać go do serialu. Wiadomo , że nie każdy będzie taki wyczulony na krzywde innych i będzie mu współczuł , i znajdą się tacy co będą się z niego nabijać.

Kinematograf

Przecież większość nie śmieje się z niego, jako człowieka, którmy jest, tylko z postaci, jaką scenarzyści wykreowali w serialu.

A podkreślając jak to z kogoś bezwględnie nie można się śmiać, tylko podkreślacie jego odmienność.

milenta

ja pierd...le po co sie tak pocisz i tak nikt nie przeczyta wiecej niz 2 zdania pozdro hehe

Kinematograf

buhahaah wykład o maćku stary na c/h/u/j się tak męczysz i tak nikt nie przeczyta tych grafomańskich wypocin

800dpi

popieram :D

użytkownik usunięty
Kinematograf

Chciałbym zwrócić tylko uwagę na pewną różnicę. Śmianie się z Maćka nie czyni nikomu krzywdy. Jest to rola, która ma swój scenariusz i określone zachowanie, jak każda inna. Dopóki sam Piotr Swend nie jest ofiarą prześmiewczych komentarzy, wszystko jest w porządku.

właśnie jak dla mnie to szacun dla chłopaka bo jest ogarniętym dałnem a bk jest z maćka jako postaci a nie z samego aktora

Kinematograf

To nie jest kwestia ludzkiej wrażliwości tylko kretynizmu scenarzystów i reżysera/ów! To oni kreują te idiotyczne sceny jak "co się stao" czy "prima aprilis". Czasem mi się wydaje, że robią to specjalnie. Klan oglądam tylko na yt, bo tam właśnie zamieszczane są najbardziej idiotyczne sceny z tego serialu ( trochę to dziwne, że da się to zróżnicować, bo cały ten serial to kupa ) i to nie jest wina widzów, że przeważnie to Piotrowi przypada w udziale granie w nich. Do takich hitów zaliczam też dialog cioci Stasi z Władziem: "Wladziu podaj mi śmietanę z laski ( tak z LASKI) swojej". Powiedz mi jak ludzie choć trochę inteligentni mają z tego nie szydzić. Moim zdaniem scenarzyści robią to celowo, bo nie jestem w stanie uwierzyć, że sami nie widzą jak to wygląda.

frecklesmm

Polski Corky Tchacher

giovanni50

Przestaćie się nabijac z tego chłopaka
Bo niewiadomo co was w życiu czeka

użytkownik usunięty
giovanni50

Kiedyś śmiałam się z tych wszystkich filmików, ale uznałam, że nie powinnam, bo jeśli ludzi bawi takie coś, znaczy tylko, że to oni są upośledzeni umysłowo, a do tego niedojrzali. Ciekawe, co byście zrobili, gdybyście byli na jego miejscu. Żałosne, że na YouTubie jest tyle mało myślących, skłonnych do głębszych refleksji Polaków

Masz racje

frecklesmm

frecklesmm
Zgadzam się z Toba całkowicie. Ostatnio przesiedziałam troche w domu z powodu choroby i z nudów obejrzałam parę odcinków Klanu. Przecież to co oni tam robia z tego chłopaka to ludzkie pojęcie przechodzi! I oczywiście są niedojrzali debile, którzy śmieja się z jego choroby ale jestem pewna, że 90% ludzi śmieje się z Maćka idioty, którym jest w "Klanie" Bo niestety inaczej nazwać tego nie można. Jedno mnie tylko zastanawia - Piotr - wiadomo ma Zespół Downa ale jaki zespół ma ten scenarzysta nieszczesny co te bzdury wymyśla to nie wiem. I żadnej refleksji nie ma jak to wpływa na ogólną opinię. Bo jeśli ktos nigdy nie miał styczności z taka osoba a Klan ogląda lub chociaz 1 odcinek zobaczy to będzie uciekał od takich osób z daleka i po tym, co oni tam pokjazują trudno mu się dziwić. A poza Klanem - widziałam kiedyś wywiad z Piotrem i jego matką w tvnie. Chłopak mowił do rzeczy i do pakunku nic śmiesznego tam nie było, normalna rozmowa. Jedyne co jest bardzo widoczne i negatywnie wpływa na odbiór to to jego masakryczne jąkanie, czego mu - poza ZD bardzo współczuję. Szkoda, że matka nie zainteresuje sie możliwościami leczenia na pewno ułatwiłoby mu to życie. Odniosłam też wrażenie - nie obrażając nikogo,że on mowił bardziej sensowniej od niej i dziwię się naprawdę, że ona nie widzi a może nie chce widzieć, że w tym serialu robią z niego debila, którym wcale nie jest.

Kinematograf

Gramatyka na poziomie żałosnym. Naprawdę chciałam przebrnąć chociaż przez 1/3 Twoich wypocin, ale wymiękłam. Po 5 zdaniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones