Ralph Fiennes

Ralph Nathaniel Twisleton-Wykeham Fiennes

8,6
89 390 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ralph Fiennes

Mam pytanie do wszystkich fanów tego wspaniałego aktora. Którą z jego ról uważacie za najlepszą i oczywiście dlaczego? Macie jakieś ulubione sceny, w których Pan Fiennes spisał się jeszcze lepiej niż zwykle?

użytkownik usunięty
Krasnoludek123

Lord Voldemort.Mocny,czarny charakter.Takiego Toma Riddla oczekiwałem.

Krasnoludek123

Ja uwielbiam Ralpha w roli Francisa Dolarhyde'a z "Czerwonego smoka". Gdy czytałam książkę to dokładnie tak go sobie wyobrażałam. Wg mnie Ralph jest niesamowicie przystojny i bardzo pasuje do takich hmm.... mrocznych ( nie wiem czy to dobre słowo..) ról. :)

pieczarek321

Oj tak pieczarek321 w pełni się zgadzam, w Czerwonym smoku zagrał fenomenalnie, to jedna z tych ról 'grał tak jakby nie grał' - to mówi samo przez siebie ;) co prawda książki nie czytałam ale śmiem twierdzic że niemal dorównał postaci granej przez Hopkinsa w Milczeniu Owiec.
Jego najlepszej roli jakoś konkretnie nie jestem w stanie wybrać, ale uwielbiam go w Angielskim Pacjencie, Koniec Romansu czy w Wichrowych Wzgórzach.
A Voldemord w jego wykonaniu to majstersztyk, idealnie go zobrazował.
Genialny aktor, jakże przystojny i czarujący ;)

Krasnoludek123

Nikt nie wymieni "Listy Schindlera"? Uwielbiam Tommy Lee Jonesa, ale nie mam pojęcia, jakim cudem zgarnął Oscara rywalizując z Fiennesem.

użytkownik usunięty
Krasnoludek123

Amon Goeth z Listy Schindlera. Finnes jest wybitny w graniu drani.

Krasnoludek123

Uwielbiam Fiennesa w rolach psychopatów,bo wypada w nich mistrzowsko.Może jego chłodna uroda i sposób mówienia mają na to wpływ.
Zgadzam się z pieczarek321, w Czerwonym Smoku był fenomenalny,przyćmił nawet Hopkinsa,co nie jest łatwe.Był taki autentyczny, w dodatku miał świetne kwestie.Scena z dziennikarzem kiedy pokazuje mu zdjęcia, a potem go gryzie była jedną z lepszych jakie widziałam.Sceny z Rebą też zrobiły wrażenie. Popis swoich umiejętności dał także w Liście Schindlera.W Pająku i Księżnej też był niezły.Zdecydowanie wolę go w takich rolach,niż kiedy wciela się w nieszczęśliwego kochanka.

Krasnoludek123

Uwielbiam go za rolę Amona Goetha w "Liście Schindlera". Świetnie zagrał bezwzględnego Hitlerowca. Myślę, że nikt by tego nie zrobił lepiej:).

izulowa

Amon Goeth i Francis Dolarhyde.

Krasnoludek123

Księżna. Mimo najszczerszych chęci scenarzysty i reszty obsady film był nudny, raczej płytki, miałki aktorsko. Fiennes kompletnie zdominował go swoją rolą, jest tam tak dobry że jakby z innej bajki.

T3sia

Zgadzam w całości z tą opinią. 'Miałki' to celne określenie tego, co się tam aktorsko zadziało. Z wyłączeniem Fiennesa oczywiście, który jest prześwietny w tym filmie (jeśli takie słowo istnieje). W przeciwieństwie do tego co najczęściej można o jego bohaterze przeczytać, że jest potworem, tyranem i sadystą prawie, Fiennes zbudował niesamowicie ciekawą i złożoną postać, która ratuje dosłownie ten film.
Masz rację - to Książę z innej bajki. Nie uratował Keiry - no trudno.

Krasnoludek123

Waham się między "Listą..." a "Harrym Potterem".

Krasnoludek123

Amon Goeth i Lord Voldemort...PERFEKCJA!!!!!! Nie wyobrażam sobie kogoś innego w tych rolach.

Krasnoludek123

To straszne, tak po prostu kazać wybrać jedną, spośród tylu świetnych ról. Dręczenie fanów, czy coś?

Krasnoludek123

Z większości powyższych wypowiedzi wynika że najlepiej gra psycholi i dewiantów :) (poniekąd się zgadzam:), więc ja dla równowagi wymienię jeszcze "Sunshine", rewelacyjnie zagrał 3 postacie, każda była inna nie tylko ze względu na charakteryzację, bo Fiennes zmieniał głos, sposób poruszania się, on BYŁ 3 różnymi postaciami.

Krasnoludek123

Moim zdaniem najlepszą role zagrał w "Pająku", ten film zrobił na mnie takie ważenie że jeszcze długo nie zamierzam go ponownie oglądać.

Krasnoludek123

Pan Gustave H. lub Lord Voldemort

DzejPi

prawda. Pan Gustave H. to bardzo dobrze zagrana rola :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones