Ridley Scott

7,9
19 389 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ridley Scott

Dziwna przypadłość Scotta.

użytkownik usunięty

Przypadek dr. Jekyla i pana Hyda. Filmy Scotta, z odpowiedniego gatunku można łączyć w pary i każda z tych par stanowi przeciwieństwo. Niesamowite.

Raz zrobił film kostiumowy, który zawierał jedne z najlepszych scen z pojedynkami w historii kina - Pojedynek 1977.
Potem zrobił film kostiumowy, który zawierał jedne z najgorszych scen z pojedynkami w historii kina - Robin Hood 2010.
Raz zrobił film Sci-fi, który był jednym z najlogiczniejszych space opera horror w historii kina - Obcy 1979.
Potem zrobił film Sci-fi, który był jednym z najgłupszych space opera horror w historii kina - Obcy: Przymierze 2017.
Raz zrobił jeden z najmądrzejszych filmów Sci-fi w historii kina - Łowca androidów 1982.
Potem zrobił jeden z najgłupszych filmów Sci-fi w historii kina - Prometeusz 2012.
Raz zrobił film, który propagował jedne z najmądrzejszych walorów feministycznych wśród kobiet w historii kina - Thelma i Louise 1991.
Potem zrobił film, który propagował jedne z najgłupszych walorów feministycznych wśród kobiet w historii kina - G.I. Jane 1997.
Raz zrobił epicki film, który był jeden z najmądrzejszych w swoim gatunku - Gladiator 2000.
Potem zrobił epicki film, który był jeden z najgłupszych w swoim gatunku - Exodus: Bogowie i królowie 2014.

Dziwna przypadłość prawda?

hmmmmm ciekawe studium. Coś w tym jest, masz rację. Z reżyserów z wysokiej półki których cenię jak Spielberg, bracia Nolan, Emmerich nikt nie popada w takie skrajności. Może faktycznie ma dwie osobowości twórcze, które w zależności od warunków dominują nad tą drugą i wówczas wychodzą filmy o totalnie skrajnym obrazie, wykonaniu.
Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Myślę, że właśnie o takie określenie mi też chodziło.

Monika_2000

To raczej jego wiek daje o sobie znać.

Monika_2000

Emmerich obok Nolana, Spielberga i Scotta? ok....

Monika_2000

"Mnie", nie "mi"...

eltoro10000

Dobrze napisała "mi".

Yokichi

Byłoby dobrze, gdyby nie to "też", które przenosi akcent ze słowa "takie" na "mi też", a zaimek "mi" akcentowany zawsze powinien mieć formę dłuższą: "mnie". To przecież słychać, jak się mówi.

Myślę, że Scott cierpi na syndrom starego boksera - jego najlepsze walki przeszły do historii, a on obrósł tłuszczykiem, ale wciąż wierzy, że znokautuje przeciwnika. Niestety Ridley od paru lat nie potrafi zadać ciosu, za to sam nieźle obrywa.
Epoka Ridleya Scotta, jako twórcy Obcego czy Łowcy Androidów chyba już się skończyła.

leifysbrutalson

Ogólnie jest jak piszesz ale Marsjanin mu wyszedł i to jeden z 4 jego najlepszych filmów.

Ciekawa analiza ;) Serio jestem pod wrażeniem ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

"Robin Hood" z jednym z najgorszych pojedynków w historii kina? Chyba nie wiesz co piszesz...

"Gladiator" najmądrzejszy w swoim gatunku? Wiadomo świetne kino rozrywkowe, które świetnie się ogląda ale nie oszukujmy się... jakieś wielkiej mądrości to tam nie ma.

Może faktycznie część jego filmów to niewypały, ale tego się nie pamięta, jeżeli zrobił co najmniej jeden genialny film, prawie wizjonerski, czyli Łowcę androidów i który wszedł do klasyki kina. Według mnie jednak reżyser niedoceniony biorąc pod uwagę nagrody jakie otrzymał w swojej karierze.

Zgadzam się w 100 procentach. Jakbyś czytał w moich myślach.

Genialne, absolutnie wszystko się zgadza. Aż szkoda, że jesteś użytkownikiem usuniętym :(

Yep.

Dla mnie to proste, raz robił kino autorskie, przemyślane, osobiste, a raz kino, którym zbierał pieniądze na to pierwsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones