Robert Addie

Robert Alastair Addie

7,8
666 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Addie

zastępcy szeryfa z Nottingham, a jednocześnie w jakiś sposób godząca tą postawę z etosem rycerskim normana, pomimo wykonywania hańbiących go poleceń swego suwerena i ciągłego popadania w niełaskę. Ślepo posłuszny, bez zdolności do samodzielnego myślenia jest symbolem ucisku opartego na sile. Widać że Addie świetnie się wczuł w tą postać – świetna kreacja.

Volturnus

Podobnie jak Murgrabia z "Janosika" ;)

CyboRKg

No bez przesady, murgrabia wywoływał jedynie śmiech, a taki Gisburne nie raz potrafił dowalić, zawsze jak Robin coś zmalował to Guy wjeżdżał do wioski z ekipą kuszników i robił wszystkim niezłe mekkekkke.

CyboRKg

Tyle, że Murgrabia na wesoło był grany:) Nawet super wesoło

użytkownik usunięty
Volturnus

Zgadzam się bardzo dobry jako Gisburne i do tego przystojny. Zawsze miałam nadzieję, że w walce pokona Robina

a ja zawsze sądziłem że w końcu zawieszą broń...

Przystojny? Dziwny masz gust, użytkowniczko usunięta :)

m_grendel

Dziwny? Dlaczego? Zawsze wydawało mi się, że mam dobry gust, przynajmniej jeśli chodzi o męski wygląd.

Kate_Bennet

Podobno o gustach się nie dyskutuje :) ....
I podobno wystarczy ,że facet jest odrobinę przystojniejszy od diabła ;) ...

vanmustafa

On miał coś w sobie wcześnie wybrali go do roli Mordreda w Excaliburze świetna rola to zapewne pomogło mu zdobyć rolę w Robinie obie role podobnie negatywne, aczkolwiek ta w Excaliburze dużo mroczniejsza.

ChubakaCieLubi

Excalibura nie oglądałem, ale ten film jest chyba taki specyficzny prawda?

vanmustafa

Excalibur to najmroczniejsza z wersji o królu Arturze jak lubiłeś Robina pokochasz Excalibur bo to kwintesencja mistycyzmu z legendami. Jest tam muzyka Wagnera, doskonali aktorzy. Wszystkie wersje które powstały później ośmieszały się do tego filmu.

Dlatego Ci polecam Excalibur nasi przetłumaczyli Wieki Ciemne.
Gra tam np Patrick Stuart i Gabriel Byrne.

ChubakaCieLubi

Dziękuję Ci bardzo za informację. Mam ten film, wrzucę go na warsztat :)

vanmustafa

Nie byle kto go kręcił John Borman człowiek który stworzył takie arcydzieła jak "Piekło na Pacyfiku""Zardoz" To było coś kiedyś.

ChubakaCieLubi

Teraz po latach mając niewdzięcznego szefa rozumiem frustrację Guya. Lubiłam go, oglądając jako dziecko serial, nie pomyślałam, że to może stać się rzeczywistością.

abc_18

Wtedy kino to była pasja dziś to jest ścierka do zarabiania pieniędzy.

ChubakaCieLubi

To prawda. Dla mnie jak dotąd nie powstał ani film ani serial dorastający choćby do pięt temu Robinowi.
Tyle postaci, tak świetnie zagranych, ten klimat, ta muzyka.
Dziś obejrzałem z 20letnim synem dwa odcinki (1 i 2) i też powiedział, że fajny serial/

romek_krakow

Mogę Ci polecić parę równie godnych pozycji, np Excalibur z 1981 gra np Robert Addie lub Mgły Avalonu. Sęk w tym że to są już dość stare filmy a dziś nic takiego nie powstaje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones