Robert Gawliński

5,0
64 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Gawliński

Na pewno nie zasługuje na tak wysokie miejsce w rankingu!

użytkownik usunięty
Marcuss

robert
Co Ty wiesz o Gawliskim! To podpora polskiego rocka, Stary Wilk, po tylu latach nadal ma wiele do zaoferowania i jest świetny w tym co robi.

użytkownik usunięty

No cóż...
Z całym szacunkiem dla Twoich upodobań, jeśli wykonawca śpiewa sobie frywolną pioseneczkę "Baśka miała fajny biust..." to dla mnie jest to mało rockowe, ale mniejsza o to aktor z Niego żaden.

użytkownik usunięty

Gawliński jest super w szczególności w piosence Son of the Blue Sky. Jest niesamowity w tym co robi i za to go właśnie bardzo cenię.

użytkownik usunięty
Marcuss

Co ty wiesz o Wilkach skoro podpierasz się zaledwie jedną piosenką.

użytkownik usunięty
Marcuss

Piosenka Son fo The Blue Sky to hit stulecia

użytkownik usunięty
Marcuss

tak tak zgadzam sie // Mloda Gn!ewna ;]

Co ty wiesz o Wilkach skoro podpierasz się zaledwie jedną piosenką.

Zgadzam sie w pełni z tym!!!! Nie można patrzeć na twórce czego kolwiek przez pryzmat wyrwanego elementu jego twórczośći. Bez względu czy jest to aktor rerzyser muzyk itp... Zapewne gdyby chodziło o kogoś kogo nie lubie nic bym nie napisał. Ale bardzo lubie muzyke Wilków i Roberta Gawlińskiego.
Mam pytanie do tych którzy twierdza ze to taka chała. Usiądzcie i napiszcie teks nawet takiej "Baski" Co? to chyba najbanalniejszy przykład świadczacy o wielkim doświadczeniu tego człowieka. Od samego począdku rzycie go nie rozpieszczało. Siegnoł dna ale powstał i to jest najwiekrze w człowieku. Poczytajcie sobie teksty piosenek "Cherman" "Nie pokonasz Miłości" Na dobre i na złe" i naprawde wiele innych. W tych słowach słychać podteks " człowieku młodosć jest piekna ale ciagle przemijamy i nabieramy doświadczenia. Trzeba tak rzyć aby w pewnym momencie napisac teks do nawet tak komercyjnej "Baśki"
Pozdrawiam wszyszystkich miłośników muzyki Wilków. A przeciwników odsyłam przynajmniej do lektóry tekstów.

Christo_4

Zgadzam się z tym co napisałeś !( tylko błagam! sięgnij bo słowink ortograficzny, bo żeby życie przez "rz" napisać...aż nie umiałam się tego doczytać, a to tylko jeden z większych błędów)
Osobiście bardzoo lubię Wilki i ich twórczość i żenujace jest mówienie o ich muzyce znając tylko jeden utwór! Pozdrawiam wszytskich fanów Wilków;)

krowa_niebianska

A tym bardziej jak ludzie myślą że Wilki to tylko Baśka.... żal mi takich ludzi

igor799

Patrz, a ludzie myślą, że Doda to Dżaga, a Feel to jak Anioła głos -- bo to prawda..., a i tak każdy kto ma jakikolwiek słuch muzyczny wie, że ich muzyka to gówno...

Wilki -- toż to z rockiem nie ma i nie miało nigdy nic wspólnego....
To jakieś pioseneczki, panów przygrywających na gitarach, rockowe disco polo....

A od kiedy pop to rock, ale mamy dziś młodzież, co myśli, że disco rocko podobne coś to rock...

Niech wspomnę czasy Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, The Doors....
TSA, KATa, Turbo, Niemena, Klanu, Breakoutu, Dezertera, KSU, SBB....
To był i jest prawdziwy rock zgodny z kanonem, do chpolery jest jakiś kanon rocka, tak jak jest kanon muzyki poważnej....
Ale Wilki to nigdy rock nie był, chyba, że dla tych co nie mieli w ręku gitary, albo są przygłusi, lub nie potrafią rozróżniać dobrej muzyki od chały i wogle muzyki rockowej od nierockowej....

Gawliński ze swym pedalskim zespolikiem nigdy do rocka się nie zaliczał, bo co on ma z nim wspólnego??
Może jest to progressive?? no jasne z takim brzmieniem instrumentów hahaha
A może hard?? nie no co ja piszę, on gra głośniej od Deep Purple...
A może to psychodelic?? nie co najwyżej psychiczny popowy zespolik....
A może to wogle rock?? Nie to rockowe disco polo i zawsze takie było nawet jak w mediach nie było ich pełno, bo ich do rocka nie można było nigdy zakwalifikować, bo to były jakieś soft popłuczyny po rocku, względnie pop rock, czyli nie rock, takie rockowe disco polo....
razem z Perfectem, Lady Punk, Dodą i Feelem....

Pozdrawiam

Marcuss

Bez przesady:p Za nim samym nie przepadam,ale cieszy mnie, że pozostał indywidualny i nadal istnieje na naszym ,co tu dużo gadać, nieciekawym rynku muzycznym.Ma nastrojowe piosenki, z niegłupimi tekstami i przede wszystkim charyzmę, czego np.takiej pożal się Boże, Dodzie brakuje. Zresztą żeby go szanować, nie trzeba go do niej porównywać.
A głupie teksty na pudelku(myślę, że to nimi większość się kieruje) nie są kopalnią wiedzy o człowieku:-P

Marcuss

Zamknij się w pokoiku i posłuchaj Dody. Ona ma talent do występowania z lodami, prawda? (sarkazm)

squeeze2

Sarkazm na poziomie fana Wilków, które od Dody niewiele się różnią.

draugr

Typowe wypowiedzi frustratów i ignorantów. Dlaczego w internecie jest tylu debilów. Czy nie można się wypowiedzieć: Nie podoba mi się bo to i to i ewentualnie na tym opierać dyskusje? Oczywiście nie, trzeba wyzywać ludzi o innym guście od idiotów, a także artystów.

Co do Gawlińskiego. To jest legendarna postać, chociaż obecnie zapomniana i kojarzona z Baśką i Urke itd. Jednak kto jest fanem muzyki rockowej, musi wiedzieć o kolebce muzyki rockowej (nie tylko zresztą) Jarocinie, ale tym prawdziwym z lat 80. Tam m.in. dawał czadu zespół Madame, który jest jednym z moich ulubionych i niech mi ktoś napisze, że to pedalskie rocko polo... Słucham metalu i rocka, ale trzeba być totalnym ignorantem, żeby uznawać, że tylko te gatunki są dobre. Wbrew pozorom istnieje także dobry pop.

Co do Wilków, to pierwsza płyta była świetna, w niej było słychać jeszcze wpływy Madame. Kawałki takie jak Eroll są już zapomniane, a ja stawiam je wyżej niż choćby legendarna Autobiografia Perfectu. O ile stary Perfect można jeszcze gdzieś stawiać koło tego co robił Gawliński stawiać, to Lady Pank jest daleko daleko z tyłu.
Kawałki wtedy wtedy były mistyczne, tajemnicze, szamańskie wręcz, bogate w instrumenty (klawisze, djembe, banjo, flet, saksofon itd.) więc nie mówcie mi o rocko polo, bo ludzie którzy lubią muzykę rockową są otwarci, a nie są takimi ignorantami jak niektórzy z was.
Generalnie pierwsze 3 płyty Wilków były świetne, potem po przerwie to już faktycznie pop-rock, ale dobry pop-rock. Czy gatunek pop-rock od razu musi być zły, nieważne jaki zespół go gra? Chyba nie. Wilki robią to dobrze, bo Gawlińskie ma ogromny talent do melodii jak mało kto w tym kraju.

Nie mówię, że Gawlińskiego każdy musi lubić, ale porównywanie go do Dody czy do Feela to totalna ignorancja i brak jakiejkolwiek wiedzy w zakresie muzyki. Aż mi wstyd, że ludzie słuchający takich świetnych zespołów jak wymienili: Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, The Doors, TSA, KATa, Turbo, Niemena, Klanu, Breakoutu, Dezertera, KSU, SBB są takimi nietolerancyjnymi ignorantami.

Na koniec cytuję Muńka:
„To jest ten kraj popatrz, popatrz, popatrz sam 
Dobrze go znam, kochanie dobrze go znam 
Nietolerancji i zapomnienia raj
To jest ten kraj, to jest ten kraj”

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones