Robert Makłowicz

6,2
77 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Makłowicz

Skoro "Boso przez świat" Wojciecha Cejrowskiego jest, to i program Roberta Makłowicza
powinien na portalu funkcjonować na podobnych zasadach.

użytkownik usunięty
michal_61

Słuszna uwaga, w dodatku zważywszy na to, że Pan Makłowicz to nie celebryta jak inni z pseudo programów gastronomicznych.

michal_61

Wlasnie o to samo chcialam zapytac.. Mam ogromny szacunek dla R.Maklowicza,to czlowiek z ogromny wiedza i pasja. Uwielbiam jego program MAKLOWICZ W PODROZY

użytkownik usunięty
MadzikM83

Ja również, ale trochę nie podoba mi się zmiana nazwy programu. Pierwsza była moim zdaniem lepsza, tzn. "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", niż po prostu "Makłowicz w podróży".
Podobny przypadek był z Cejrowskim. Mieliśmy "Boso przez świat", a teraz tylko "boso" zostało. Trzeba pamiętać, że z czegoś prostego do czegoś prostackiego droga nie jest daleka, to tak ku przestrodze.

michal_61

Nie do końca sie zgadzam. Boso przez świat Cejrowskiego, to typowy serial podróżniczy, można powiedzieć, że częściowo dokument, natomiast Makłowicz to jednak trochę inny program kulinarny (kulinarno podróżniczy). Równie dobrze powinien na filmwebie być również Okrasa łamie przepisy, ponieważ tu również mamy elementy podróżnicze. Właściwie niczym nie różni się od Makłowicza, tyle tylko, że traktuje o naszym kraju. Pasowałby tu również ten nowy program tego Greka, czy nawet taki Rączka gotuje (no ten to akurat w małym stopniu).
Podsumowując uważam, że ani nie powinno być na filmwebie Cejrowskiego, ani Makłowicza, gdyż nie są to produkcje typowo filmowe. Nawet do dokumentów im daleko. Już prędzej widziałbym tu telewizyjne spektakle teatralne.

chemas

ale Makłowicz to Fenomen i jego podróże powinny tu być:)

HV71

Jeśli już mowa o fenomenach, to raczej jest nim Cejrowski i jest to docenione na świecie.

chemas

Wiadomo i on

chemas

Mylisz się. Okrasa skupia się wyłącznie na przepisach kulinarnych. Jest ich w odcinku kilka. Dane miejsce stanowi tylko tło. W programie Makłowicza jest dużo opowieści o historii, kulturze regionu, ciekawostki wplatając przy tym informacje o kuchni regionu itp. Na 20-25 minut odcinka jest jedynie jeden przepis stanowiący 1/4 odcinka. Pozostałe to ukazywanie danego regionu pod względem kultury, historii oraz oczywiście informacji kulinarnych. Makłowicz pokazuje wiele miejsc w danym odcinku np. centrum miasta, jakąś fortecę, wchodzi do cerkwi, pokazuje plażę, widok ze szczytu oraz ciekawe kawiarnie, targi itp.
Program Okrasy to typowy program kulinarny, a Makłowicza kulinarno-podróżniczy, z czego 50/50.
Zobacz formułę odcinka:
https://www.youtube.com/watch?v=xDR8t_SCVxs

KLAssurbanipal

No zgadza się, chociaż ostatnio Okrasa również skupił się trochę na regionach, z których pochodzą przepisy kulinarne. Przecież jeździ po Polsce, jak Makłowicz po świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że tego typu programy to tylko programy, a nie dokumenty

chemas

Miałem to samo napisać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones