Robert Więckiewicz

8,2
82 146 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Więckiewicz

Widziałbym go w roli Szarleja w ewentualnej ekranizacji trylogii husyckiej Andrzeja Sapkowskiego.Do tego Maciej Stuhr albo Borys Szyc jako Reynevan i Bogusław Linda jak o Konrad Oleśnicki.Tylko kto jako Samson Miodek?Może Pudzian? ;) To żart oczywiście:D

krzysiek0774

Jako Szarlej mógłby pasować, ale książę to dla mnie gruba spasiona świnia ;) Poza dyskusją jest fakt, że proza Sapkowskiego opiera się na dialogach i nie nadaje się do sfilmowania. Tak jak Lem.

Kiejstut

Nom, na Szarleja może być - mimo wszystko myślę że gdyby ktoś w Polsce
chciał zrobić film średniowieczno/fantastyczny - Narrenturm się nadaje.

A jeśli ktoś chce zrobić Fantasy - Wiedźmin, tylko porządnie tym razem.
(Nie żeby innych tematów nie było, ale Wiedźmina chciałbym obejrzećO)

krzysiek0774

Po pierwsze trylogia Sapkowskiego w ogóle nie powinna moim zdaniem być kręcona gdyż straci cały czar. Ale zgadzam się że to byłby chyba jedyny aktor który pasuje do tej roli wprost idealnie. Tak go sobie wyobrażałem.

bart_57

Szarleja tylko i wyłącznie może zagrać Henryk Talar.

ostronos

za stary już, Szarlej jest w sile wieku :P

pixi222

Myślę, że nie ma z tym najmniejszego problemu, z dwóch względów - po pierwsze Pan Henryk wygląda młodziej do swojego wieku, a jeżeli chodzi o wszelkie kopniaki, uniki itp. itd. to też nie ma problemu, przy współczesnej technice filmowej, a chyba dokładniej mówiąc przy sposobie kręcenia, wystarczy spojrzeć chociażby na Gandalfa z ekranizacji Władcy Pierścieni.

ostronos

Nadal jestem na nie ;) Tylko Więckiewicz <3 względnie Przemysław Bluszcz <3 lub Radosław Krzyżowski, Artur Dziurman.

użytkownik usunięty
krzysiek0774

Też pomyślałam o Więckowskim jako Szarleju kiedy ostatnio czytałam "Narrenturm" i zastanawiałam się nad ekranizacją:-) Ale Szyc zdecydowanie nie pasuje do Reynevana a Stuhr już jest chyba za stary:-(

Do roli Szarleje idealnie pasowałby Krzysztof Majchrzak. I tylko on :-)

krzysiek0774

Arkadiusz Jakubik jako Samson :)

pixi222

Musiałby przytyć... i to sporo. :P A co do Szarleja to ja również zostaje przy swoim. :) Ale Reinmara w dalszym ciągu chyba dalej nie mamy....

ostronos

Czy ja wiem, ale nie zaszkodziło by to ;)

Młody:
Rafał Maćkowiak <3 (lol ma 38 lat, a wygląda jak nastolatek)
Kamil Maćkowiak,
najbardziej mi pasuje Michał Żurawski (ten zawadiacki wzrok jak u Reynevana)
Marcin Bosak
Wojciech Solarz
też może Pawlicki ? Damięcki ? Piotr Głowacki ? Mariusz Ostrowski ?

Albo wiem ! Abelard Giza :) :)

pixi222

Na serio nie wybrzydzam, ale wiesz większość z tych Panów jest po prostu za stara stety niestety, a Reinmar, jak wiadomo był przecież 20 kilkulatkiem.

ostronos

Rafał Maćkowiak wygląda na dwudziestoparolatka ;)
Hm nie mam w ocenionych polskich młodych aktorów (17-25) :P

krzysiek0774

Chyba znalazłem idealnego aktora do roli Samsona Miodka, mianowicie Michał Piela, to całkiem niezły aktor, aparycja się zgadza, a ten Pan wygląda na tych z rozumnych, zupełnie jak Samson. :)

ostronos

wow nadał by się :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones