Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 739 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Czytam tu że to "wielki Polak", "idol", a to zwykły gwałciciel. I nie zacznijcie mi tu truć że nie liczy się jego życie prywatne, bo jak się kogoś nazywa "wielkim Polakiem", albo "idolem" to liczą się wszystkie aspekty życia. Nie mówcie mi też o tym, że tu powinnienem oceniać tylko jego twórczość, bo powiedzmy sobie szczerze, gdyby go wtedy posadzili to prawdopodobnie nic by w życiu nie osiągnął. Ktoś też napisał o trudnym życiu, tym że zamordowano mu żonę, ale ja słyszałem że na pogrzebie żony podrywał inną kobietę. Podsumowując dla mnie ten człowiek jest zerem i zerem pozostanie.

ryan_7

Po pierwsze: osiągnąłby, bo cała ta sprawa zdarzyła się po nakręceniu takich dzieł jak "Nóż w wodzie", "Matnia", "Dziecko Rosemary" i "Chinatown", uważanego - poza Polską, bo u nas preferuje sie "Pianistę" - za jego najlepszy film. Już wtedy miał renomę znakomitego filmowca.
Po drugie: nie jest oskarżony o gwałt, a jeno o seks z nieletnią. Jest jednak różnica, przyznasz?
Po trzecie: dziwię ci się trochę... Mam nadzieję, że nie oceniasz jego filmów przez pryzmat jego życia prywatnego.
Pzdr.

Sqrchybyk

1) OK, ale jakby go w więzieniu odpowiednio potraktowali to później już by mógł niczego nie nakręcić.
2) "W 1969 r. została zamordowana przez gang Charlesa Mansona jego żona Sharon Tate a w 1977 r. Polański został oskarżony o gwałt na trzynastoletniej dziewczynce i uciekł z Ameryki.",
" Polański poprosił dziewczynkę, żeby zdjęła koszulę do kilku zdjęć. Gailey opowiada, że nie podobało jej się, że chce ją fotografować topless, ale wydawało jej się, że tak powinna postąpić profesjonalna modelka. Na drugą sesję dziewczynka w ogóle nie chciała jechać. "Czułam się zakłopotana tym, co stało się za pierwszym razem - mówi Gailey - Z drugiej jednak strony nie chciałam tracić takiej okazji i zachować się dziecinnie czy niedojrzale." Polański zawiózł Samanthę do posiadłości Jacka Nicholsona niedaleko Beverly Hills. Tam zaoferował trzynastolatce szampana i kazał pozować topless w wannie. "Wypiłam co najmniej trzy kieliszki. Nie piłam wcześniej alkoholu, więc zaczęło mi się kręcić w głowie. Kiedy powiedział, że chce pójść ze mną do jacuzzi, zrozumiałam, że coś jest nie tak. Wiedziałam, że nie powinien o to prosić. Byłam w tarapatach i chciałam się stamtąd wydostać. Powiedziałam mu, że dostałam napadu duszności i muszę natychmiast wracać do domu." Wtedy Polański podał Samancie silny środek uspokajający i ją zgwałcił. Następnie odwiózł ją do domu i wrócił do hotelu. Matka Samanthy zadzwoniła na policję.",
"Ława przysięgłych wydała werdykt uznający Polańskiego za winnego odbycia stosunku płciowego z nieletnią, gwałtu po podaniu środków odurzających, deprawacji, czynów lubieżnych i sodomii.",
"Oskarżyciel Roger Gunson i obrońca Dalton doszli do porozumienia. Polański miał się przyznać do jednego z zarzucanych mu czynów - stosunku z nieletnią."
Źródło: http://roman.polanski.filmweb.pl/Roman+Pola%C5%84ski,opisy,PersonDescriptions,id =83
Różnica jest, ale moim zdaniem w tym przypadku jest ona nic nie znacząca.
3. Dlaczego mi się dziwisz, bo zamiast podziwiać gwałciciela brzydze się nim? Ostatnio nie oglądałem jego filmów, ale mam zamiar w najbliższej przyszłości i możesz być pewien że oceniając je nie będę brał pod uwagę jego życia.

ryan_7

Polański nie jest gwałcicielem, gdyż dziewczyna, z którą odbył feralny stosunek seksualny zgodziła się na to. Była 13 - latką, lecz wyglądała na osobę pełnoletnią, przyznawała się Polańskiemu, że nie jest dziewicą. Oczywiście nie usprawiedliwiam reżysera, bo mógł nie kochać się z tą dziewczyną, ale czasem naprawdę ciężko jest się oprzeć, gdy jest okazja, a kobieta zachowuje się prowokacyjnie, kokieteryjnie. Alkohol też zrobił pewnie swoje. Z tego, co czytałem wynika, ze ta dziewczyna wielokrotnie w owym czasie widywana była ze starszymi, bogatymi mężczyznami. Jestem przekonany, że jej rodzice chcieli wymusić od Polańskiego wielkie odszkodowanie i chodziło im tylko o to.
Na jakichś cytatach wypowiedzi rodziny "pokrzywdzonej" dziewczyny nie ma się, co opierać, bo to jawne kłamstwo.
Nie będę też komentować, żałosnego domniemania jakoby Polański na pogrzebie Sharon Tate podrywał inną kobietę. Roman kochał Sharon, która była z nim w ciąży i nigdy nie zrobiłby czegoś takiego. To jakieś obrzydliwe kłamstwo amerykańskiego brukowca, który chciał zarobić na nieszczęściu znanego reżysera.

dziwolag

Co z tego że wyglądała na osobę pęłnoletnią skoro Polański sam w sądzie przyznał że wiedział iż miała 13 lat?

ryan_7

Ale Roman nie jest gwałcicielem jak napisałeś. Wielu facetów lubi młode dziewczęta. Ta dziewczyna zgodziła się na stosunek, reżyser jej nie zmuszał. Gdyby nie powiedziała o tym swoim pazernym rodzicom i gdyby Polański nie był bogatym człowiekiem, nie byłoby sprawy.

dziwolag

U ciebie jest za dużo podobno, gdzieś słyszałem, tak gdzieś pisało... Ty jesteś poważny...

ryan_7

(do autora postu)
hahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!
na tej samej zasadzie ja moge o tobie powiedziec ze jestes idiotą!!!!!
żenujące...

Entiendo

bardzo ale to bardzo żenujące

Entiendo

Jesteś moim idolem

ryan_7

Nie bede ci mowil o ocenianiu go przez filmy bo mowisz o gwałcie. Polański nigdy nikogo nie zgwałcił, a przynajmniej nic o tym nie wiadomo. Mowisz zapewne o słynnej sprawie tej nastolatki o ktorej nigdy niczego nie przeczytałas. A powinineś. I w jego autobiografii, po czym oczywiscie stwierdzisz ze to skrajny subiektywizm, wtedy siegnij po relacje rodziny o którą w tej sprawie chodzi o zrozumieszj aki z ciebie idiota.
A wiezieniu odsiedział ponad 2 miesiace, i nawet gdyby poszedł siedzieć, nie martw sie, już wtedy osiagnał w dziedzinie reżyserii wiecej niż wielu twórców przez 90 lat zyjacych nie osiagneli.
Na pogrzebie słyszałes o podrywaniu laski?
a jak ja powiem ze słyszałem ze nikogo nie zgwałcił i jest niewinny to tez mi uwierzysz i bedziesz wypisywał na FB ze słyszalem ze nikogo nie zgwałcił zostawicie go..
poza tym to napewno debilna prowokacja ale szlag mnie trafia przy takich komentarzach.
wiesz dla ilu ty osob jestes zerem?
on dla ciebie i dla paru innych tumanów jest zerem ale dla milionów jednym z najwiekszych rezyserów swiata!
a ty dla wszystkich kolego jestes zerem..

hihihaha

Szczerze mowiac nic mnie nie obchodzi jego prywtane zycie, dla mnie jest swietnym rezyserem i chwala mu za chinatown, dziecko rosmery i pianiste!

ryan_7

Ryan, powinieneś zamiast filmami, zajmować się aferami znanych osobistości. Oceniasz kogoś na podstawie niedomówień, bez żadnych dowodów na jego winę, w ogóle nie znając go osobiście. Nie wiesz jak było i jak jest z Polańskim, bo nie jesteś jego ziomem i na pewno nie będziesz. Jesteś pewnie jednym z tych rzekomo bogobojnych, pokrzywdzonych przez los ludzików, którzy muszą sobie powetować swoją małość. Takimi tekstami to możesz zaimponować podobnym sobie imbecylom bez wyobraźni i taktu. Zawsze coś.

ryan_7

Wiesz to jest bardzo krzywdzące wobec osoby artysty, myślę, że zarzut mógłbys dopiero skierowac, gdybyś został zgwałcony przez Polańskiego. Nie dziw, że reżyser często wpada w gniwe, szczególnie w starciu z dziennikarzami, bo oni go też zarzucają bezpodstawnymi oksarżeniami, tylko po to by miec tanią nieprawdziwą sensacje.

ryan_7

takie sprawy zawsze prowokują wiele pytań, komentarzy a prawie nigdy prawda nie wychodzi na jaw, podobnie ze sprawą Michaela Jacksona. każdy kocha jego muzykę (przynajmniej większość) i też każdemu trudno jest uwierzyć że zrobił to za co był oskarżany. tak to jest że jak jest się czyimś fanem to nigdy nie będzie podchodzić obiektywnie do takich spraw. dlatego widzę tu tyle obronnych komentarzy a przecież tylko polański wie jak było na prawdę, i dlatego pisać że jest on zerem też nie wypada. Wg. mnie wielkim polakiem to on nie jest ale wielkim reżyserem zdecydowanie tak.

użytkownik usunięty
ryan_7

Zgadzam sie z zalozycielem w 100%... to oblesny facet, gwalciciel...za takie zachowanie nie moge mu dac oceny wyzszej niz 1...moze to jakies uprzedzenie ale po prostu nie moge... to co zrobil bylo chore i powinien odsiedziec swoj wyrok a nie wymigiwac sie przed sprawiedliwoscia :/

Powinien ci ktoś porządnie skopać tyłek za wypisywanie takich kłamstw, obszczerstw i pomówień.

użytkownik usunięty
dziwolag

mi? Yeahhh jesteśmy cywilizowani prawda :D? to nie są oszczerstwa tylko fakty- poczytaj wcześniejsze wpisy. Jak jest taki wspaniały to prosze bardzo, niech jedzie do Stanów i zobaczymy.

Roman nie może pojechać do Stanów, bo jest tam ścigany przez prawo. Ale niesłusznie. Został we wszystko wrobiony przez tą nastolatkę, która świadomie skłoniła go do seksu i przez jej pazernych rodziców. Poza tym Polański odsiedział jakiś okres w więzieniu, ale po jaką cholerą ma marnować więcej czasu, kiedy może w tym czasie nagrywać świetne filmy? Poza tym trzeba tu powiedzieć, że sędzia sądzący jego sprawę był przekupiony i już od początku przekonany o winie Polańskiego. Amerykańskie prawo jest chore i skorumpowane, jak cały ten kraj. Zamiast ścigać prawdziwych przestępców, ścigają niewinnych lub znanych ludzi tylko po to by zrobić sensację i wyciągnąć przy tym grubą forsę. Swego czasu głośno było o sprawie Michaela Jacksona jakoby miał molestować małych chłopców. Jak się okazało do niczego takiego nie doszło, a chodziło jedynie o to by wyciągnąć od sławnego człowieka pieniądze. Tak samo jest w sprawie Polańskiego.

użytkownik usunięty
dziwolag

wiesz, może masz rację. Ale spójrz na to z innej strony - ile jest stron internetowych na których znajdują się (rzekomo) poparte dowodami i faktami informacje o tym, że jest on winny (tylko on, nie dziewczynka). Ja nie wiem jak to naprawde było, bo prawde zna jedynie Polański i ta dziewczyna. Ale z tego do czego udało mi się dotrzeć to jest on winny. Zobacz jak wielu ludzi musiało by być przekupionych... czy to wszystko to zwykła nagonka? wątpie... jedni w to wierzą, drudzy nie i nie da się tego zmienić. Każdy ma swoje własne zdanie.

Może i Roman jest winny złamania prawa amerykańskiego, ale nie można go nazywać gwałcicielem, gdyż tamta dziewczyna sama zgodziła się na stosunek z nim. Gdyby on ją do tego zmusił to by była inna sprawa, ale tak nie było. Polecam autobiografię Polańskiego, gdzie reżyser pisze między innymi na ten temat - jak to wyglądało z jego strony. Nie można sugerować się jedynie informacjami zamieszczanymi na jakichś stronach internetowych, czy szmatławych czasopismach, które szukają tylko taniej sensacji i każdego znanego człowieka obrzuciłyby błotem tylko po to, aby wywołać aferę.

"wiesz, może masz rację. Ale spójrz na to z innej strony - ile jest stron internetowych na których znajdują się (rzekomo) poparte dowodami i faktami informacje o tym, że jest on winny (tylko on, nie dziewczynka). Ja nie wiem jak to naprawde było, bo prawde zna jedynie Polański i ta dziewczyna. Ale z tego do czego udało mi się dotrzeć to jest on winny. Zobacz jak wielu ludzi musiało by być przekupionych... czy to wszystko to zwykła nagonka? wątpie... jedni w to wierzą, drudzy nie i nie da się tego zmienić. Każdy ma swoje własne zdanie."

hahaha a co Ty prowadzisz swoje prywatne sledztwo??
smiechu warte, co Ty sie urodzilas wczoraj?
nie wiesz, ze w internecie kazdy moze wypisywac co mu do glowy przyjdzie? rodzice nie uczyli, zeby nie wierzyc we wszystko co tu wyczytasz?
wez sobie chociazby te strone, gdzie sie wypowiada mase osob, ktorych przygotowanie do dyskusji obejmuje przeszperanie paru plotkarskich witryn internetowych.
nawet biografia Polańskiego na filweb'ie zawiera niescislosci i przeinaczone fakty.

Polanski w swojej autobiografii oczywiscie calkowicie sie wybielil i wcale nie mam zamiaru stawiac jej tu jako wyznacznik prawdy.
jasne jest, ze kazda strona bedzie bronila swojego interesu i ktos taki jak my, sledzacy te sprawe na lamach stron internetowych nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzic jak bylo.
ale pusty smiech mnie ogarnie jak czytam takie wypowiedzi.
i po co tak gonicie za sensacja?
jak macie nudne zycie to znajdzie sobie jakies zainteresownia a nie sie babrzecie w cudzym, zyciu.
jedyne co o Polanskim moze powiedziec ktos taki jak my to, ze jest dobrym albo zlym rezyserem - wedlug mnie bardzo dobrym.

a kots, kto zalozyl ten temat jest ciemniakiem i ma zasciankowe poglady.
ale ubawilam sie serdecznie, chociaz tyle dobrego :)

veruszka

Forma Twojej wypowiedzi świadczy o tym, że to TY jesteś wyżej wymienionym "ciemniakiem" (cokolwiek to znaczy) i do tego osobą bardzo niezrównoważoną emocjonalnie, wnioskuje więc,że nastolatka.Pozdrawiam;-)

użytkownik usunięty

{Do Dark doll} Chyba jednak dostaniesz w ryj , najpierw za "Misia" a potem za Polańskiego !

użytkownik usunięty
ryan_7

Każdy miał jakieś wybryki, których teraz żałuje, bądź nie. Tak samo, jak ja bym powiedział: "Brzydzę się Johnnym Deppem, bo brał kokainę. Zwykły ćpun, nie aktor!". Nie wiem, czy Depp zażywał kokę, wiem, że miał klub, w którym przedawkował śp. River Phoenix. Polański przespał się z trzynastolatką, ale już tego nie robi. Prawda, Roman?

Polański jest genialnym reżyserm i za jego filmy go bardzo lubię, ale tylko jako reżysera. Jako człowieka go nienawidzę. Nawet jeśli to nie był gwałt nie zmienia to faktu że ona miała tylko 13 lat. Nawet jeśli ona użyła perfidnego podstępu żeby go uwieść, jeśli błagała go i narzucała mu się jek tylko mogła, on byl dorosłym mężczyzną i powinien miec trochę oleju w głowie. Człowiek musi umieć panować nad sobą. A tłumacznenia że "wielu facetów lubi młode dziewczęta", "czasem naprawdę ciężko jest się oprzeć" i że ta mała go wrobiła nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Roman Polański jeśli nie jest gwałcicielem, jest zwykłym pedofilem. Dla mnie to niewielka różnica.
Co do pogrzebu Sharon Tate, nie wydaje mi się żeby podrywał jakąś dziewczynę. Wydaje mi się że ją kochał i mam nadzieję że po jej śmierci po prostu mu odwaliło. To byłoby jedyna dla niego okoliczność łagodząca.

użytkownik usunięty
Erytheilen_2

poczytaj sobie na gronie jak intelektualiści kogoś zjechali, bo miał dokładnie poglądy takie jak ty...

A kogo mianujesz tytułem intelektualisty, jak można wiedzieć?

ryan_7

zgadzam się z poprzedniczką. seks z 13 latką jest rzeczą haniebną

ryan_7

Piszesz: "gdyby", "ale ja słyszałem"...
A ja też słyszałem , żeś z choinki się urwał... I co, mam wierzyć?

Określanie kogokolwiek mianem "zera" wymaga mocnych dowodów, a nie tylko Twojego przekonania.

hauser

Ta sprawa nigdy nie bedzie do konca wyjasniona nie sadzicie?? Ja osobiscie uważam, że nie powinno ludzi oceniac sie po jakis własciwie bezpodstawnych oskarzeniach, ta dziewczyna razem z rodzicami obmyśliła dla kasy, smarkula. Tak, zgadzam sie z tym, że sadownictwo w USA jest okropnie skorumpowane, i mysle ze wielu osoba sie to przysluzylo. Murem stoje za Polańskim, świetny reżyser.

ryan_7

Przy takim podejściu polecam serwis pudelek.pl..... No po prostu gratuluję sposobu postrzegania filmów...

ryan_7

Taa, najlepiej zwalić wszystko na kobietę - że perfidnie uwiodła, biednego, nieświadomego no i chyba ubezwłasnowolnionego mężczyznę. Jesteśmy takie podłe!

P.S. Polański zawsze miał skłonność do nastoletnih panienek, choćby romans z Nastassją Kinski. To chyba i wiele innych faktów z jego 'prawego i sprawiedliwgo' życia świadczy, że ma wiele na sumieniu w tej kwestii. Ponadto śmieszne i ograniczone wydaje mi się ubliżanie wymiarowi sprawiedliwości i zarzucanie mu skorumpowania, kiedy tylko wyrok nie jest zgodny z naszym życzeniem, nie sądzicie?

aasior

Polański to świetny reżyser i też uważam, że to "wszystko przez tę dziewczynę i jej pazernych rodziców. Ale ludzie ile się można kłócić?
Z jednej strony faceci trzymają stronę Polańskiego, bo ta dziewczyna go prowokowała, a kobiety trzymają stronę tej dziewczyny, bo przecież 13latki są takie niewinne. Gdzie tu obiektywizm? Nie ma żadnych dowodów, że on ją zgwałcił, ani że ta dziewczyna go uwiodła.
End of story.

ryan_7

Nie o to chodzi, że niewinne, tylko, że nawet jeśli wdzięczyła się, nie może to być argument przemawiający przeciwko winie Polańskiego. Poza tym jeśli nie zgwałcił,to i tak złamał prawo sypiając z nieletnią poniżej 15 roku życia.I o to się rozchodzi. Nie ma w takim wypadku żadnych okoliczności łagodzących i wina jest tylko i wyłącznie jego. iZawsze będę tępić te absurdalne pokrzykiwanie, że "przecież porowokowała go perfidnie! cóż on, nieborak, mógł zrobić?" Phi!

aasior

Cóż, nie chcę się wypowiadac ani po stronie fanów ani antyfanów, ale nie przemyśleliście jednego- argument, że nie został skazany za gwałt jest śmieszny,bo Polański uciekł ze Stanów, aby NIE ZOSTAĆ SKAZANYM.

Binula

dokładnie on uciekł z USA bo się cykał, że go złapią, a była okazja żeby go tam przymknąc po rozdaniu Oscarów, ech ale "biedaczek" się przestraszył że go przymknął a ja mu życzę by zgnił w więzieniu za coś takiego, jako człowiek jest dla mnie zwykłym śmieciem i żaden film, który był przez niego realizowany tego nie zmieni

chesterka89

Ja to widzę tak: Jeżeli ktoś mnie oskarża o coś tak poważnego i obrzydliwego jak gwałt(nie ma tu nic do rzeczy czy dziewczynka chciała czy nie. W wieku 13lat to gwałt i niech pedofile, które go usprawiedliwiają,że chciał świeże mięsko nie pieprzą bzdur) zostaję na miejscu i oczyszczam swoje imię.W końcu nie żyjemy w XVIII wieku, gdzie każdego palono na stosie za krzywe spojrzenie. Jest coś takiego jak proces, udowodnienie winy i ocena ławy przysięgłych. A korupcja jest wszędzie, więc to też nie argument.

ryan_7

Właśnie jak wielki Polak skoro jest to stary żyd

vincemuniano

Wiesz, to,że jest stary bądź Żydem nie ma tu nic do rzeczy.

ryan_7

może ten artykuł trochę wam rozjaśni w głowach: http://www.newsweek.com/id/138382
choć widzę, że niektórzy bez większego problemu wyżywają się na polańskim, rzucając argumentami nie do zbicia zaczynającymi się od "podobno" albo "słyszałem, że".
film, o którym mowa w artykule http://www.filmweb.pl/f468027/Roman+Polanski++Wanted+and+Desired,(2008) może ukazać wiele szczegółów istotnych dla sprawy i ogólnej oceny polańskiego. czekam z niecierpliwością.

użytkownik usunięty
oleska

A ja go będę bronić,ten czlowiek zasłużył się w światowej kinematografi i najlepiej nie wnikac za bardzo w jego życie prywatne,a lepiej skupić się na filmach które stworzył.Nie chcę usprawiedliwiać jego akcji,ale wkurzające jest to ciągle czytanie tych samych obraźliwych postów :(

teraz sie doweidziałem ze to gwałciciel
wstydziłby sie z ameryki uciekł do zabojadów i niech tam siedzi do polski niech nie wraca a jak wróci do stanów to go zamknął

konrii_2

Nie zamkną

Dr_Grape

Niech wraca do Stanów, sprawdzimy.

Binula

Nie czytajcie jego autobiografii, czytajcie jego biografię. Tam się na przykład dowiecie, że do dziś nie podziękował rodzinie, która go ukrywała podczas wojny. A był żydem. No i powiem tyle, że jako człowiek to Polański nie zdobył mojej sympatii, ale filmy to są zajebiaszcze :)

el_Polaco

W jednym autor tematu ma rację stwierdzenie "Wielki Polak" do niego nie pasuje. Takim stwierdzeniem można określić Jana Pawła II, ale nie Polańskiego który miał swoje wpadki.

Rafal23

swoje wpadki- delikatnie mówiąc...

ryan_7

rok temu albo dwa lata temu na festiwalu filmów niezależnych (to jakiś bardzo znany festiwal , nie pamiętam nazwy) zaprezentowano film o tej sprawie , autorka przedstawiła w nim kulisy sprawy , ogólnie mówiąc sędzia uwział się na Polańskiego i chciał go koniecznie skazać , a ta niby-zgwałcona wybaczyła już Polańskiemu i to dawno temu

Kojak

a może autorka miała romans z Polańskim i dlatego przedstawiła to tak a nie inaczej. Co do wybaczenia- za odpowiednią gotówkę każdy wybacza...

Binula

Tak, wszyscy którzy dobrze mówią o Polańskim mieli z nim romans albo zostali przekupieni. Paranoja!!
A co do zamknięcia to sprawy o gwałt na nieletnich w Stanach Zjednoczonych nie ulegają przedawnieniu, ale taki zarzut chyba wobec Polańskiego wycofano.
Dla kasy owszem- starzy młodej poszli do sądu dla kasy. A może dla sławy? "Polański mnie zgwałcił" to brzmi dumnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones