Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 683 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Czuje pewien niedosyt. Mam wrażenie, że talent aktorski Romana jest niedoceniany. Fakt, nakręcił mnóstwo wspaniałych filmów, za co kłaniam się nisko, lecz chciałabym i żałuję, że to już niemożliwe, zobaczyć Go w głównej roli w większej ilości filmów za czasów gdy był jeszcze młody. A Wy, jak myślicie? :)

pawlax

Cóż, Twoje życzenie pokrywa się z życzeniem samego Polańskiego, dlatego, że początkowo chciał zostać przede wszystkim aktorem. Dopiero gdy nie przyjęto Go na studia o tym kierunku, (uznano, że jest za niski, zresztą sam Polański ma podobno spory kompleks na punkcie swojego wzrostu) udał się na reżyserkę, ale wciąż starał się jak najwięcej grać w filmach, w czasie studiów były to przede wszystkim filmy kolegów z reżyserki, którzy zresztą sami uważali, że Polański ma naprawdę duży talent aktorski. Później jednak często nie udawało Mu się otrzymać roli, nawet we własnych filmach, (np. chciał zagrać rolę chłopaka w "Nożu w wodzie", ale bodajże producenci uznali, że jest za mało "atrakcyjny") a szkoda, bo aktorem jest świetnym, co nieraz udowodnił choćy w "Lokatorze", czy nawet w "Nieustraszonych pogromcach wampirów". W każdym bądź razie mi również brakuje filmów z Polańskim w roli głównej ;)

pawlax

czy ja wiem .... nie ma co się rozczulać coby było gdyby. Moim zdaniem w młodości miał kilka wątków aktorskich w których sam stwierdził, że się nie nadaje by być aktorem w pełni. W samych etiudach był jak parabola. Zresztą za młodu sodówka jest ogromna, i chce się spróbować wszystkiego ponad stan ;-) ... podobno Jerzy Kosiński zaobserwował u Romka stałe spięcie przez ambicje emocjonalnie wszelakiej maści - kolo chciał być na topie ze wszystkim: począwszy od humoru i skreczów gagowych, skończywszy na wieszczach . Ja tam jestem rad, że reżyserka i jazz uświadomiła Romkowi że to jest to ! Że dzięki uwielbieniu do wyrażania swojego krzyku i buntu załapał bakcyla, a za sprawą przyjaźni z Komedą uwypuklił i synchronizował swoje dzieła! Przyjemnie się oglądało aktorstwo Polańskiego w Lokatorze (moim zdaniem jest to najosobliwszy kunszt, w którym to mogliśmy MY zobaczyć na ekranach), .... ale ale, jest też jeszcze lepsze aktorstwo Romka którego nie widziałem a pragnę zobaczyć, i to jest tylko i wyłącznie na deskach teatru granych w Polsce dzięki Tadkowi Łomnickiego, który to zaproponował Polańskiemu. Ponoć honorarium było mizerne, mimo to Romek był wniebowzięty i dał sygnał, że chce zagrać bardzo AMADEUSZA Petera Shaffera ! Po występach na deskach, inscenizacja okazała się hitem dosłownie i w przenośni !!! Swoje aktorstwo jak i reżyserkę ze scenografią w Amadeuszu przypieczętował również w Europie ! Dla mnie będzie to spełnieniem jako fan który ceni R. Polańskiego! Jeżeli ktokolwiek ma AMADEUSZA na deskach teatru, to prosiłbym o udostępnienie dla WSZYSTKICH którzy cenią warsztat polskiego reżysera. W sumie to winię TVP za to że nie widziałem Romka w najlepszej roli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones