Rooney Mara

Patricia Rooney Mara

8,1
22 912 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rooney Mara

Czy akcent z "Dziewczyna z tatuażem" jest jej normalnym akcentem? W pozostałych
produkcjach też tak dziwnie mówi?

Igor1987

W "The Social Network" mowi calkiem normalnie. W "TGWTDT" mowi ze "szwedzkim" akcentem (co, moim zdaniem, troche utrudnia zrozumienie wypowiadanych przez nia kwestii...)

tordis

No właśnie. Trochę to dla mnie niezrozumiałe wyposażać aktorów, wypowiadających kwestie po angielsku, w szwedzki akcent.

Igor1987

tez mnie troche zdziwilo i nieraz smieszylo, ale bylo to sexy, nie powiem :)

użytkownik usunięty
tix666

To może nie był akcent. Raczej sepleniła bo miał ćwieka w języku, w końcu na potrzeby roli musiała dać się przekłuć tu i tam... ;P

Salander miala sporo kolczykow, ale akurat w jezyku nie, wiec to raczej nie to. Chyba, ze spece od charakteryzacji troche sie zagapili i przedziurawili o jedno miejsce za duzo ;)

tordis

na pewno nie miała? mi się wydawało właśnie ze miała. ale mogę się mylić. tak przynajmniej coś z książki kojarzę.

Zwłaszcza sutki ;D

Igor1987

Większość aktorów mówiła tu ze "szwedzkim" akcentem, z mniejszym lub większym sukcesem. :) Jest to dość częsty zabieg w filmach, których bohaterowie teoretycznie są obcokrajowcami, a są grani przez angielskojęzycznych aktorów.

Igor1987

Rooney ma to do siebie, że ma już taką małą "wadę" wymowy i sepleni. Jednak szczerze jak dla mnie to nie jest żadną wadą. Moim zdaniem dodaje jej to jeszcze większego uroku:)..... jest na prawdę sexy:) pozdrawiam

Igor1987

dziwnie mówiła, ale w sumie fajnie, mnie sie podobało ;)

marciakwiat

grała dobrze, ale bardzo przeszkadzał mi ten sztuczny akcent :/

Igor1987

po prostu naturalnie ma taki lekko "sepleniący" sposób mówienia, ale wydaje mi się że faktycznie w TGWTDT podrasowała go jeszcze bardziej :)

Igor1987

Ta ,,adaptacja'' jest kiepska czego wynikiem jest angielski mieszany ze szwedzkim. Tandeta.

Igor1987

Też na to zwróciłem uwagę ale muszę przyznać, ze zaintrygowało mnie to. Jej akcent w tym filmie wg. mnie jest świetny, bardzo seksowny, pomimo, że nie wyglądała tam najkorzystniej to właśnie ten akcent powodował jakieś dziwne... pozytywne odczucia i pociąg do postaci :)
Widziałem z jej udziałem także "Koszmar z ulicy wiązów" i też zwróciłem już tam uwagę na jej akcent, nawet myślałem że nie pochodzi z USA. Może nie był on tak bardzo inny jak w "Dziewczynie" ale jednak był, możliwe, że to jakaś wada wymowy, którą specjalnie podkręciła w tym filmie aby dodać jeszcze więcej indywidualności postaci. W każdym bądź razie wyszło rewelacja.

użytkownik usunięty
Igor1987

szczerze mówiąc strasznie się zdziwiłam jak zobaczyłam, że ona jest z USA :)

Odniosłem to samo wrażenie :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones