Rowan Atkinson

Rowan Sebastian Atkinson

8,5
22 461 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rowan Atkinson

Wiecie może, czy grał w jakimś dramacie, filmie obyczajowym, czymkolwiek oprócz komedii? Moim zdaniem nadawałby się również do tragicznych ról. Pozdrawiam.

Sztuczny_rarytas

Raczej nie grał w niczym takim nigdy

Sztuczny_rarytas

Grał bardzo poważnego księdza w filmie: "Wszystko zostaje w rodzinie " Dobry film,czarna komedia. Zaskoczył mnie w tej roli ;D

radeksi

Bardzo ciekawa kreacja :) Podpisuję się pod postem sztucznego rarytasu, chciałbym go zobaczyć w roli dramatycznej.

radeksi

-Czy mi sie zdawalo czy [imie corki] miala stanik na ramieniu?
- Jestes opozniony o pol dnia! Jak zwykle!
I jak gral w noge :) Swietnie wyszedł w tym filmie.

maciek_72_2

maciek_72_2 mała pomyłka on nie użył słowa stanik tylko biustonosz

Sztuczny_rarytas

Fragment wywiadu:

- Może to wyraz pańskiej tęsknoty za graniem ról bardziej serio?

- Ta tęsknota z pewnością we mnie jest. Zawsze uważałem się raczej za aktora niż za komika. Wiem, że teoretycznie mogę zagrać różne role i zdarzało mi się grać w teatrze np. w sztukach Czechowa. Jednak nawet wtedy prześladowało mnie uczucie, że owszem, daję sobie radę - ale Ian McKellen dałby sobie jeszcze lepiej. Bo to inne pytanie, czy umiesz coś zrobić 'całkiem nieźle', a inne, czy umiesz to zrobić 'najlepiej'. Ian McKellen z rolą Jasia Fasoli poradziłby sobie chyba jednak gorzej ode mnie. No i pozostaje jeszcze to, czego nie ma w tobie jako w aktorze, ale jest w twojej publiczności - jej oczekiwania i skojarzenia. Gdy tylko widz zobaczy moją twarz, przypomina sobie jakąś śmieszną scenę z 'Jasia Fasoli' albo z 'Czarnej Żmii'. Który to serial też, nawiasem mówiąc, traktował o sprawach dość poważnych, takich jak masowa rzeź na frontach pierwszej wojny światowej. Ale cóż, niektóre żarty też były w nim dość zabawne, widz je sobie więc przypomni na mój widok i zacznie się śmiać, zanim jeszcze zdążę cokolwiek powiedzieć.

arekmrozinski

Niestety... ma rację. Rola Jasia Fasoli niejako zamknęła mu drogę do poważniejszych ról.

Sztuczny_rarytas

W jakimś filmie grał księdza (nie kojarzę, czy to był obyczajowy czy komedia). Szczerze powiedziawszy nie widzę go w żadnym dramacie ani innym poważniejszym filmie. Dlatego uważam, że ocena 8/10 jest za wysoka!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones