Rowan Atkinson

Rowan Sebastian Atkinson

8,5
22 477 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rowan Atkinson

Jaś Fasola?

użytkownik usunięty

Zauważyłem dośc krzywdzącą dla Rowana tendencję do utożsamiania go z postacią Jasia Fasoli. Lubie sobie czasem Jaśka obejrzeć, ale to tak naprawdę są tylko puste wygłupy, które nie pokazują tego, jak dobrym aktorem jest Atkinson. Znacznie lepiej wypada choćby "Czarna Żmija" (the best!) czy "Johny English".
Nieraz spotkałem się z ludźmi, którzy w ogóle nie znali jego nazwiska, stwierdzając tylko że "w tym filmie gra Jaś Fasola" co dla niektórych jest już czynnikiem dyskfalifikującym dany film, bo wiadomo, Jaś albo śmieszy albo wkurza, po prostu nie do wszystkich dociera. A ten oto bardzo dobry aktor komediowy, Rowan Atkinson, przez wielu jest kojarzony tylko i wyłącznie z Beanem i przez to nieraz wykluczony.
Atkinson został zaszufladkowany jako Jaś Fasola i niektórzy utożsamiają go z tym ciapowatym idiotą, którego zagrał. A na swoim koncie Rowan ma przecież też inne role, często lepsze od Beana. Bo Jaś Fasola tylko wygłupia się i robi głupawe miny. Jasne, pośmiać się można, ale czemu zrównywać z tą postacią aktora?

Zgadzam się, chociaż jeśli chodzi o Englisha, to dla mnie raczej jeden z jego słabszych występów. Strasznie skrzywdzony aktor, zwłaszcza poza Wielką Brytanią, gdzie jednak pamięta się o jego (w kategoriach komedii) wybitnym dorobku.

Popieram w stu procentach. Ja też nie cierpię, jak się go uparcie nazywa "Jasiem Fasolą".

O wiele bardziej cenię go za znakomitą rolę w "Czarnej Żmii". Moja ulubiona komedia.

Zgodze sie!!! Tez nienawidze, jak sie go nazywa Fasola... Poza bycia swietnym aktorem komediowym jest tez genialnym komikiem, polecam obejrzec skecze na youtube z nim w roli glownej, sa genialne. Pozdrawiam fanow Rowana, ale nie Fasoli!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones