Sam MendesI

Samuel Alexander Mendes

8,1
5 390 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Sam Mendes

american beauty to niewątpliwie debiut jaki sobie można tylko wymarzyć, niestety droga do zatracenia to już nieco gorsza pozycja, choć też nie jest to jakis outsider. jaki będzie nastepny film zaproponowany nam przez mendesa? oby było mu bliżej do tego pierwszego:)

użytkownik usunięty
jurgiel

no chyba sobie zartujesz!!!! droga do zatracenia jest co najmniej tak dobra jak ab.! genialny rezyser, dopiero dwa filmy i oba majstersztyki!!!

użytkownik usunięty

"Droga do Zatracenia" to film świetny, a "American Beauty" rzeczywiście jest dziełem. Gromkie brawa na stojąco dla Kevina Spaycey'a i Toma Hanksa (Tom Hanks odrzucił rolę Lestera, a chciałbym go zobaczyć w tej roli).

A ja nie, bo Lester to rola wręcz napisana dla Spacye'go. :)

jurgiel

Jarhead równie genialny (dla mnie nawet lepszy) jak poprzednie filmy. Pytanie brzmi czym nas jeszcze zaskoczy, mam nadzieję, że nie spocznie na laurach.

jurgiel

Obecnie, niestety, widać wyraźnie, że American Beauty to był jego pierwszy i ostatni zarazem genialny film.. Szkoda.

arrival

no cóż... nic tylko miec pretensje, ze nie robi jednego za drugim genialnego filmu:)


moim zdaniem
AB - geniusz
Droga do zatracenia - rewelacja
Jarhead - tylko dobry niestety

zobaczymy co dalej:D

bart_10

Droga do Zatracenia była super wizualnie, ale płytka. Średniak typowy. Tylko American Beauty było świetne

jurgiel

Ten reżyser jeszcze nie zszedł poniżej pewnego poziomu. Zarówno "American Beauty" jak i "Droga do zatracenia" to dzieła, słabiej jest z Jarhead, ale to nadal bardzo dobry film.

jurgiel

Jak u mnie
1. Jarhead 8/10 - najlepsza rola Jake'a Gyllenhaala (niewidziałem Donnie'ego Darko)
2. Droga do Zatracenia 7/10 - P. Newman ,D. Craig ,J. Law i T. Hanks - śwetny klimat ,kreacje aktorskie i scena w barze
3. American Beauty 6/10 - ogólnie zawiodłem się i to bardzo

jurgiel

Moja opinia
Jak dla mnie American Beauty to kwintesencja stylu filmowego, który lubię i cenię najbardziej. Wg mnie ten film jest idealny pod względem formy, nie wspominając już o fabule. Potem Jarhead - bardzo dobry film, świetny Jake Gylenhal. Następnie Droga do zatracenia, która akurat mi nie przypadła do gustu, ale pomimo to uważam, że to dobry film. A w 2009 roku mamy wielki powrót formy przy okazji Revolutionary Road, który to film powalił mnie na kolana już od pierwszej sceny. Tym oto sposobem Sam Mendes stał się moim ulubionym reżyserem:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones