Scott AdkinsII

Scott Edward Adkins

7,6
13 901 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Scott Adkins

mam pytanie: jakiego rodzaju sztuk walki używa bohater w tych filmach?
Pozdrawiam :)

AdamBayern01

MMA :P Czyli Mixed Martial Arts - w tym zawarta jest stójka i parter (m.in. Muay Thai, BJJ, zapasy, Taekwondo itp) ;)

Karol3257

wielkie dzięki ;) a znaszm oże jakieś podobne filmy o MMA? :)

AdamBayern01

oprócz filmu Warrior ;)

AdamBayern01

no i ewentualnie oprócz obu części filmu "Po Prostu Walcz" :)

AdamBayern01

Może nie bezpośrednio o MMA, ale widziałem wczoraj bardzo dobry film o ulicznych walkach (niepozbawiony ciekawych chwytów i efektownych walk) - Blood and Bone, oprócz tego całkiem niezły jest Fighting, jeżeli jeszcze nie widziałeś ;)

Adik161994

ok, wielkie dizęki ;)

Adik161994

zapomniałem Ci napisać - obejrzałem oba filby - Fighting zrobił na mnie większe wrażenie, gdyż lubiłem już Tatuma ze Step Up :) ale Blood And Bone też świetny :) Pozdrawiam :)

AdamBayern01

Wushu, Tae Kwon Do, Kick boxing, Judo i Jujutsu

statnik

jakby Michael Jai White i Scott Adkins bili się naprawdę, myślę, ze właśnie michael by wygrał :)

AdamBayern01

najwięcej Tae Kwon Do, Kick boxing to widać

prof_mateusz27

moim zdaniem na obecną chwilę ze wszystkich aktorów akcji, sztuk walki itp. najlepiej ze wszystkich bije się właśnie Michael Jai White :)

AdamBayern01

moim zdaniem adkins

AdamBayern01

a dlaczego ?????

prof_mateusz27

no wiesz, Michael Jai White posiada siedem czarnych pasów w takich sztukach walki jak: Shotokan, Tae Kwon Do, Kobudo, Goju Ryu, Tang Soo Do, Wushu i Kyokushin[wiki]. Natomiast Adkins ma czarny pas w Wushu, Tae Kwon Do, Kickboxing, Judo i Jujutsu. Więc stosunek 7:4 dla Jai Whita. Po 2 w Undisputed II przypomnę, ze Adkins przegrał z Jai Whitem, ale nie jest to argument za mocny i wiarygodny. Po 3 zauważ, że Michael walczy po prostu lepiej co udowadnia w filmie Blood And Bone a mniej widowiskowo jak Adkins w Undisputed II i III. Poza tym chłopak ma większe dośwadczenie, więc myślę, że walka była by wyrównana, ale Michael dałby radę i zwyciężył. Takie jest moje zdanie.

AdamBayern01

7:5 sorry :)

AdamBayern01

a twoim zdaniem kto by wygrał Michael Jai White czy Jean Claude Van Damme ja by miał np 30 lat

prof_mateusz27

no trudno powiedzieć - Van Damme też zna tylko ze 4 czy 5 rodzajów sztuk walk. Jai White by wygrał bez problemu, większe problemu by miał właśnie z Adkinsem i może z Tony Jaa.

prof_mateusz27

wg mnie na chwilę obecną nikt nie bije się lepiej od Michael Jai Whita :P

AdamBayern01

a z norrisem jak by był młodszy ?

prof_mateusz27

szczerze mówiąc mało z nim filmów oglądałem, więc trudno powiedzieć ;)

AdamBayern01

podobnie jak van damme tylko mniej nóg

prof_mateusz27

ale w walce byłby lepszy od Van Damma? Jak by przegrał, to odpowiedź jest łatwa ;P

AdamBayern01

Moim zdaniem teraz by przegrał ale to tylko moje zdanie .
Ja uważam że Lateef Crowder obił by Jai White jest drugi najlepszy .
(Bruce Lee powiedział kiedyś że sztukę walki trenuję się całe życie i gadanie że ten zna więcej a ten mniej jest bez sensu) ja się z tym zgadzam :)

prof_mateusz27

Gościa kojarzę tylko z Undisputed - ale czy pokonał byh Michaela Jai Whita? Nie wydaje mi się. Udowodnie Ci to choćby ty, że Michael wszystkie poznane przez niego walki miesza, przez co jest zaskakujący. Jeżeli nie oglądałeś filmu: Blood And Bone to sobie obejrzyj - tam Michael załatwia wszystkich bez żadnego problemu :P

AdamBayern01

oglądałem film to film jest specjalnie zrobiony żeby pokazać najlepsze umiejętności na zazwyczaj nie ma czasu na to w prawdziwym świecie Lateef Crowder trenuje od czwartego roku życia Capueire i moim zdanie pokonał by go. tak jak napisał statanik to że ktoś zna więcej styli nie znaczy że jest lepszy :)

AdamBayern01

to że ktoś zna więcej styli nie znaczy że jest lepszy ;) i to że adkins przegrał przeciwko niemu w filmie też wiele nie znaczy. pamietaj to był tylko film ;) ja kibicował bym adkinsowi w takiej walce i ta walka była by napewno ciekawa. jeśli chodzi o norrisa i van damme, to myśle że gdyby norris był w tym wieku kiedy był w najlepszejj formie to myśle że norris by wygrał przeciwko michaelowi. jeśli chodzi o obecną chwile to uważam że są ludzie którzy lepiej się biją od michaela jai whita, pomijając już adkinsa to: tony jaa, donnie yen, lateef crowder (tylko jeśli chodzi o aktorów bo zawodników MMA nie będe wymieniał)

statnik

zgadzam się z tobą to że ktoś zna więcej styli nie znaczy że jest lepszy ;) ale napisałeś (jeśli chodzi o norrisa i van damme, to myśle że) i napisałeś tylko o norrisie ?

prof_mateusz27

tak się rozpedziłem w pisaniu że zapomniałem van damme wpisać

statnik

Tony Jaa to się zgadzam, gdyż on znakomicie operuje Tajski Boks :) Ja bym dorzucił to Twojej kolekcji jeszcze gwiazdę filmów sztuk walk: Bruce Lee. Myślę, ze Michael Jai White z nim miałby największe problemy - jakby jeszcze żył ;)
Pozdrawiam :)

AdamBayern01

ja myślę że z w tych czasach w mma jak by się zmierzyli to Michael Jai White by wygrał a na ulicy bez zasad to bruce lee

statnik

Wiesz, jeżeli przypuśćmy Jai White zna 7 rodzajów sztuk walki a Adkins tylko 5 - to wiadomo kto ma większe doświadczenie i lepiej rozwinięty styl walki :P

AdamBayern01

tu się nie zgodze ;) bo np. można znać np nawet 10 stylów i je trenować 5 lat a można znać 5 stylów i je trenować 15 lat ;) tu nie chodzi o ilość, ile ktoś zna stylów walki tylko jak dobrze je zna i je opanował, jak nimi się posługuje i jak dobrze ma je opanowane, że tak powiem chodzi o "jakość". jak sam napisałeś, chodzi o doświadczenie co kto jak długo trenował. ja sam osobiście nie wiem ile oni trenowali i jak są dobrzy. dobrzy napewno są bo przecież nie każdy człowiek zna tyle sztuk walki i osiągnoł tyle co oni, mogli by oni raz się zmierzyć na serio w MMA, to by było fajne :)

statnik

dobrze napisałeś np jcvd i norris trenują prawie całe życię przy najmniej pare godzin dziennie

statnik

Michael Jai White pierwszy czarny pas zdobył, mając 14 lat... Jesto to wynik imponujący...

AdamBayern01

acha jak coś Scott zna 8 sztuk walk

prof_mateusz27

w ciekawostkach na filmwebie piszę, że 5 :P gdzie to przeczytałeś?

AdamBayern01

jest tylko napisane że ma 5 czarnych pasów a trenował 8 http://en.wikipedia.org/wiki/Scott_Adkins

prof_mateusz27

tak samo na temat JCVD piszą że ma czarny pas w karate a umie 4 sztuki walki

prof_mateusz27

Co z tego, że trenował 8? Ja se też mogę trenować przypuśćmy Kung-Fu 2 miesiące i co z tego? Nie masz opanowanej tej sztuki walki do perfekcji. A Michael Jai White ma 7 Czarnych Pasów w 7 różnych sztukach walki, iwęc chłopak ma iwększe doświadczenie i bardziej rozwinięty sposób walki. Nie oszukujmy się, Jai White by wygrał tę walkę i koniec kropka.

AdamBayern01

tylko jak byś se przetłumaczył na polski to co tam jest napisane to byś tam nie gadał

prof_mateusz27

Tu jest wyraźnie napisane:
,,Adkins holds several black belts in Judo, Jujutsu and Wushu"
Mateuszu: Adkins z tego co wynika ma tylko 3 czarne pasy, ale ja się tam kłócić nie będę. Każdy ma swoje zdanie i niech tak zostanie :)

AdamBayern01

tam jeszcze było napisanie np. że adkins w pełni przeszkolony w kickboxingu ale nie mam ochoty się kłócić
oby dwaj są świetnymi fighter'ami :)

prof_mateusz27

no i niech tak zostanie ;)

AdamBayern01

i nie wież zawsze tylko filmom web

statnik

Donnie yen to ten, co grał YipMana?

AdamBayern01

Wiesz kiedy zrobią lektor do Undisputed II: Last Man Standing ?????????????

prof_mateusz27

Nie mam pojęcia, ja tam oglądałem go z napisami :)

AdamBayern01

ja też ale z lektorem lepiej :)

prof_mateusz27

no wiadomo, tak ogólnie to te filmy co wymieniłem nie wyszły w ogóle na DVD :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones