Sidney J. Furie

5,5
129 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Sidney J. Furie

1. Żelazny orzeł - 5/10
2. Żelazny orzeł 2 - 4/10
3. Jak obrobić Beverly Hills - 4/10
4. Superman IV - 3/10
5. Pod nadzorem - 1/10

Dude_

Zakładać TOP Sidneya J. Furie:-)
Ale numer!

Ale proszę bardzo:
1 APPALOOSA - 7/10
2 Superman 4 - 4/10
3 Żelazny Orzeł - 3/10

AutorAutor

Jak się nie widziało najlepszego filmu szpiegowskiego dekady, to i top słaby. Równie dobrze można by układać ranking Coppoli bez "Ojca chrzestnego" ;p
A ten film to oczywiście "Teczka Ipcress". A poza tym to "Chłopcy z kompanii C", "Byt" (czy też "Istota") i biografia Billie Holliday. Potem możemy gadać. A "Superman 4" to chyba najbardziej niezręczny moment w karierze tego człowieka.

Dude_

1 - Entity - 9
2 - Ostateczna rozgrywka - 6
3 - Appaloosa - 6
4 - Drużyna biedronek - 5
------------------------------------------
5 - Superman IV - 3

Kriss_11


1 - Entity - 9

2 - Gable And Lombard - 7
3 - Cord AKA Hide And Seek - 7
4 - Lady Sings The Blues - 7
5 - Kompania marines C - 7

6 - My 5 Wives - 6
7 - The Taking Of Beverly Hills - 6
8 - Ostateczna rozgrywka - 6
9 - Appaloosa - 6
10 - Teczka Ipcress - 6
11 - Purple Hearts - 6
12 - Global Heresy AKA Rock My World - 6

13 - Drużyna biedronek - 5
14 - Żelazny Orzeł IV - 5
15 - Little Fauss And Big Halsy - 5

16 - Amerykańscy chłopcy - 4
17 - Żelazny Orzeł - 4
18 - Pod nadzorem - 4

19 - Superman IV - 3

Dude_

1. Teczka Ipcress - 8/10
2. Kompania marines C - 7/10
3. Lady śpiewa bluesa - 6/10
4. Byt - 6/10
5. Appaloosa - 5/10
6. Superman IV - 3/10
7. Amerykańscy chłopcy - 1/10
8. Żelazny orzeł - 1/10

Genialna "Teczka", jeden z pierwszych filmów o Wietnamie (i widać, że Kubrick oglądał niejednokrotnie, kiedy tworzył "Full Metal Jacket"), niezła biografia Billie Holliday (filmowo, bo jeśli chodzi o fakty, to godna pożałowania) i ciekawy horror "Byt", trochę jak połączenie "Ducha" z "Ptakami". A potem i w międzyczasie takie chłamy, że zmuszałem się do oglądnięcia ich do końca. "Appaloosa" mogła być lepsza, ale poza ładnymi zdjęciami i dwoma mocnymi scenami wszystko się ciągnie, żadna z postaci niema za sobą porządnej historii. Brando jednak nie zawsze był w wielkiej formie, tutaj mamrocze tak samo, jak w "Ojcu chrzestnym" i jest tak samo powolny. Nic się w tym filmie nie wyjaśnia, nie wiadomo kto kim właściwie jest i czemu robi to, co akurat robi. Jakby wszyscy brali udział w tym filmie w ramach treningu.

Dude_

1. Byt - 8/10

potem to już duża przepaść, chętnie obejrzę te filmy przed "Bytem" (np. "Teczka Ipcress", "Kompania marines C") bo na to wygląda że wtedy to był całkiem inny reżyser.

2. Jak obrobić Beverly Hills - 5/10
3. Żelazny orzeł - 5/10
4. Żelazny orzeł 2 - 4/10
6. Ostateczna rozgrywka - 3/10
5. Superman IV - 3/10
7. Pod nadzorem - 1/10

"Purpurowe serca" z 1984, widziałem w dzieciństwie i wtedy mi się podobał, choć podchodził chyba pod melodramat wojenny, tak go zapamiętałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones