Stanisław Bareja

Stanisław Sylwester Bareja

8,7
4 297 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Stanisław Bareja

Lepszy od Tarantino, Hitchcock'a i całej innej plejady hah. Z całym szacunkiem, ale to jest śmiech na sali. Cześć

brk91

No widzisz drogi chłopcze jesteś jeszcze za młody na zrozumienie filmów Bareji , niestety młode pokolenie turla się ze śmiechu jak Mucha czy inny Mroczek wypowie to magiczne pięcio literowe słowo na "k"

kamilos3333

w jednych filmach chlastają mieczem, w innych kreatywnymi dowcipami. To pierwsze jest prostsze w odbiorze, więc w sumie dziwne, że tak mało hejtu tutaj jest... a może właśnie nie dziwne - skoro wolą to pierwsze to drugiego nie znają.

MegaSzczota

Tak Hitchcock strasznie proste kino. ostatnio w tramwaju słyszałem jak siedmiolatki rozmawiały o Vertigo

MegaSzczota

nie znają, oj nie znają

kamilos3333

Masz rację niestety

brk91

Byłby śmiech, gdyby Tarantino, któremu wyszły 3-4 filmy był wyżej! Dużo łatwiej zrobić kino akcji niż ponadczasowe, kultowe komedie i seriale!

iwona_filmer

Witam. Proszę spojrzeć na datę mojego postu ;) lekki wstyd temacik, ale przynajmniej mocno zauważalna zmiana świadomości ~ rozwojowo.
Pozdrawiam.

brk91

Jaka zmiana świadomości? U kogo?
Myślę że jesteś na tyle młody, że nie "kupujesz" Barei i nie do końca rozumiesz tamtych czasów. Oczywiście masz do tego prawo. Filmy Barei należą jednak niezaprzeczalnie do kanonu polskiej komedii. Pozdrawiam.

sailor2312

Dokładnie! Bareja to postać już kultowa

brk91

Nie można być lepszym od kogoś, kto prezentuje zupełnie inny typ tworzenia. Nie ma płaszczyzny porównawczej. Co ma Bareja do Tarantino? Nic.

Ekranizacja

Zobacz kiedy ja to pisałem. Uwierz mi... między 20., a 26. rokiem życia poziom mojej świadomości filmowej uległ dużej zmianie. Wtedy to był bardziej pocisk w stronę skryptu rankingu tworzonego przez fw. Tyle lat do przodu i poprawy nie widać - oni bawią się w całą otoczkę, efektywność dla oczu, tworzą dodatki, które potem nie udoskonalają (przykładowo opcja "gustopodobni"- ciekawy pomysł tragicznie poprowadzony). Tak jak kiedyś ktoś wspomniał, fw nadaję się jedynie do klikania gwiazdek. Ale nie powiem, baza danych jest tutaj imponująca. Pozdrawiam :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones