Stanisław Tym

Stanisław Aleksy Tym

8,3
9 745 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Stanisław Tym

liberal,antypolak,ateista 1/10,kiedys "nie kochal"komunizmu,choc pozwalano mu krecic filmy

kermit_8

Kolega kermit to prowokator :] - obejrzyjcie rozmowy a zrozumiecie o co chodzi :)

JanekProsty

Uściśle - "rozmowy przy wycinaniu lasu" autorstwa Tyma. Nie sądzę żeby tak prawdziwie pokazana Polska i tak wykpiona przez Tyma wierchuszka świadczyła o jego antypolskości ... ale może głupi jestem. Czasem nawet ateistom (choć to tylko Ty to mówisz) i ochlejtusom uda się coś zrobić na ateuszy i liberałów.

... a ty to chyba jesteś zwyczajny siekierowy :)
Jeśli z czegokolwiek miałby się zrehabilitować to mu się udało a ty głupa nie pal :)

JanekProsty

... choć może właśnie koleżka kermit ma rację... hmmm :)

JanekProsty

nie wiem czy mam racje ale tak uwazam...jestem polskim nacjonalistom i nie lubie osob pokroju Tyma czy Olgi Lipinskiej.

kermit_8

Nie do końca rozumiem podobieństwo Tyma do Lipińskiej ale to pewnie dlatego że ja to wogule mało rozganięty jestem. Pani Lipińskiej to też za bardzo nie rozumiem. Naprawdę z dnia na dzień utwierdzam się w tym że jednak nie przoduje umysłowo... a jednak jakoś tak człowiek chciałby się uczłowieczyć czy jak ? Takim być jakby światowym czy cuś ;)

Koledze co podszywa się pod żabę polecam dwie rzeczy :

- słownik ortograficzny (w celu sprawdzania pisowni)
- słownik wyrazów obcych (w celu sprawdzenia sobie co oznacza jego deklaracja światopoglądowa i rozważeniu czy to nie przegięcie)
- obejrzenie "Rozmów przy wycinaniu lasu" Tyma (w celu zrewidowania swoich opini ... oraz by zobaczył że nawet jesli jest TYLKO zwyczajnym patriotą to odnajdzie w tym spektaklu coś dla siebie)

:]

JanekProsty

Jakby co jestem Polakiem, katolikiem, nie ubóstwiam Tyma choć za cięty humor czuję do niego sympatię (lekką).

JanekProsty

Dosadni to mam pseudo kevin,jestem wg.komuchow typowym moherowym beretem i sie z tego ciesze :)Tym i Lipinska wywodza sie obydwoje z tzw.lewackiej inteligencji...lze elity jak ich dosadnie nazywa nasz PiS.Slownik ortograficzny nie jest mi b.potrzebny bo i tak rozumiesz co pisze :).Niech Tym nakreci jakis ciekawy film o zlodziejstwie czlonkow SLD czy PO,bardzo by mi sie spodobal i bylby obiektywny....a tak w ogole jestem prostym czlowiekiem,lubie polskie piwo i bigos oraz nie przepadam za obcokrajowcami(nie tylko kolorowymi).Podobnie myslacych do mnie jest soro w tym kraju...jest nam dobrze z naszymi pogladami....pozdr.:)

kermit_8

Jak widzę, że ktoś krytykuje takiego aktora jak Stanisław Tym, to brak mi słów. Jeden z nielicznych, ktory ukazywał jak było kiedyś i jak jest dziś. Nie wielu się to udawało. Więc jedyne co mi na myśl przychodzi to słowa jednego z twoich(nie moich) wodzów "Zjeżdżaj dziadu".

P.S. A tak szczerze jakby ktoś miał nakręcic o wszystkich partiach, o ich złodziejstwach (również PiS) itp., to powstałby tasiemiec- cos w stylu "Mody na sukces". Więc nie pisz, że PiS jest taki dobry, bo chyba nie ma na świecie idealnych polityków.

kermit_8

Do Żaby kiepsko podającej się za nacjonalistę. (imię kevin jest nie polskie ;) :D:D:D)

Mam nadzieje że tak naprawdę to dla Ciebie bycie Polakiem nie sprowadza się do lubienia polskiego piwa i bigosu - że byłeś tylko taki złośliwy (rozumiem bo sam taki czasem jestem). No i mam nadzieję że nie wciągasz pod patriotyzm wrogości do innych narodów, a jedynie kochasz swój własny o wiele bardziej niż inne. Tak jak sam się przedstawiasz to chyba właśnie przedstawia Polaków Pani Lipińska... albo jesteś głupol albo prowokator.

kermit_8

No to masz problem, bo większość piw w Polsce nie jest polskich: Tyskie, Lech należą do RPA, Żywiec, Warka itp. to Heineken, Okocim to chyba Carlsberg, został ci ino Namysłów, choć swego czasu to był Ryan...

I prawdziwy Polak nie pisze po skrócie "wg" kropki. :D

JanekProsty

No i dobra niech Ci będzie kevin ja też jestem moher - choć jeśli chcesz wiedzieć to określenie równierz wymyślił lewacki Trawnik.

Tym nie jest wzorem moralności - ale nie chce go obrabiać, bo potrafię patrzeć na niego nie w kategoriach politycznych a artystycznych. Do kolegi który napisał, że Tym "pokazywał to co się działo" ... To nie był faktycznie Tym twórca (scenarzysta, reżyser - choć często miał swoje pomysły podczas ich wspólnych popijaw) a Tym aktor - Jeśli chodzi o film. To całkowicie jego własnym dziełem są wspominane "Rozmowy przy wicinaniu lasu" któe właśnie w sposób bardzo odważny jak na 1996 (chyba) rok pokazują jak Polska jest rozkradana. I tu rzeczywiście mozna by przypisywać mu wszystko i moim zdaniem ta sztuka (p2p) świadczy o nim baardzo dobrze. I to dotyczy i SLD i AWS i Porozumienia Centrum. :] Jasne czy nie ?

Jeśli jesteś moher (tak jak i ja) to większą uwagę należy zwracać na morale i wartości chrześcijańskie w sztuce a nie pochodzenie i to z kim się kto koleguje. Wbrew temu kiepskiemu prowadzaniu się Tyma trochę tych wartości w tej sztuce jest. Myślę nawet że dużo. On rzeczywiście zadawał się z lewakami - tu masz rację, z takimi ludźmi trzeba być ostrożnym, ale naprawde te rozmowy są super teatrem. SUPER. Super dla każdego kto jak słyszy słowo Polska czuje bicie serca. I Tym je moim zdaniem słyszał. Poza tym dawał siłę by przestać się bać. To bardzo dużo. Czy to była opozycja licencjonowana ? Nie wiem. Ty zresztą na pewno też.

JanekProsty

LUDZIE !

Moi przedmówcy tworzą atmosferę że nie ma co oglądać "Rozmów przy wycinaniu lasu" jeśli jest się patriotą.

BZDURA !

JanekProsty

Chyba przedmówca. Ja nie tworzę takiej atmosfery, a wręcz zachecam do obejrzenia "Rozmów przy wycinaniu lasu".

LillyR_

no to przepraszam :) - jejku ale się ten wątek rozbudował :D

JanekProsty

marny ze mnie prowokator,a jezeli jestem glupkiem dla kolesia ktorego i tak nigdy nie spotkam w moim zyciu to jest mi to totalnie obojetne :)

kermit_8

Podejście prawidłowe myślę - a i możliwe że wcale nie jesteś taki straszny głopol (nie pisałem głupek) tyle że piszesz pewne rzeczy publicznie więć powinieneś brać na siebie odpowiedzialność. Również na tym polega patriotyzm... ale może za wysoko podnoszę poprzeczkę. Mnie chodziło o to że później właśnie takie Lipińskie mówią że Polacy-patrioci to nacjonaliści, choć każdy wie że to g prawda. A ty jesteś ten wyjątkowy (niebardzo inteligentny) okaz który takie rzeczy wypisuje publicznie. Co gorsza ja teraz to już naprawdę zaczynam w to wierzyć i boję się o to że jesteś radykalny na punkcie polskości a ulgowy jeśli chodzi o przykazania... może jestem niesprawiedliwy - nie znamy się - jeśli tak to przepraszam. Ja doobrze wiem skąd się taka postawa bierze i ją nawet trochę rozumiem i czuję, ale mimo wszystko nawet w anonimowym internecie nie wolno tak. A tak wogule to nie chodzi o to co się mówi głośno ale o to co się myśli i czuje.

JanekProsty

... choć to co sie mówi publicznie niesie odpowiedzialność jeszcze większą. I to co myślisz i to co mówisz. Może się kiedyś spotkamy po śmierci i zarówno Tobie jak i sobie rzyczę abyśmy spotkali się po tej samej, dobrej stronie, a na to trzeba sobie zapracować a nie żłopać browar i jeść bigos. ... a tak wogule chyba ciężko byłoby powiedzieć który browar jest dziś naprawdę polski ...ale takich zagwozdek dostarczyć bym Ci mógł wiele ... no i weź obejrzyj "rozmowy". To wtedy sam tu napiszesz to co ja. Ja się już w to nie mieszam - basta - bez odbioru - ... Mimo wszystko pozdrawiam :)

JanekProsty

ja tez pozdrawiam! :),do zobaczenia pod innym tworcom!

kermit_8

hehe :) nie no może już basta ;) Właściwie to zaczeliśmy gdać o czym innym ale może inni sobie poczytają - pozdro :)

kermit_8

Tak w ogóle to się pisze twórcą, a nie "twórcom" i nie "nacjonalistom" a nacjonalistą, żeby pisać głupoty też trzeba znać podstawy ortografii. Masz problemy jak jedyny człowiek nie wywodzący się od małpy czyli nasz narodowy debil - Roman Giertych ... Co do waszej rozmowy jestem katolikiem, nie słucham wielkiego ojca dyrektora (żal mi go i tych staruszków oddających mu swoje emerytury, ale to ich sprawa), nie chodzę do Kościoła od około roku, wolę się pomodlić w domu, a nie chodzę odtąd, odkąd zauważyłem że większość wiernych w Kościole, to ludzie, którzy do Kościoła chyba przychodzą tylko po to, żeby się pokazać i poplotkować ... Moja sąsiadka do Kościoła chodzi praktycznie codziennie, nie opuści żadnej mszy choćby co, a jak wróca do domu to "ku*wią" z mężem na siebie nawzajem. Kończę ten wywód o tych żałosnych ludziach. Co do twojego pierwszego komentarza, jestem liberałem, nie jestem antypolakiem, jestem katolikiem, chociaż zastanawiam się jaki to ma sens ... nie kocham komunizmu za to kocham filmy Tyma. "a tak w ogole jestem prostym czlowiekiem,lubie polskie piwo i bigos oraz nie przepadam za obcokrajowcami(nie tylko kolorowymi).Podobnie myslacych do mnie jest soro w tym kraju..." no niestety jest sporo takich kretynów, ale co poradzić ... Ja nie piję w ogóle piwa, nie jem bigosu, lubię widzieć na naszych ulicach obcokrajowców, szczególnie Czarnych i Azjatów, bo jak patrzę na te zakazane mordy skinów, skatów czy jak się ci upośledzeni ludzie, którzy potrafią tylko CHWDP powiedzieć nazywają to mi się w żołądku przewraca. I TERAZ KERMIT UWAŻAJ - JESTEM POLAKIEM, WYOBRAŻASZ SOBIE? DZIWNE CO? Jo-anna całkowicie popieram Twoje wypowiedzi, ja mam dla porównania 15 lat :)

JanekProsty

Z całym szacunkiem.
Jak możesz wytykać komuś błędy ortograficzne, sam pisząc "wogule"????

kermit_8

"Jestem nacjonalistom" - może najpierw zacznij być nacjonalistą ortogaficznym.

JanekProsty

ZWRACAM HONOR KERMIT - ZWRACAM HONOR KERMIT - ZWRACAM HONOR KERMIT - ZWRACAM HONOR KERMIT

Kermit - zwracam honor - skąd Ty to wiedziałeś to sam nie wiem ale to jest po prostu nie do uwierzenia że takiego durnia i prymitywa można z siebie zrobić z niechęci do jakiejś grupy społecznej. No po prostu kloaka - ani jednego dobego dowcipu sie nie dopatrzyłem - ani jednego. Wszystko prentensjonalne. Lipińska przy tym Panu to jest arcy śmieszna choć też gęś upierdliwa. Rozum im Pan Bóg odbiera - i bardzo dobrze.

Te refleksje mam po obejrzeniu fragmentów filmu ryś

kermit_8

czyżby przemawiała przez ciebie ekipa rządząca? jeśli to nie nie jest prowokacja to jestem przerażona. twoim zdaniem ludzie, którzy robili filmy w epoce komunizmu to komuniści, tak? więc, na przykład, Wajda i Kieślowski też?

kermit_8

i jeszcze coś:
nie mam jeszcze 18 lat, ale mam dość rozwinięte poglądy polityczne i są one liberalno-demokratyczne z przeważaniem liberalizmu, jestem dumna z tego, iż należę do rodziny wykształciuchów, która popiera PO i codziennie oglądam Szkło Kontaktowe, a płakać mi się chce kiedy słyszę, co wyrabiają nasi Bracia i ich kumple. ludzie się z nas śmieją albo w ogóle nas ignorują i wstydzę się tego. Kaczyńscy skutecznie zabili we mnie patriotyzm.

kermit_8

Większość polskich piw ma właścicieli zagranicznych, bigos jest daniem litewskim... Marnie z polskością Kermita. Jeśli Kermit chce być dobrym Polakiem, niech sięgnie po słownik, bo skoro Kermit ma problemy ze skleceniem jednego poprawnego zdania po polsku, to znaczy, że Polakiem nie jest. Czym(bo nie zapytam: kim) jest więc Kermit??

gibons19

Smiac mi sie chce, jak czytam ten temat :) Wg przeciwnikow Kermita, ten nie jest Polakiem, bo pije piwo, ktore ma zagranicznych wlascicieli, wcina bigos, ktory jest litewski i robi bledy ortograficzne :D Obecnie nawet jak sie chce to trudno dostac cokowiek, co jeszcze ma polskich wlascicieli, bigos przyjal sie jako typowo polskie danie, a co do ortografii- to chcyba nie ma czlowieka, ktory bledow nie robi :)

kiciak100

IRONIA!!!

Napisałem dużymi i podparłem wykrzyknikami, żeby ludzie pokroju kiciak100 łatwiej załapali w czym rzecz.

kiciak100

IRONIA!!!

Napisałem dużymi i podparłem wykrzyknikami, żeby ludzie pokroju kiciak100 łatwiej załapali w czym rzecz.

kermit_8

Marna prowokacja. A nawet gdyby to nie była prowokacja, to nie oceniamy tu ludzi za poglądy.

kermit_8

O kurwa! To do gazu ich!! Zdeptać, zajebać, opluć, wywalić z kraju bo mają inne poglądy! Weź chłopie się zastanów co mówisz! miliony twoich rodaków spierdoliło (i słusznie, bo przy takich ludziach w Polsce jak ty mieli 100% racji!) do tego PIEKŁA jakie na zachodzie zrobił liberalizm (gospodarczy). Puknij ty się w łeb. Tylko państwa biedne i bez przyszłości sięgają po nacjonalizm! Młodzi Rosjanie myślisz na kim się wyżywają! Na Ormianach skacząc im po łbach! Niby kraj wielki, a dalej sie sypie jak za Caratu. Ty naprawdę chcesz żeby tutaj tak było?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones