Stanley Kubrick

8,9
13 460 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Stanley Kubrick

Ja na razie obejrzałem trzy filmy Kubricka i u mnie to wygląda tak:
1. "Ścieżki chwały"-10/10
2. "Odyseja kosmiczna"-10/10
3. "Doktor Strangelowe, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę"-7/10

Springfield12

2001, Lśnienie i Oczy szeroko zamknięte. Czemu? Bo są zagadka samą w sobie a ja lubię zagadki. Właśnie ich tajemniczość i chęć drążenia co autor chciał w zasadzie powiedzieć powodują że są fascynujące.

Mechaniczna pomarańcza, Strangelove czy Barry Lyndon - może i wybitne ale w nich wszystko jest jasne i wiadomo co mówią. Nie ma zagadek do rozwiązania.

grzegorz_cholewa

W sumie obejrzałem ponownie kilka filmów Kubricka i nadrobiłem Barry'ego Lyndona, więc teraz to wygląda tak:

1. "2001 Odyseja kosmiczna"
2. "Ścieżki chwały"
3. "Barry Lyndon"
4. "Doktor Stranglove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę".

Springfield12

Dobra, to wszystkie filmy. 1. 2001. 2 Lśnienie. 3. Oczy Szeroko Zamknięte 4. Dr. Strangelove 5. Barry Lyndon 6. Ścieżki chwały 7. Full Metal Jacket 8. Mechaniczna pomarańcza 9. Zabójstwo 10. Spartakus 11. Lolita 12. Pocałunek mordercy 13. Strach i pożądanie. Innego ułożenie się już nie spodziewam. Ale trzeba dodać umiejętności Nolana na tle arcydzieł Kubricka. Ogólnie najlepszy Nolan to poziom ósmego, dziewiątego miejsca. Nie wyżej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones