Stanley Kubrick

8,9
13 479 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Stanley Kubrick

:) Który wam się najbardziej podobał? Czekam na moim blogu:)

użytkownik usunięty
Migotka

Mechaniczna Pomarańcza. Rewelacyjna fabuła i znakomita scenografia. Po prostu genialne. Piotrek

użytkownik usunięty

No cuż, Kubrick złego filmu nie nakręcił. Z jego wcześniejszej twórczości podobały mi się Ścieżki chwały (1957) i Spartakus (1960) a z póżniejszej, oczywiście genialna Mechaniczna Pomarańcza i Barry Lyndon. Warto wspomnieć o równie dobrej Odyseji Kosmicznej, wprost niesamowita.
Poza tym Kubrick to mój ulubiony reżyser.

Migotka

Oczy szeroko zamknięte - bardzodobra [Nicol :*:*:*] obsada aktorska
bardzo ciekawa fabuła i ciekawa ściezka dzwiekowa.

Migotka

Doktor Strangelove... uśmiałem się nie lada na tym filmie... jedna znajlepszych komedi jaką widziałem i taka "życiowa" i z morałem :D

superhero

U Kubricka wszystko było dobre, ale najlepsze jego filmy to moim zdaniem "Mechaniczna pomarańcza" i "Lśnienie". Filmy te po prostu najbardziej lubię i często, chętnie do nich wracam.
Filmy wielkie, o których pamiętać trzeba to także "Barry Lyndon", "Dr Strangelove" i oczywiście "2001: Odyseja kosmiczna". A filmy bardzo dobre, które także polecam to "Spartakus" i film, który osobiście bardzo lubię czyli "Oczy szeroko zamknięte".

Albertino

Ciężko jest wybrać ten jeden, ulubiony...

Najbardziej cenię sobie "2001: Odyseje Kosmiczną".
Poza tym uwielbiam "Oczy szeroko zamknięte", "Full Metal Jacket" i Mechaniczną Pomarańcze.

Migotka

Dużo tego będzie:
"Oczy szeroko zamknięte", "Lśnienie", "Full Metal Jacket" i "Barry Lyndon"

Migotka

mechaniczna pomarańcza !!!! pozatym jak sobie pomysle, że ten film był zakazany aż do momentu śmierci Kubricka to jeszcze lepiej smakuje mi to arcydzieło :) choć bardzo szkoda Stanleya :(

Migotka

to i ja dodam swoje- Doktor Strangelove, Doktor Strangelove, Doktor Strangelove;), Barry Lyndon, Ściezki chwały, a w ogóle to wszystko było dobre...

Migotka

"mechaniczna pomarańcza". a tuż za nią "barry lyndon".

Migotka

Jednego to na pewno nie wymienie. Moim zdaniem mechaniczna pomarancza, doktor strangelove i full metal jacket.

Migotka

"2001. Space Odyssey", "Clockwork Orange" i "The Shining" to moje ulubione. Pozostałe również uważam za wybitne i gorąco polecam. Jedynie "Spartakusa" uważam za najmniej "kubrickowski", jedyny, którego nie wyprodukował, nieliczny dobrze przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność film, nagrodzony 4 Oskarami, tematyka również nie jest charakterystyczna dla Kubricka. Podobał mi się, ale to nie był typowy film Brytyjczyka.

szamanisko

Szamanie, przepraszam, że się przyczepię, ale Kubrick był nowojorczykiem. A w Anglii zamieszkał dopiero w latach 60-tych, bo tam się lepiej czuł i miał lepsze warunki do pracy. ;)

Bez cienia złośliwości, w końcu obaj jesteśmy wielbicielami tego geniusza. Pozdrawiam serdecznie! :)

Migotka

"2001". Zaraz potem "Barry Lyndon", choć reszta depcze tej parze po piętach. Tylko "Oczy szeroko zamknięte" nie powaliły mnie na kolana, chociaż nie powiem, że film jest zupełnie do bani.

Migotka

"Dr Strangelove", "Odyseja kosmiczna" i "Mechaniczna pomarańcza" są IMO arcydziełami. Ale wszystkie filmy tego pana są świetne.

Migotka

Nie będę oryginalny -
"The Clockwork Orange" za niepowtarzalny klimat, wizjonerstwo, dogłębną analizę stosunków międzyludzkich i szczyptę surrealizmu
"The Shining" - za grozę, grozę, grozę!!!!:)
Pozdrawiam!

Migotka

Barry Lyndon - narracja , obrazy , muzyka , tło historyczne - świetna ekranizacja klasycznej powieści Williama Makepeace'a

Migotka

"Odyseja Kosmiczna 2001" jest filmem wieków!!! tyle w tym temacie!!! tu byłem,ślad swój zostawiłem!!!

szczeniak

Bez wątpienie Odyseja kosmiczna 2001. Fantastyczna Symfonia, niemal jak obraz malowany ręką mistrza. Takie coś się juz nie powtórzy.

Migotka

Moim zdaniem najlepszym filmem są chyba "Oczy szeroko zamknięte" Znakomita fabuła, świetna muzyka i ten klimat... Polecam wszystkim po trzydziestce :)

monroepage

"Lśnienie". Powaliło mnie z nóg. Nie mogłem oderwać oczu. Rewelacyjny film.

Kubrick to geniusz!!!!!!!!!!

ct23

Kubrick to był Mistrz - śWIETNE są: "Dr Strangelove...", "Mechaniczna pomarańcza", "2001: Odyseja kosmiczna" i "Lśnienie". BARDZO DOBRE są "Spartakus", "Barry Lyndon" i "Oczy szeroko...", DOBRY "Full Metal...". Moim ulubionym filmem Kubricka jest z pewnością "Lśnienie"; obłędna rola Nickolsona, napięcie już od pierwszych sekund filmu, perfekcyjna realizacja [co u Kubricka było standardem ;-)], genialne kadry, genialna praca kamery - po prostu majstersztyk.

Migotka

Chyba "Odyseja Kosmiczna". Ale widziałem większość Jego filmów (nie bez powodu piszę Jego wielką literą:), i muszę przyznać, że ciężko jest wybrać jeden film. Wszystkie są dobre. Poza Odyseją: "Full Metal Jacket", "Barry Lyndon" oraz "Oczy szeroko zamknięte". Pozdrawiam!

Bialym007

Dla mnie najlepsza jest "Mechaniczna pomarańcza". Zresztą to mój ulubiony film :). Reszta filmów również świetna.

Milan

Jakos nigdy nie mialem ulubionych filmow nawet ulubionych rezyserow. Ale jesli juzwybierac to chyba "2001: Odyseja Kosmiczna". Pozniej "Full Metal Jacket", "Lsnienie", "Mechaniczna pomarancza", "Barry Lyndon". Oczywiscie nei zapominam o "Lolicie", "Spartakusie", "Dr. Strangelove".

Migotka

Jak ulubiony, to jeden. Full metal jacket.

Zdenio

"Mechaniczna pomarańcza" - doskonały film ;) i "Lśnienie" - przerażający, ale świetny :)

Migotka

stanley to moj zdecydowanie ulubiony rezyser,teraz juz niestety raczej takich gigantow kina nie ma,bo spielberga to chyba tylko kapitalowo mozna tak nazwac...no lynch jest jeszcze ,ale nie o tym kubric zawsze pietnowal swoje filmy soba:)jak kolwiek to by nie brzmialo co czynilo charakterystycznymi dla niego jego film.tak zeby nie odbiegac zbytnio od tematu:chyba ostatnie jego dzielo jakos najbardziej,jednak z perspektywy czasu najbardziej zyskuje odyseja(kurde 64 rok a wyglada fantastycznie bbbooooskiiiiieeeee efekty i frapujaca stymulujaca myslenie fabula)na zakonczenie chyba nie zdziwie nikogo jezeli napisze,ze on nie ma slabych filmow

Migotka

Zdecydowanie "Odyseja kosmiczna". A poza tym "Oczy szeroko zamknięte" oraz "Barry Lyndon". Muszę powiedzieć, że Stanley Kubrick jest moim ulubionym reżyserem i uważam, iż wszystkie Jego filmy są znakomite (widziałem dokładnie 10). A co mnie bardzo cieszy - każdy znajdzie w Jego twórczości jakiś film dla siebie, czego dowodem są wasze wpisy - wszyscy na pytanie o ulubiony film wymieniają co innego. Jedni piszą o Mechanicznej Pomarańczy (uwielbiam ten film!), inni o "Lśnieniu" [ten film również uwielbiam:)], a jeszcze inni o "Odyseji", "Barrym Lyndonie", "Spartakusie", "Full metal jacket"(jest to najlepszy film wojenny, jaki kiedykolwiek widziałem)albo o Jego wcześniejszych filmach. I wszyscy mają rację - każdy Jego film jest najlepszy! Pozdrawiam.

Migotka

Kubrick był geniuszem, a najlepsze moim zdaniem jest "Lśnienie"

użytkownik usunięty
Migotka

Najbardziej uniwersalna jest "Odyseja", najśmieszniejszy jest "Dr. Stranglove", najbardziej wstrząsający jest "Full metal jacket", najbardziej zbliżony do rzeczywistości jest "Flying padre", ale najlepszy z filmów Kubricka, który oglądałem jest niewątpliwie i bezapelacyjnie "Barry Lyndon". Nie będę oryginalny. Wszystko w tym filmie jest na swoim miejscu. Narracja, muzyka, oko kamery. Oczywiście wspaniałe, "mięsne" postaci. "Barry Lyndon" jest dla mnie przykładem obrazu, na którym inni twórcy mogliby się uczyć. I to nie tylko twórcy filmowi...

Migotka

mechaniczna pomarańcza, leśnienie i.. lolita

Migotka

Full Metal Jacket - może nie jest najbardziej głęboki czy odkrywczy ale przynosi najwięcej przyjemności. To był ulubiony, najważniejszy i najlepszy pozostaje "2001: Odyseja...".

Migotka

Barry Lyndon, nisamowita muzykam, piękna scenagrafia
Lśnienie, najlepszy horror wszech czasow

Migotka

Najbardziej cenie sobie LŚNIENIE, ale niezatarte wrażenie pozostawia również, Mechaniczna pomarańcza!!!!!!!!!

seth_george

Lsnienie zdecydowanie, ale na drugim jest Mechaniczna pomarancza. ;]

krokodyleq

Lśnienie - za wspaniałą interpretację powięci choć troche odbiegającą od pierwowzoru. Film jest genialny każde ujęcie ma swoje ukryte znaczenie co sprawia że nawet oglądając film piętnasty raz jestem zaskoczony mistrzowskimi zagrywkami Kubricka

użytkownik usunięty
Dimensh

Lolitka

krokodyleq

Oj, wielki to reżyser.... aż ciężko wybrać jego najlepsze filmy. Myśle że na 1 miejscu uznam 2001:Odyseje Kosmiczną, to genialne i ponadczasowe kino. Następnie na kolejnym miejscu dam wszystkie filmy Kubrick'a od Ścieżki Chwały do Eyes Wide Shut. Reszta filmów w Jego dorobku była jedynie bardzo dobra;)

FaNeil

No sorry ale Mechaniczna pomarańcza to arcydzieło totalne.

Migotka

Odgrzewam temat, ale takiego zestawu jak mój, jeszcze nie było. ;)
1. Odyseja kosmiczna, bo ma klimat i jest ponadczasowa;
2. Mechaniczna pomarańcza, bo jest doskonałym studium zemsty (Oldboy może się schować);
3. Barry Lyndon, bo to opowieść perfekcyjna w każdym aspekcie, a przy całej swojej panoramiczności, niezwykle skupiająca uwagę na losach postaci;
4. Full Metal Jacket, bo to niekonwencjonalne podejście do kina wojennego, którego generalnie nie lubię, a ten film oglądałam przykuta do ekranu. :)

Migotka

Lśnienie - arcydzieło światowej klasy, Mechaniczna pomarańcza - dno i 2 metry mułu

Migotka

Odyseja Kosmiczna, bez żadnego wahania.

arrival

"Barry Lyndon"

simonjestcool

barry lyndon

Migotka

Mechaniczna Pomarańcza zdecydowanie najlepsza. Później Spartakus i Scieżki Chwały.

Migotka

"Lśnienie" - świetne, chociaż z książką ma niewiele wspólnego:]

WilczycaAurea

lubie kino wojenne, dlatego postawie na "Full Metal Jacket"

Migotka

Full Metal Jacket i Lśnienie są wg. mnie najlepszymi filmami Stanleya Kubricka

Maro_13

Mechaniczna Pomarańcza. Jak dla mnie to jest jego najlepszy film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones