Stanley Kubrick

8,9
13 479 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Stanley Kubrick

Wstyd się przyznać ale widziałem tylko jeden jego film - "Spartakus" i mimo iż podchodziłem do niego sceptycznie bo tak się składa że nie lubię starych filmów to się nie zawiodłem... genialny ! 10/10. To jedyny film sprzed 1980r któremu wystawiłem taką ocenę, dlatego postanowiłem zasięgnąć jeszcze po jakiś tytuł w jego wykonaniu. Wybór padł na "Lśnienie" i tu pojawiają się dwa pytanie z mojej strony :
1. Czy dorwę ten film z lektorem ? Wiem że Kubrick zabronił wydawania jego filmów z lektorem ( coś takiego słyszałem ) ale mimo to Spartakusa oglądałem z lektorem, może to tylko dlatego że był puszczany w TV - kto wie, w każdym razie uświadomcie mnie czy jest możliwość zobaczenia tego filmu po polsku.

2. Głupie pytanie ale no cóż, ciekawość mnie kusi... czy jest równie straszny jak Omen, Dziecko rosemary, egzorcysta itp ? :P

WujekAngelo

1.Nie oglądaj tego filmu z lektorem, lektor całkowicie popsuje klimat tego filmu no i genialną rolę Nicholsona ^^.

2.Jak najbardziej tak :)

WujekAngelo

nie ma co wstydzić, trza nadrabiać....właśnie skończyłem Barrego Lyndona (nie widziałem jeszcze lolity) no i jak zawsze bardzo pozytywne wrażenia - co byś nie oglądał mistrza Stanleya z jego pełnometrazowych filmów to i tak jest perła, no może poza killer's kis, moją skromną zdanią raczej kicha, ale ujdzie na upartego
jak dla mnie, jakbym musiał robić hierarchię, to jest
1) mechaniczna pomarańcza
2) oczy szeroko zamknięte
3) full metal jacket
4) lśnienie
5) ścieżki chwały
6) zabójstwo
7) sparktakus
8) dr strangelove
9) dopiero tutaj odyseja......ale też dałem 8/10

w przypadku kubricka to jest ta sprawa że prawie zawsze jest super...bo wszystkie staśki to równe chłopy, wliczając Bareje
pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones