Steven Seagal

Steven Frederic Seagal

6,0
13 998 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Steven Seagal

jak myślicie kto by wygrał pojedynek z tych panów w czasach młodości?

ja tutaj mam spory dylemat ;)

Takich tematów już na prawdę było pełno.

hm ten temat był wałkowany,trudno powiedziec...to całkiem inne style.

użytkownik usunięty
damianho15

no właśnie inne style, dlatego ciekawi mnie jak by taka walka wyglądała.

no mnie tez,pewnie byłby zaciety no i zalezy kto by lepiej zaczął.

użytkownik usunięty
damianho15

no ale kogo byś obstawiał?

no oczywiscie bardziej wole seagala,wiec mysle ze dał by rade.

użytkownik usunięty
damianho15

tyle że stefan rzadko używa nóg do bicia a u vana to standard.

i co z tego,stefek ma rece.

użytkownik usunięty
damianho15

no nie wiem jak by van zrobił półobrót to czy stefek potrafiłby zrobić unik, on nigdy nie miał do czynienia aż z takimi dobrymi ludźmi, zwykle leje cieniasów.

Zgadzam się Najemnik! Van Damme zwykle więcej czasu w walce używał nóg, a co do jego kopnięcia z półobrotu, były one bardzo szybkie. Zobacz t na filmie: Death Warrant(wykonać wyrok) : http://www.youtube.com/watch?v=QXSrZGcZXfE (26sekunda)

A co do Seagal to głównie bił się z kelnerami, bądź niedoświadczonymi biznesmenami - więc tutaj nie ma czego porównywać, z tymi co walczył Van Damme - Bolo Yeong, Tong Po, Atilla.

AdamBayern01

W ''Mrocznej dzielnicy'' Seagal walczył z Jai White'em.

joang68

No to racja, jedyny wyjątek w sumie. I tak późno, bo 2001 rok.

AdamBayern01

nie ma znaczenia z kim walczyli,bo filmie i tak z góry przebieg i kto wygra jest wiadome.

damianho15

Powiem Ci szczerze, że fakt - wszystko zależy od scenariusza. Ale chodziło mi o to, że Van Damme walczył głównie z zawodnikami doświadczonymi w sztukach walki - i robił to bardzo często.

AdamBayern01

no ale to i tak tylko filmy.

damianho15

Też prawda. Dlatego bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie. Tak jak też móiłeś - różne style prezentowali zawodnicy, więc walka by była imponująca. ;)

AdamBayern01

Van Damme walczył z dobrymi przeciwnikami, i walki trwały długo i obrywał często, natomiast Steven walczył ze średniakami, ale z dwudziestoma naraz i rozwalał jednego w dwie sekundy i nie obrywał w ogóle, więc można powiedzieć, że się to wyrównuje.

Van Damme był niewysoki, ale wygimnastykowany i miał dobre kopniaki, Steven natomiast był wysoki i wymiatał rękami, więc coś za coś, Jean był lepszy od Stevena pod pewnymi względami, i na odwrót, Steven miał coś czego nie ma Jean, czyli szanse wyrównane w sumie.

anonim7

Dokładnie, pisałem to wile razy, ale z 20 przeciwnikami na raz to nie przesadzaj.

prof_mateusz27

Ok, przesadziłem, ale tak napisałem, żeby było czuć tą różnice, bo Stev przeważnie walczył z wieloma osobami naraz, prawie w każdym filmie tłukł się z oprychami w barze lub w sklepie, wiesz co mam na myśli, i w porównaniu z Van Dammem wypadają w sumie podobnie jeśli chodzi o ich zdolności w walce.

anonim7

Najwięcej chyba w Wybrańcu śmierci co ?

prof_mateusz27

Też tak myślę, wytłukł tam cały Jamajski rasta gang :)

AdamBayern01

Tylko że to jest film a nie życie ! Nie ma różnicy czy Seagal walczy z Bolo czy z Tommy Lee Jonsem ? Bohater grany przez Tommy Lee Jonsa William Strannix był ekspertem w sztukach walki ,a także specjalistą w dzedzinie broni ,zastawiania pułapek ,akcji sabotażowych ,ekspertem od materiałów wybuchowych itp Po prostu był byłym świetnym agentem C.I.A .Bardzo grożny i niebezpieczny przeciwinik dla Caseya Rybacka .

Z obecnym bębnem nie byłby w stanie zrobić uniku.

karoman4

https://www.filmweb.pl/person/Steven+Seagal-98/discussion/Steven+Seagal+wystartu je+w+wyborach+prezydenckich+w+Rosji.-3156065

Van Damme też był zwinniejszy.

Tak jak pisałem w temacie niżej : Oby dwaj mieli by na prawdę spore szanse.

akido to sztuka walki dla inteligentynych,wiec jezeli chodzi o głowe to seagal góra.

damianho15

Wiele razy był wałkowany tu się muszę z tobą zgodzić.

Może to ci coś pomoże.

http://www.filmweb.pl/person/Jean-Claude+Van+Damme-317/discussion/Van+Damme+czy+ Seagal-1715622?page=2



Sylvester Stallone powiedział w tedy na przyjęciu, że Van Damme był dla Seagala za śliny i że na niego by stawiał.

użytkownik usunięty
prof_mateusz27

nie ma co się sugerować tym przyjęciem bo nie wiadomo do końca jak to tam było, pewnie za dużo wypili i gadali od rzeczy.

No nie wiem Stallone powiedział w tedy że Seagal zaczął mówić żeby go pokonał, ponieważ Van Damme był trochę zmęczony. A dalej to wiesz jak było.

Takich tematów było bardzo dużo , też ciężko powiedzieć, kto by wygrał. Seagal zna dobrze Aikido, Van Damme natomiast sztuki walki bardziej kopane, więc odpowiedź na to pytanie jest niewiadoma.

AdamBayern01

Ja jak bym już musiał stawiać to bym postawił na Jean-Claude'a.

prof_mateusz27

Ja również. Van Damme jest dobry zaówno w nogach, jak i w rękach. Seagal natomiast całą koncentracje sprowadza do rąk, dlatego też bym był za Van Dammem. ;)

AdamBayern01

No i trzeba dodać, że najwięcej siły jest w nogach :)

prof_mateusz27

Racja, Van Damme by zaje.bał z półobrotu i po sprawie :D

prof_mateusz27

Rozum Steven ,Serce Van Damme .

prof_mateusz27

Ja również.

Jak by oceniać ich umiejetnośći i szanse na podstawie filmów to wydaje mi się że Seagal by wygrał ... Wydaje się być wszechstroniejszy ,ale to jest tylko film .Chociaż Van Damme też potrafi świetnie walczyć i na codzień to on jest moim ulubionym fighterem .

bradock

Nie powiedział bym, że Seagal ma większe umiejętności.

prof_mateusz27

Powiedziałem że na podstawie filmu ,szczegółnie w Niko czy Wygrać ze śmiercią ,Steven tam szybko ,skutecznie i krwawo rozprawiał się ze złoczyńcami .Van Damme też świetnie walczył w ,,Krwawym Sporcie ,,Wykonać Wyrok , ,, czy Podwójnym Uderzeniu .Ale i tak wolę walki ,,Muskułów z Brukseli ,,

bradock

No bo najczęściej Seagal się bił z przeciętniakami i mu to szybko schodziło a Van Dammez z najlepszymi (np. Tang Po czy Chong Li itd).

prof_mateusz27

W sumie masz racje ale np W Nieuchwytnym miał w finale co prawda nieznanego Donalda ale było widać że ten aktor/przeciwnik umiał solidnie sztuki walki ,świetnie kopał ,Steven miał cieżko ,mimo to blokował znakomiecie te ciosy ,choć wygrał z ogromnym trudem ,wynik walki nie był z góry pewny i oczywisty .Co do walk Van Damma to najbardziej podobały mi się ta finałowa z Cyborga i ta finałowa z Piaskunem z Wykonać Wyrok .Dwie świetne walki ,bardzo ważne ,bo pokazujące że Van Damme potrafił sobię poradzić z wysokimi i twardymi przeciwnikami którzy są prawdziwymi poj*eba*ńcami i mają sk*urwiś*y*ństwo w krwi ! Dobra ,nie chcę mi się już o tym pisać ,spadam spać bo już strasznie póżna pora .Do jutro Mateo

bradock

Tak wiem, że czasami Seagal miał lepszych przeciwników dlatego napisałem "najczęściej". Ale np. ten Forsythe z "Szukając sprawiedliwości" żadnych w filmie sztuk walk nie umiał i też sylwetki za świetniej nie miał a Seagal się przy nim trochę namęczył. Ja już tez zmęczony jestem. Do jutra Tomek.

prof_mateusz27

Właśnie też miałem wspomnieć o Forsythe ,racja nie umiał żadnych sztuk walk ale i tak był z niego niezły kozak ,,Kiedy ja natchnę się na Gino ,to przyjadą bo niego w trumnie ,, Albo tekst do swojego brata : Co ci się stało w nos ? Jego brat : Gino był tu i odstawiał twardziela ,Richi : Od czego masz broń ?

bradock

W ogóle ten Forsythe z "Szukając sprawiedliwości" to był świetny.

prof_mateusz27

Dla mnie najlepszy czarny charakter z Seagalowskich Filmów .Przebił Tommy Lee Jonesa i Henrego Silvy w moim odczuciu !

bradock

http://www.filmweb.pl/person/Steven+Seagal-98/discussion/Najlepszy+czarny+charak ter+z+jakim+musia%C5%82+si%C4%99+zmierzy%C4%87+Steven%27em+Seagal%27em-2200638

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones