Teresa Tuszyńska

Teresa Janina Tuszyńska

8,3
2 059 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Teresa Tuszyńska

witam, zapraszam do obejrzenia trailera dokumentu o Teresie Tuszyńskiej na:
http://www.youtube.com/watch?v=-Me6rkZyvPw&context=C4c6f6f9ADvjVQa1PpcFNGeJYSbGe TbVSoqAWSFnDM7kTX-RjEqYQ=

topfame

Zapowiada się ciekawie. Najbardziej interesujące są z pewnością wspomnienia ludzi, którzy mieli z nią kontakt po tym jak wycofała się z życia publicznego. Smutne jest to, że ostatnie lata życia spędziła w zapomnieniu do tego stopnia, że figurują dwie daty jej śmierci. W "Wysokich obcasach" w zeszłym roku ukazał się ciekawy artykuł o niej. Tutaj link: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,9087410,Teresa_Tuszynska_znik a.html?as=1&startsz=x Jest tam mowa m.in. o tym, że trzeci mąż i dwójka rodzeństwa nie chcą o niej rozmawiać twierdząc, że nie ma o czym opowiadać, a jedyna przyjaciółka zmarła w 2010 roku. Smutne. Ciekawe czy do tego dokumentu zgodzili się na rozmowę. Czekam zatem aż będzie go można obejrzeć w całości. Pozdrawiam.

huppert

Film prostuje kilka nieścisłości, które znalazły się we wspomnianym artykule. Dwójka rodzeństwa nie mogła się zgodzić, bo jedno z nich nie żyje, ale brat występuje w trailerze i w filmie. Pozdrawiam

huppert

Na Wikipedii jest oficjalna i oparta na faktach biografia Teresy Tuszyńskiej. We wspomnianym artykule w WO było kilka poważnych nieścisłości, powstałych właśnie z braku konsultacji z Jej rodziną. A rodzina nigdy o Niej nie zapomniała - dowodem choćby zdjęcia na Wikipedii.

topfame

Czy ten dokument został w ogóle ukończony?

topfame

http://www.iluzjon.fn.org.pl/aktualnosci/info/155/wspomnienie-o-teresie-tuszynsk iej-w-kinie-iluzjon.html?hc_location=ufi

Myślę, że kluczowe jest tutaj zdanie: "Książka powstała na podstawie filmu dokumentalnego „Teresa Tuszyńska Movie” autorstwa Mirosława Janusza Nowika", czyli film stał się książką i prawa do niego przejął wydawca tej książki. Moim zdaniem film został raz użyty w celach promocyjnych, po czym wydawnictwo zdecydowało, że nie będzie konkurował z książką. Dlatego nie wyemitowała go żadna telewizja ani nie istnieje w bazie Filmu Polskiego.

topfame

Moim zdaniem ten "dokument" o Teresie Tuszyńskiej to tylko taki notatnik autora książki o niej. On rozmawiał z tymi osobami realizując film na zlecenie którejś telewizji, ale wpadł na lepszy pomysł i napisał książkę "Tetetka" dokonując transkrypcji filmu. Potem przejęło go wydawnictwo.
Na dodatek to nie byle jakie wydawnictwo, ale GIGANT, więc na pewno nie odpuści. Innymi słowy: szansa zobaczenia tego filmu w telewizji, a tym bardziej internetach, wynosi ZERO.

Redaktorka

Wydanie książki było odpowiedzią na plany dwóch admiratorów Tuszyńskiej, których spotkałem podczas zbierania materiałów do filmu. Zamierzali wydać biografię aktorki, a mój film byłby wizualną wersją jej życiorysu.
W czasie realizacji i montażu filmu, wymienialiśmy korespondencję. Zwróciłem uwagę, jak bardzo odległe od obiektywnego dziennikarstwa będącego moim kryterium, jest idealizowanie bohaterki i przedstawianie przypuszczeń jako pewnik przyjęte przez obu panów.
Zmobilizowało mnie to do intensywniejszych poszukiwań i dotarcia do dokumentów i osób bliskich Tuszyńskiej, do których ani ja podczas realizacji filmu, ani obaj panowie nie dotarli.
Pomysł wydania książki zrodził się dopiero po zweryfikowaniu nowych materiałów, nie ujętych w dokumencie.
Miałem wtedy nadzieję, że mój film i książka oraz publikacja autorskiego duetu ukażą się w jednym czasie, wywołają dyskusję i przetrą szlak dla nowych pasjonatów lub zawodowych badaczy, którzy dotrą do jeszcze innych, nieznanych lub zastrzeżonych dokumentów, odpowiadając na wiele niewyjaśnionych do dzisiaj pytań z życia Tuszyńskiej.

Szansa zobaczenia tego filmu w telewizji lub w internecie jest niewielka. Nie z powodu zobowiązań wobec Wydawcy ale konieczności przemontowania, zaktualizowania materiału i dogrania dodatkowych wątków.
Nie mam parcia na szkło. Stacje telewizyjne oferują „uścisk ręki prezesa”, uważając samą emisję za nobilitację. Nie zgadzam się z tym. Zbieranie materiału i praca nad filmem pochłonęły kilka lat, w tej chwili dokument w zrealizowanej formie posiada wartość historyczną i mógłbym go przedstawiać najwyżej na zamkniętych pokazach.
Jeżeli będzie producent, powrócę do tematu.

topfame

szansa zobaczenia w necie Teresa Tuszyńska Movie jest niewielka.. czyli jednak jakas jest??prosze o podpowiedz bo filmy z Tuszyńską i książke już mam za sobą,brak jeszcze tylko tego filmu :(

lucypfer

Może kiedyś zorganizuję jakiś pokaz zamknięty lub cykl pokazów wersji roboczej. W każdym razie dam tutaj znać. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones