Teresa Tuszyńska

Teresa Janina Tuszyńska

8,3
2 042 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Teresa Tuszyńska

Ona ,Pola Raksa i Barbara Kwiatkowska to najpiękniejsze aktorki lat sześćdziesiątych.

24o455

Plus jeszcze Brylska i Kamińska z Karate po polsku!!!

Koper_Zielona

Piękne mieliśmy aktorki, naturalne, nie sztuczne lalki, malowanki, celebrytki.

24o455

A Aleksandra Zawieruszanka ?
A Małgorzata Niemirska ?

nightgale

No tak , i Ewa Krzyżewska jeszcze :)

nightgale

A Lucyna Winnicka? Agata Rzeszewska? Hanna Balińska? Maria Probosz?:)

Koper_Zielona

Maria Probosz? W latach 60-tych??

CyboRKg

Nie,, to ogólne stwierdzenie

24o455

A Maja Wodecka?

24o455

Jak dla mnie najpiękniejsze w historii polskiego kina:
1. Elżbieta Czyżewska (żona dla Australijczyka)
2. Lucyna Winnicka (pociąg)
3. Barbara Krafftówna (jak być kochaną)
4. Stanisława Celińska (krajobraz po bitwie)
5. Teresa Tuszyńska (do widzenia, do jutra)
Oczywiście chodzi o okres największej świetności i młodości.

Zadziwiające, że kiedyś było wręcz zatrzęsienie piękności na ekranach, a teraz... Ciekawe z czego to wynika? Tak do końca lat 70. to jedna ładniejsza od drugiej i to taka uroda "dystyngowana", eteryczna, a od lat 80. coraz gorzej... Może castingi zaczęło się wygrywać na innej zasadzie? Wszystko zaczęło się od Krystyny Jandy, która była z urody przeciętna, a zaczęła grać główne role...

ulpianus

Kiedyś było kilka firm filmowych i kilka gwiazd. Bo gwiazd ma byc mało i to producenci o to dbają kto zostanie gwiazdą.
Obecnie wytwórni jest dużo i każda kreuje swoje gwiazdy. A ilość ciągnie w dół. To wszystko.
Wygrywanie castingów?? Od zarania kinematografii niemal wszystkie aktorki miały obtarte kolana. Tłumaczyć??
Hej!

baca350

https://www.youtube.com/watch?v=07TOLIWptUA Wystarczy obejrzeć ten film, żeby wiedzieć że kiedyś wybieranie aktorki do filmu wyglądało zupełnie inaczej. Teraz nepotyzm goni nepotyzm, i liczą się głównie znajomości i koligacje rodzinne. Takie wybryki, jakie robiła Tuszyńska np reżyserom/projektantom jako modelka, dzisiaj by nie przeszły.

baca350

Znalazłem cię, (welu! To ty dwa lata temu napisałeś na forum CDA pod filmem «Solaris», że Stanisław Lem nie był Polakiem! Ty &πoju w du¶ę ye6aπy! A ty czyim po^^iotem jesteś? Baca - co d2ieci maca!

ulpianus

Jestem pewien, że to oto chodzi -> https://www.youtube.com/watch?v=26ENcEtKTQk Teraz u nas castingi wyglądają identycznie. Jeżeli oglądałeś film dokumentalny o Tuszyńskiej -> https://www.youtube.com/watch?v=07TOLIWptUA to wiesz, że wtedy pozyskanie aktorki do filmu wyglądało zupełnie inaczej. Teraz bardziej liczy się samo nazwisko sławnego rodzica, niż charyzma, własna tożsamość, styl, talent.

24o455

Wedlug mnie Joanna Jędryka, Pola Raksa, Ewa Wiśniewska i Aleksandra Zawieruszanka były najpiękniejsze <3 no i jeszcze Anna Dymna

użytkownik usunięty
24o455

Raksa, Brylska, Dymna, Starostecka, Kwiatowska- Lasa i Tuszyńska.

Maja Wodecka była najpiękniejsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones