Tom Hanks

Thomas Jeffrey Hanks

8,8
165 006 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tom Hanks

-gatunek filmowy: każdy oprócz komedii romantycznych, bo i tak wiadomo jak się skończą
-najlepiej pierwszo planowe role

użytkownik usunięty
McLlovin

zależy, jakich jeszcze nie widziałeś, bo widzę, że masz kilka w najwyżej ocenianych. trudno nie znać jego najlepszych, czyli "forrest gump", "filadelfia", czy "zielona mila". z tych mniej znanych filmów mogę polecić np. "złap mnie, jeśli potrafisz", i "droga do zatracenia", ale każdy film z Hanksem w roli głównej jest co najmniej dobry.

dzięki na pewno obejrzę

"trudno nie znać jego najlepszych" - "forrest gump", "zielona mila" FEJSPALM

"ale każdy film z Hanksem w roli głównej jest co najmniej dobry." FEJSPALM 2

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

facepalmem reagujesz na szczere słowa?

może i szczere, ale mijające się z prawdą (w szczególności Mila)

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

ale mi nie chodziło o aktorstwo, które w Mili uważam za przeciętne, tylko sam film.

film też przeciętny, (i nie jest jednym z najlepszych, tylko najpopularniejszych z jego udziałem)

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

sam film jako rozrywka jest dobry dla kogoś kto nie szuka wartości artystycznych i ambitnych przesłań.

nie wiem czy przeżywanie katuszy jest dobrą rozrywką

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

rozrywka w tym przypadku jako wypoczynek. to nie jest film "na myślenie".

kiedy czujesz zażenowanie trudno o jakikolwiek "wypoczynek"

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

nie czuję zażenowania, ten film nie bez powodu jest popularny.

niektórzy czują
"ten film nie bez powodu jest popularny"
dobrze wiadomo z jakiego (nawet jest ich kilka)

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

jest popularny, bo łatwy w odbiorze i uniwersalny. nie wiem, czemu niektórzy biorą to za coś złego.

mnie to nie przeszkadza, najgorsze jest to że operuje niezwykle prostackimi chwytami i banałami

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

dlatego właśnie nie można go nazwać ambitnym, ale sam w sobie jest dobry.

Tu nie chodzi tylko o treść (godną politowania), lecz również o formę, która też bardzo kuleje (a to jest główny składnik kina rozrywkowego).

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

jaką formę? efekty specjalne?

między innymi, cała otoczka wokół treści (scenariusza), czyli od reżyserii, przez aktorstwo, zdjęcia na muzyce kończąc

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

nawet jeśli masz rację to ja mówię o przeciętnym widzu, który nie patrzy na zdjęcia, czy reżyserię, bo się nie zna.

Przecież to właśnie przeciętny widz będzie się doszukiwał czegoś ambitnego.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

też tak myślałam, ale wpisz sobie w wyszukiwarce "ambitny" i zobacz, że mało osób tak o nim pisze. większość 10 leci od użytkowników, którzy oceniają pod wpływem emocji (bo ich wzruszył) i nie umieją w miarę obiektywnie uargumentować swojej oceny.

"to smutne, bo duża część naszego społeczeństwa jest trochę "upośledzona" artystycznie, nie potrafią słusznie wywnioskować tego co jest z przekazem"
Gdyby to słowo znali, na pewno by nim rzucali na prawo i lewo, na razie film "z przekazem" im wystarcza. Zresztą ja sam tego słowa nie lubię używać, bo jego znaczenie jest tutaj już mocno wypaczone.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

zgadzam się, podobno to pedalskie słowo :)

McLlovin

"FILADELFIA".
"Duża w tym zasługa JONATHANA DEMME i operatora TAKA FUJIMOTO, którzy skierowali kamerę prosto na niego i ten, patrząc prosto w obiektyw, po prostu musiał przestać błaznować i zagrać serio, zagrać najdojrzalszą rolę w karierze, w "FILADELFII". Od tamtej pory to był już inny człowiek, inny aktor.
Goodbye horses!
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones