Tomasz ZiętekI

8,0
18 671 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tomasz Ziętek

Panie Tomaszu, jeśli jakimś cudem to przeczytasz, wiedz, że jesteś za dobrym aktorem na takie
komercyjne wypierdki jak "Kamienie..."
Życzę Ci sukcesów, nie sprzedawaj się byle czemu a TVN to już w ogóle!. Może zajdziesz w tym
biznesie. Ucz się pilnie i niech Ci woda sodowa nie uderzy.

Dreamer_2095

Jakoś rewelacyjnie nie zagrał w tym filmie. Dużo lepiej zagrali Ci gestapowcy co go katowali, bez kitu.

Sacha_fw

Właśnie Rudy był jedyną wyróżniającą się postacią na tle drętwoty, nienaturalności i bylejakości innych bohaterów. Ale fakt, zapomniałam o Niemcach. Nie zapadli mi w pamięć jakoś szczególnie, choć przyznam, że sylwetki suk.nsynów oddali bardzo dobrze.

Dreamer_2095

Mnie nie urzekła rola "Rudego" właśnie. Może dlatego, że naczytałem się wielu pozytywnych komentarzy odnośnie jego roli właśnie w tym filmie. Brakowało mi tego czegoś, dużo lepiej wypadli oprawcy "Rudego".

Sacha_fw

Ale weź pod uwagę, że oprawców Rudego zagrali dojrzali aktorzy z wieloletnim "stażem", a odtwórca roli Rudego to zupełna zielenina - debiutant, który w tym filmie po raz pierwszy stanął przed kamerą :-)

No ale wiadomo, takie rzeczy ocenia się subiektywnie, jednych coś zachwyca, a innych nie. Moim zdaniem chłopak wycisnął z roli co się tylko dało, chociaż sam sposób napisania tej postaci w filmie pozostawia moim zdaniem trochę do życzenia, w porównaniu z bogatą osobowością autentycznego Rudego opisanego w książce.

Arya_2

Zdaje sobie sprawę z tego, że to debiutant, ale Ja na to nie patrzę w ten sposób. Dobry aktor powinien mieć dobre aktorstwo w genach i tyle. Zawiódł mnie w scenach tortur gdzie mógł dać duży popis. Poza tym wszystkie te sceny tortur jak i miejsce ich wykonywania było cienkie i mogłobyć lepiej dopracowane. A ta scena jak on wyczołguje się z tego pokoju na korytarz było chyba najgorsze...

Sacha_fw

"Poza tym wszystkie te sceny tortur jak i miejsce ich wykonywania byłó cienkie"
Z tym nie można się zgodzić ponieważ sceny tortur Rudego były kręcone w tym samym pokoju w którym on faktycznie był przesłuchiwany 71 lat temu. Teraz ten pokój należy chyba do Mauzoleum Walki i Męczeństwa w dawnej siedzibie Gestapo na Szucha.

Frida_filmaniak

No okej, ale w filmie mogli to lepiej przedstawić. Nie myślcie o mnie źle czy coś, ale widziałem mase scen tortur, w których prócz metod była genialna gra psychologiczna, miejsce, muzyka, warunki itp, itd.

Pewnie chodziło Ci to, że chcieli nagrać to w tym miejscu, w którym działo się to naprawdę. Generalnie spoko, ale wg. mnie mogliby darować tę powrót do przeszłości akurat w tych scenach i zrobić bardziej realne wątki w ogólnej fabule filmu :)

Sacha_fw

Faktycznie mógł w tych scenach pokazać więcej ale też nie przesadzajmy, to dla niego pierwsza tak duża rola i od razu naprawdę trudne i mocne sceny. Aktorstwo to też w dużym stopniu doświadczenie, obycie z kamerą, oni tak naprawdę się tego uczyli na planie i wydaje mi się, że pokazali się z naprawdę dobrej strony. A coś takiego jak "Kamienie na szaniec" i tak ciężko jest przenieść na ekran.
Cieszmy sie z tego co wyszło bo nie jest źle:)

Frida_filmaniak

"Aktorstwo to też w dużym stopniu doświadczenie, obycie z kamerą, oni tak naprawdę się tego uczyli na planie i wydaje mi się, że pokazali się z naprawdę dobrej strony."

Dokładnie. Warto obejrzeć sobie np. Łukaszewicza w "Soli ziemi czarnej" i skonfrontować z późniejszymi rolami. O Gajosie w "Czterech pancernych" nie wspominając :-)

Dreamer_2095

Jedyny powód, dla którego warto obejrzeć ten film.

Dreamer_2095

Tan film jest kapitalny, jak można napisać, że to "chłam"? Tak masz racje film do dupy, a Tomek super - żenada. Właśnie w tym filmie Tomek się wykazał i ten film dał mu do tego warunki. Zresztą na twoim miejscu nie chciałabym żeby Tomek to przeczytał, bo on bardzo ceni sobie ten film i ma dla niego ogromne uznanie. Nie mniej jednak Tomek genialnie zagrał "Rudego".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones