Trent Reznor

Michael Trent Reznor

8,2
2 701 ocen muzyki
powrót do forum osoby Trent Reznor

widzieliście klip do "closer"? po prostu arcydzieło, normalnie cudo. najlepszy teledysk nine inch nails i jedna z najlepszych piosenek. a poza tym to i tak "pretty hate machine" rządzi.

użytkownik usunięty
Caligula

no klip niesamowity,ale zeby zobaczyc nieocenzurowany niby trzeba sie nameczyc...eeee tam,jest na oficjalnej stronie nin

użytkownik usunięty

mnie ten klip śmieszy ^ a najbardziej obrzydliwa wydaje mi się ta kobieta(jeśli można ją tak nazwać) ta co potem trzyma poroże. Genralnie to interesujący klip, trzeba przyznać.

słyszałem gdzies, że ten klip jest puszczany sytudentom na filmówce, jako przykład idealnej synchronizacji dzwieku z obrazem.

bolo97

coś w tym jest. niezła ciekawostka. jeżeli tak jest naprawdę, to tylko potwierdza moje zdanie :)

Mnie się bardziej podoba ocenzurowana wersja teledysku. Szczególnie te niedopowiedzenia i pojawiająca się co chwila plansza z napisem ""scena usunięta". Wydaje mi się, że bez tego klip traci dużo ze swego uroku.

Happiness In Slavery tak znam to z brokena mocne na pewno jak cały broken chyba trwa 14min nie pamiętam dokładnie.Co do Burn to kardy z urodzonych.. nawet bardzo dużo jak by klimat tego filmu w tym klipie.A ja widziałem ten najnowszy teledysk Survivalism ciekawe zakończenie :), i dodam że HALO_22 Beside You In Time oglądałem wczoraj i wywarł na mnie ten koncert niesamowite wrażenie.Gra świateł te tłumy coś wartego obejrzenia szkoda że NIN jest w Niemczech , a o Polsce zapomniał.
Pozdrawiam.

Caligula

miód na oczy po prostu, jeden z najlepszych teledysków jakie widziałam w życiu <3

cutbox

Nom Closer jest niezły hmmm ale help me a in hell albo broken tez zasługuję na uwagę mi się podoba najlepiej Perfect Drug czy tez StarFuckers z MM :)
HALO_22

Lap

Perfect Drug jest też wysmienite- świetny klimat. Starfuckers nieco słabsze, ale jak wspomniałeś- jest tam Manson, co juz jest duzym plusem. ciekawy przypadek to również Happiness In Slavery oraz Burn- zwłaszcza ten ostatni jest godny uwagi, jest tam nawet kilka kadrów z Natural Born Killers.

Caligula

Happiness In Slavery tak znam to z brokena mocne na pewno jak cały broken chyba trwa 14min nie pamiętam dokładnie.Co do Burn to kardy z urodzonych.. nawet bardzo dużo jak by klimat tego filmu w tym klipie.A ja widziałem ten najnowszy teledysk Survivalism ciekawe zakończenie :), i dodam że HALO_22 Beside You In Time oglądałem wczoraj i wywarł na mnie ten koncert niesamowite wrażenie.Gra świateł te tłumy coś wartego obejrzenia szkoda że NIN jest w Niemczech , a o Polsce zapomniał.
Pozdrawiam.

Lap

w rzeczy samej- wypadałoby aby w końcu zawitali do polski. a "Beside You In Time" muszę zobaczyc skoro polecasz. pozdr.

Lap

no help me i'm in hell też super, nawet trochę apetyt po tym straciłam pamiętam :P i happines in slavery ostre ;)
poza tym całkiem konkretny jest zwiastun do year zero.

Caligula

Manson pojawia się również w klipie Wish z Broken. Polecam również teledysk Into The Void z mega zbliżeniami i March Of The Pigs - nakręcony jednym ujęciem kamerą video w domu, w którym Charles Manson zrobił sobie imprezę z żoną Romana Polańskiego.
A mój ulubiony klip NIN to oczywiście Hurt.

the_downward_spiral

MARCH OF THE PIGS jest intrygujące zwłaszcza ze względu na historię związaną z powstaniem. a co do Hurt to muszę przyznać, że mimo wszystko bardziej przypadł mi do gustu klip do tego kawałka w wykonaniu Johnny'ego Casha, pomimo iz jestem fanem NIN.

Caligula

Into The Void tak to jest to co lubię pokazanie siebie na deltach ciekawa myśl i niezła ujęcia zresztą tak samo jak March Of The Pigs chociaż to już znałem , wiecie co mnie zastanawia jedna myśl dla czego wszyscy których słucham z rock-u metalu czy jak to tam nazwać inspirują się Charles Manson ? czy to nie jest jakiś zbieg okoliczności a może to tak kultowa postać sam nie wiem.
Pozdrawaim i year zero też mi się podoba ale można ogłuchnąć :)

Lap

no nie przesadzajmy od razu że wszyscy- NIN i MM to jeszcze nie wszyscy, a tak się składak, że wtedy Reznor i Manson byli w bardzo bliskich kontaktach i byli dobrymi kumplami, a do tej chaty po Polańskim trafili wspólnie. poza tym nie da się ukryć, że Charles to w stanach ikona popkultury- najsłynniejszy seryjny morderca, przebijający Teda Bundye'ego, Dahmera, Gacy'egi i Henry Lee Lucasa razem wziętych (paradoks, że w istocie Manson sam nikogo nie zamordował, a jedynie zaplanował slawetne zbrodnie).

Caligula

Właśnie o o chodzi panie Kaliguła że nie próbuje przesadzać tylko takie info z encyklopedii :
Dokonania i życie Charlesa Mansona inspirują wielu muzyków wywodzących się głównie z nurtów muzycznych takich jak: rock, metal i nu-metal. Najbardziej znani z nich to: Rob Zombie, Korn, System Of A Down, Ozzy Osbourne, Guns N' Roses, Marilyn Manson oraz Decapitated

Z czego Nie słucham tylko Gunsów i Decpaitated aha no i nie dodali NiN ale na angolskiej już jest notka o tym.
Dziwny zbieg okoliczności ?
No tak nie są już kumplami tak dobrym ciekawe co ich tak poróżniło ale masz racje on jest najbardziej popularny ale pamiętaj że jakiś rusek wybił ze 100 osób i nikt o nim nie pamięta a to chyba był rekordzista, tylko że Manson miał jakąś tam ideologie wierzył w szatana nazwał się Chrystusem itp. to po porstu ludzą musi sie w USA podobać zresztą poczytam późnej coś więcej to się wypowiem :)

Pozdrawaim.

Lap

jego sława wynika zapewne z tej całej otoczki związanej z procesem a także wielce znaczącego faktu, iz ofiarą jego planów padły hollywoodzkie sławy, a nie zwykli ludzie...

Caligula

Pig pig pig .. ehh własnie jestem po całej mini historii i powiem Ci szczerze ze jest mocna nawet bardzo dużo w niej ciekawych historii ale masz racje sławna dzięki TV i jego samego bo uczył się o psychice ludzkiej i wszytko co mówił miało wielki wpływ jak Biblia ma na ludzi , tak on ja interpretował na swój własny sposób jak i piosenki "bitelsów" ale wszytko pod tym adresem:
http://killer.radom.net/~sermord/zbrodnia.php?dzial=mordercy&dane=MansonCharles
jest tego dużo ale warto przeczytać , jak by powiedzieć można bardzo łatwo wmanipulować ludźmi tym bardziej ze ta osoba jeszcze żyje.

Chce ci tylko dać przykład że np ja pisze do Ciebie jak myśl że wszystko co Cie otacza to wytwór twojej wyobraźni bo nibym jak masz to sprawdzić ? że tak na prawdę Ty jesteś Bogiem dla siebie i że wszystko dzieje się w tobie ,i tak na prawdę jesteś sam.Nie ma dobra nie ma zła wiec jak kogoś zabijasz nic się nie stanie możesz robić co Ci się podoba ale skoro to sam wymyśliłeś te prawa to po coś one są albo po nic może pojawić się strach i o to chodzi:). Nie no jest taka książka jak przez KGB napisana chyba była jak rozmawiać z Muzułmaninem Ateista itp znaleźć luki w relingi(albo i bez niej) by stał się twoim narzędziem i wiesz może na Ciebie to nie zadziałać ale na np 100 osobę jakaś się trafi to straszne ale jednak prawdzie.Chce na koniec dodać że linie się zacierają i trzymaj się ktokolwiek tego nie czyta ateisto wierzący swego poglądu że ważne jest dobro (przyjemności)jakie dajesz i dostajesz.Innym świadomością czy tez wytworną twojej chorej wyobrażani :)

pozdrawiam.

Lap

no, to chyba oczywiste, ze każdy sam jest swoim panem i swoim bogiem i najwazniejsze aby jak najszybciej zdać sobie z tego sprawę:D
W końcu tak naprawdę jedyne co ogranicza człowieka, to normy narzucone mu przez cywilizację, a przez to pojmuję takze normy moralne.gdyby bowiem z mlekiem matki nie wpojono nam, że np. mordowanie innych zwierząt tego samego gatunku (czyli w tym przypadku mówiąc prosto- innych ludzi) jest niewłaściwe i niewskazane, to przecież co by nas powstrzymywało od mordowania siebie nawzajem podług własnej woli? tylko mi nie mówcie, że jakieś abstrakcyjne sumienie.
a tak swoja drogą ciekawa sprawa- temat o Reznorze i NIN a powoli przeradza sie w tajemniczy sposób w dyskusję filozoficzną.

Caligula

Zacznę do końca tak Panie Kaligulo ale czy sam NIN ma takie piosenki które dają do myślenia ba powoli zaczynam rozumieć co nie które a niektóre nie zrozumie pewnie i za parę lat.No tak każdy jest swoim bogiem ale nie każdemu się chce wieść w swoją świadomość by znaleźć drogę do siebie to swojego boga, wolą wybrać to co im dają(straszne).Wiesz no Cywilizacja daje nam tez dużo bez niej raczej byśmy tutaj nie piali ale daje tez jakieś prawa coś za coś.Wychodzisz z założenia że człowiek to zwierze ? to satanistyczne poglądy Panie Kaligulo :) , ale tak na poważnie to tak wychowanie w dużej mierze w młodych latach cechuje twój próżniejszy charakter.Sumienie raczej to nie to chociaż można tak nazwać jeśli się np przyzwyczaisz do kogoś i dążysz uczucie np zabić swoją matkę ? jeśli ona wychowała cie w uczuciu raczej wątpliwe , nawet jeśli mówi że możesz zabijać nic Ci nie każe a ty sam wybierasz kogo niby możesz ale po co?

Pozdrawaim.

Lap

a czy ja kiedykolwiek się wypierałem satanizmu:)
a co do sumienia- to właśnie cywilizacja przytępia naturalne instynkty człowieka i zgadzam się, że bardzo istotny jet tu również sposób wychowania człowieka w dzieciństwie- to ukształtowuje w duzej mierze na całe póżniejsze życie, choć bardzo ważny jest również okres, kiedy człowiek zaczyna dorastać i coraz bardziej odcina sie od rodziców- wtedy ukształtowuja sie poglądy. słabe jednostki zazwyczaj pozostaja przy światopogladzie rodzicieli- bo tak najłatwiej i to musi być najsłuszniejsze, skoro rodzice to wybrali. są jednak tacy, którzy sami myślą i wybieraja własną drogę i środowisko w którym się wychowali ma na nich mniejszy wpływ niż na tych wyżej wspomnianych.
pozdr.

Caligula

No wiec nie wiem pewne nie :), lecz w tym kraju jest najciekawsze to ze dużo osób mogło by być wzorowymi satanistami na prawdę z 40% tak szacuje tylko ze mit i te psełdo sataniści robią to złą sławę zeszytą spójrz sam :
http://klub.chip.pl/arendt/szatanowcy.html

Hmm czy naturalne jest zabijane gatunku swego chyba nie ? bo tak już byśmy dawno się po wybijali za czasów kamienia łupanego :).Słabe jednostki to masz racje chociaż nieraz to przypadek że spotkasz taką osoba która Ci połażę inna drogą albo np muzykę.Chociaż światopogląd to tez wybór nieraz po prostu dla człowieka nie jest ważne czemu tak jest po prostu zastanawiać się tak chciał Bóg czy tez Bóg wie po co ja mam :).Tylko że kiedy zadajesz pytanie dlaczego a odpowiedzi nie masz wiele razy sam próbujesz stać się bogiem i to zrozumieć lecz nie pojmiesz tego w tym czasie i w tym wymiarze.
To tok jak by ludek na papierze chciał zobaczyć np kubek kiedy by przez jego kartę przesiąkła zobaczył by tylko kreskę która z początku się powiększa a potem znika .
Pojechałem :)

Pozytywnego Dnia.

Lap

fotostory z bravo <lol>, it's awesome!
a tak serio, to wiadomo, że wizerunek satanizmu jest boleśnie nieprawdziwy i krzywdzący, ale to zrozumiałe, że kapłani nie mogą dopuścic do fascynacji zbyt dużej grupy ludzi zjawiskiem, które stoi w sprzeczności z ich nauczaniem i ich prywatnym- jakże dochodowym- interesem, dlatego bezustannie biją na alarm.
zgadzam się również iż wybór drogi życiowej bywa często dziełem przypadku, ale bywa też taki iz jest to świadome działanie człowieka. a ci, dla których duchowość nie ma znaczenia i nie zastanawiają się nad swoją rolą na tym świecie, swych celach- cóż, obecnie to większość, a zycie takich istot jest przepełnione pustką, choć oni sami nigdy tego nie zauważą. takie reproduktory.
pozdrawiam i również życzę miłego dnia, skoro pora tak wczesna (jak dla mnie).

Caligula

Ale tekst "czy zgwałcił ją szatan" jest fenomenalny :D

No tak to taka opozycja Co do katabolizmu , hmm dla mnie może być mi nie przeszkadza nawet dobrze ze jest że każdy miał swoją własną drogę.Chociaż wybór tego było by dosyć wielkim brzmieniem np Mrelin Menson.Reproduktory ? ciekawe stwierdzenie ale ludzie są leniwi nie chce im się po szkole już myśleć :), po co to lepiej robić co Ci każą dostajesz kasę lepiej oglądać TV i ozwać 1%, mózgu wiesz że w czasie snu używasz znacznie więcej :) potem na końcu życia ehh wmawiasz sobie to co Ci tez mówią i umierasz.Nudę to trochę :].Ale takich ludzi z swoją wyborem robi się coraz więcej na szczęście ale z drugiej strony nie może być ich za dużo bo oni sami nie są do końca pewni czy dobrze robią i nie oszukują się w tym przekonaniu.
ale się rozgadałem :)

Pozdrawaim.

Lap

niektórzy po prostu maja dosyć ciągłych zakazów i nakazów moralnych ze strony innych, bo niby kto dał im prawo wyrokować? i tacy ludzie to najbardziej wartościowe jednostki w społeczeństwie, zdolne dokonywać zmian.

Caligula

Kto? Bóg czyli sam Ty :) (teoretycznie) no tak własnie masz racje Ci ludzi a widać ich do razu albo nieraz specjalnie się maskują żeby po prostu mieć spokój, robią rewolucję i są potrzebni no własnie ale muszą tez mieć charyzmie by nakłonić ludzi do zmian.Ale że lodzie się zmienią więc i powinny prawa.No co do samego prawa teoretycznie daje Ci równości bo masz takie same tylko że ogólnie hmm bezpieczeństwo itp by lepiej nam się żyło ale to chyba moja opcja czy tak chce :).W tym Idealnym Świecie który pęka od kłamstw.

Lap

wiadomo, ze prawo reguluję większość istotnych spraw, ale teżź jest daleko niedoskonałe. w końcu trzeba ludzi jakoś trzymać w ryzach, bo gdyby nie to, to juz dawno by się powyrzynali:)

Caligula

No tak , tylko zachodzi małe oszukiwanie siebie samego że niby jesteśmy wolni a mamy prawa no cóż potrzeba nam Radykalnej zmiany może rewolucji ale w 21 może coś takiego istnieć ?

Lap

czas wielkich zmian i rewolucji juz dawno przeminąła- świat to globalna wioska i z dnia na dzień coraz mniej wolno- bezustanna inwigilacja i kontrolowanie. teraz ludzkosć czeka starcie wschodu z zachodem. a czy człowiek kiedykolwiek był tak naprawdę wolny? nie sądzę. chyba , że we wspólnotach plemiennych.

Caligula

Tez się zgadzam teraz nie ma rewolucji teraz są wojny o wymianę zdań ? czy coraz mniej tego nie wiem mnie to za bardzo nie obchodzi póki sam nie zostanę schwytany w tym systemie ale nie chce łamać sobie zębów na tej władzy.Tak masz racje będzie i to niedługo czyżby nowa wojna ? znacznie mocniejsza niż ta Iracka. Czy był wolny hmmm no wiadomo ze z poprawni nie można być wolnym chociaż możesz jako tako konturować co robisz.Ojoj się rozgadałem ale zapraszam o wypowiedzi na temat Year Zero bardzo Cieawy Wytwór NIN :) ponad czasowy! :).

użytkownik usunięty
Caligula

A mi zawsze szkoda tej małpki... nic na to nie poradzę. Takie już ze mnie słodkie dziewczę.
Kapucynka nie grała - była autentycznie przerażona. Jak na mój gust - mogli sobie odpuścić ten dokumentnie zbędny motyw.
Reszta - super, zwłaszcza pomysł ze skrzydłami z tuszy wołowej.
Może by to i był mój ulubiony teledysk NINa - ale tylko i wyłącznie ze względu na bezsensowne katowanie zwierzaka - nie będzie.
Ale to tylko moje subiektywne zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać.

No właśnie, gdyby nie kapucynka które wyraźnie jest przestraszona mogłabym inaczej odebrać ten teledysk. A tak mamy uwięzione, zniewolone zwierzę. No, ale przecież ludzie takie praktyki czynić lubią. I jeszcze słowa "I wanna f*ck you like an animal" - nie rozumię... Chcę cię pier.... jak zwierzę. Ciekawe zważywszy, że to ludzie stostują wszelakie praktyki seksualne, a w teledysku i naga kobieta, i akcesoria do pożycia seksualnego....

Caligula

Uwielbiam 'Pretty Hate Machine'. Mógłbyś mi podać namiary na jakąś stronę, gdzie zapisujesz oceny albumów muzycznych o ile taka istnieje?

użytkownik usunięty
Caligula

Prawda. Ten teledysk to arcydzieło, muza idealna do szybkiej jazdy... lub seksu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones