Vangelis

Evángelos Odysséas Papathanassíou

8,8
1 965 ocen muzyki
powrót do forum osoby Vangelis

vangelis

użytkownik usunięty

uwielbiam jego muzyke.jest obok jarra najlepszym kompozytorem muzyki elektronicznej na swiecie.jego album blade runner czy conquest to paradise to klasyka muzyki.
mam nadzieje ze skomponuje hymn olimpijski ateny 2004 :)

Masz świętą racje!!! Jego muzyka powala!!! Tak jak J.M. Jarre jest wg. mnie najlepszym kompozytorem muzyki elektronicznej i instrumentalnej na świecie!!! "Chariots Of Fire" czy "Conquest of Paradise" a także składanka Odyssey - The Definitive Collection powalają na kolana wachlarzem doznań muzycznych! Jego Muzyka jest jak balsam dla uszu! Każdy kto chociaż raz usłyszy (nawet najzagorzalszy manieczkowiec;)) napewno o nim nie zapomni!

Gonzor

Stary post ale coś muszę napisać.
Na podium wykonawców muzyki instrumentalnej postawiłbym jeszcze Mike Oldfielda.To trzy najbardziej znane chyba nazwiska muzyki instrumentalnej.

Kolejność na tym podium się zmienia po kolejno wydawanych płytach przez tych trzech panów.

Po wydaniu płyty"Light & Shade" Mike Oldfield'a obecnie on jest na pierwszym miejscu na drugim Vangelis na trzecim Jean Michel Jarre.

Ten ostatni Pan, na 3 miejscu bo mam wrażenie że kolejne jego płyty sa coraz słabsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones