Władysław Pasikowski

7,5
5 381 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

panie rezyseze dziękuję za ten film - wybitny! i nie ma co sluchac tych świętoszków że antypolski, film prawdziwy a co my święci byliśmy w swojej histrorii. jak ktos tak myśli to niech se przeczyta jakąś obiektywną książkę wydaną po 89r. a nie wypisuje debilizmy które mu nawciskali do łba za komuny!
pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ashley_filmweb

myślę że ten post napisał sam pan Pasikowski...

ashley_filmweb

Widzisz. Doskonale wpisujesz się w obraz tych Polaków przedstawionych w Pokłosiu, którzy podobno obrażają nasz naród bo przecież my tacy nie jesteśmy.
A może pana Pasikowskiego do drzwi przybijesz co ? :)

gacek776

Oczywiście że przesadzam ale tylko skrajne wypowiedzi mają jakikolwiek sens, gdybym napisała "Pan Pasikowski nakręcił film nie na miejscu"- było by to mało wyraziste.
Po drugie jego motywem była tylko i wyłącznie- kasa, kasa, kasa- trzeba robić coś niekonwencjonalnego żeby się to sprzedało, aczkolwiek w tym wypadku jest to w złym guście dlatego też aby uwidocznić moją dezaprobatę wypowiadam się w sposób przesycony nienawiścią.

ashley_filmweb

Brawo! To dobry pomysł. Od dziś będę mówił do kogoś "g.... prawda stara kur...." zamiast "nie ma pani racji" bo tylko skrajne wypowiedzi mają sens.
"aby uwidocznić moją dezaprobatę wypowiadam się w sposób przesycony nienawiścią"
Więc ja mam się wypowiadać tak samo do ciebie?

Co ty za przeproszeniem pier.....? Wyłącz TV, nie bierz przykładu z polityków, nie opluwaj kogoś za to że mówi i robi to co mu się podoba. Co to komuna że można robić tylko to co jest po drodze "partii"?

Jak chcesz rozmawiać to trzymaj jakiś poziom a nie staraj się zwrócić na siebie uwagą idiotycznymi tekstami.
I powieś Pasikowskiego, Stuhra, Zamachowskiego, Szaflarską, Radziwiłowicza a do kina będziesz chodzić na Kac wawe.
Tego chcesz ? Żeby widz zamiast się zastanowić po seansie co zobaczył wychodził obżarty popcornem ?
Jeżeli tak to doskonale wpisujesz się w tą filmową tłuszczę, którą tutaj krytykuje się za to że jest przerysowana.

gacek776

Kto tu próbuję zwrócić na siebie uwagę...szkoda tylko że wulgaryzmami. Nie mam TV żeby nie przesiąkać polityką i ich posranymi pomysłami- widzę jednak, że Ty się świetnie w tym orientujesz ;)
Masz rację to nie komuna, Pasikowski ma prawo zrobić taki film, jaki chce, a ja mam prawo to skomentować.
Tak negujesz moją ocenę, chcesz zwalczyć krytykę- krytyką... Mam prawo mieć takie odczucia tak jak Ty masz prawo mieć inne.
Co do skrajnych wypowiedzi- chyba nie do końca zrozumiałeś- oczywiście, że to nie sprawdzi się w każdym przypadku (np. wg. Twojego przykładu "g...prawda stara kur...") ale tutaj uznałam, że nie przesadzę używając dosadnego stwierdzenia.

ashley_filmweb

Oddzielne tudzież osobne brawa dla idiotek tudzież idiotów którzy idą do kina tudzież multipleksu uczyć się historii.Argument o nieposiadaniu telewizora jakoby czyniący jakieś indywiduum lepszym od innych indywiduów jest równy twierdzeniu że czytanie książek czyni lepszym.Pytanie których albo raczej czyich książek.Odpadają dzieła Hitlera,Stalina i Mao.W takim razie ashley powinnaś zostać powieszona i pochowana na cmentarzu katolskim skoro się tak z nim utożsamiasz.Sama twierdzisz że tylko skrajne twierdzenia mają sens.A poważnie łapiesz absurd twojego toku rozumowania.Pozdro.

krzyhoo1981

Może podasz jakieś tytuły tych obiektywnych książek.

Robson

Dzieła wybrane Grossa ze wstępem Adama Michnika.

ajron1960

Tak właśnie myślałem.

krzyhoo1981

Za jaką odwagę dzieciaku ??:D:D Jakby był taki odważny to by nakręcił film o tym jak Żydzi mordowali Polaków, wtedy dopiero by zyskał poruszył kontrowersyjny temat i zyskał kasę. Poszedł na łatwiznę i kasę i nakręcił kolejnego gniota o utylizowaniu Żydów, tylko tym razem wkręcił się w ogólnie przyjętą konwencję, że wszystkie żydowskie nieszczęścia okresu II WŚ to dzieło polskich nazistów spod znaku orła białego ze swastyką. Proszę Cię to taka odwaga jak ujadanie kundla zza płotu, albo frajera zza pleców policji. Pfff

grd1

On nie "ujada" zza pleców. Swoim nazwiskiem ten film promuje! Nie zza czyichś pleców ani zza płotu. Jak tu anonimowo na filmwebie łatwo ujadac.

majkalipcowa

Nie wyrywaj słów z kontekstu manipulancie.

grd1

To nie było wyrwanie słów z kontekstu tylko czyste fakty w kontekście twoich oskarżeń.

majkalipcowa

Wow, ale to głębokie było co napisałaś. Jakie fakty, jakie oskarżenia, jaki kontekst? Weź się nie ośmieszaj i nie porywaj z motyką na słońce. Idź oglądać MTV i tam się uskuteczniaj na forum bo to bardziej twój poziom.

grd1

weź leki na uspokojenie i ty wróć do MTV bo widać skąd czerpiesz inspiracje żeby błyszczeć na forach

majkalipcowa

Pasikowski nie promował tego filmu. Zgarnął kasę i zniknął na kilka miesięcy, w momencie premiery.
Świecić oczami musiał za niego później młody Stuhr, który jeszcze popełnił kilka spektakularnych gaf (dzieci pod Cedynią itp.) i ma już schrzanioną karierę do końca życia.
Pasikowski się z tego pokłosia "Pokłosia" jakoś uwolnił, wyślizgnął. Oprócz sympatyków kinematografii (czyli jakieś 2% społeczeństwa) mało kto kojarzy, że to on jest reżyserem tego gniota.

sztosik

Co do Pasikowskiego to wystarczy przypomnieć, że jutro premiera jego kolejnego filmu Jack Strong, więc chyba nie ukrył się dla "nicnierobienia" i ze strachu. Ale swoją drogą to czasem lepiej coś zmilczeć niż powiedzieć słowo za dużo.

majkalipcowa

Dyskusja jest o Pokłosiu (filmie sprzed 2 lat) a nie o Jacku Strong... Teraz nie ma się przed kim chować, więc bryluje. Po premierze Pokłosia wsiąkł jak kamfora na wiele miesięcy.
Co do ostatniego zdania, to zgadzam się w 100%.

krzyhoo1981

Świetny reżyser, podziwiam za odwagę podejmowania trudnych tematów i szanuję.

xtomix

reżyser siedzi

xtomix

Podpisuję się pod tym dwoma rękoma... dwoma... Prawda w oczy kole... Jedwabne ... to ma być przykład... Nie wszyscy są tacy, może 2, może 10%, ale są... Niestety... Film Pokłosie obejrzałem z dużym wzruszeniem i obawą, że potrafili być tacy, że są tacy i że będą NIESTETY TACY.... chore społeczeństwo, chore dzieci. Wyścig szczurów i nic więcej... Chciałbym poznać osobiście Pasikowskiego i mu pogratulować odwagi... Ile wziął.. Wstydź jeden z drugim. Wstyd...

andpol

Co do Jedwabnego Tomasz Gross wielokrotnie zmieniał wersje zmniejszając liczbę ofiar mordu jak i okoliczności w jakich go popełniono. Fakt, że zrobili to Polacy jest absolutnie niewiarygodny, archeologicznie obalony podczas ekshumacji. Nieomalże na 99% wiadomo, że zrobili to Niemcy.

użytkownik usunięty
andpol

trudne tematy buahaha ;) Antypolonizm wszedł w skalę korporacyjną, nietrudno znaleźć ludzi którzy dobrze zapłacą za obrażanie Polaków. Trudny, nie wygodny temat byłby o żydach z NKWD, ale o tym filmu nikt nigdy nie nakręcił

krzyhoo1981

Nie oglądałem tego filmu i jakoś mi do niego nie spieszno. Słyszałem natomiast, że warsztatowo jest bardzo dobrze zrobiony. Problem polega na tym, że podobno dotyczy Jedwabnego, a w Jedwabnym ofiary, Polacy pochodzenia żydowskiego, zostały zamordowane z niemieckiej amunicji,którą znaleziono w grobach.
Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że Niemcy dali do ręki polskim chłopom broń z ostrą amunicją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones