Władysław Pasikowski

7,5
5 377 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Poszukuję wszelkich publikacji itp na temat życia i twórczości Władysława Pasikowskiego. Najlepiej takich, które da się wrzucić do bibliografii pracy o jego osobie. Przeszukałam internet i znalazłam tylko materiały online. Może Wy mi coś podpowiecie? :)

Ms_Paulla

Możesz zajrzeć do leksykonów kina polskiego, w każdym będzie jakaś wzmianka (np. "Historia kina polskiego", T. Lubelski), ale większość tych informacji jest do znalezienia w internecie. Najwięcej ciekawych publikacji było w prasie w latach 90tych - jeżeli masz możliwość przejrzenia w bibliotece starych egzemplarzy różnych gazet i czasopism ("Film", "Cinema", "Kino", "Machina") to znajdziesz sporo wywiadów, artykułów itd. Najlepiej szukać numerów z przybliżoną datą premier jego filmów. Jest jeszcze książka podpisana nazwiskiem Pasikowskiego "Psy w kinie, czyli jak się robi filmy", gdzie obok scenariuszy do "Psów" jest całkiem sporo przemyśleń reżysera o swojej pracy, ulubionych aktorach, muzyce filmowej, ogólnie o kinie. Książka jest na allegro. Oprócz tego przychodzi mi jeszcze do głowy wywiad rzeka z Radziwiłowiczem "Wszystko jest jakieś dziwne", gdzie aktor dużo opowiada o pracy z Pasikowskim, ale to ciężko potraktować jako materiał naukowy, ewentualnie jakiś cytat może być przydatny.
A jaki temat tej pracy? ; )

Szem

Wow. Dzięki :) Sporo materiału do przejrzenia :D
A ta praca to ma wyglądać podobnie do ustnej prezentacji maturalnej i ma dotyczyć po prostu twórczości i życia wybranego reżysera polskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones