Walter Brennan

Walter Andrew Brennan

8,2
2 182 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Walter Brennan

Pamiętam go z wielu westernów , ale najbardziej zapadł mi w pamięć jako Stumpy , kulawy pomocnik szeryfa , najsympatyczniejsza postać westernowa jaką widziałem , odegrana perfekcyjnie.

lihol

O tak!! Stumpy to najlepsza rola w historii kina. Uwielbiam go, a szczególniescenę kiedy przygrywa na gitarce i cala ekipa spiewa...

aska_10

Sorry, ale Stumpy przygrywał na harmonijce w piosence Nelsona 'Cindy', a
Colorado na gitarze. Częsta pomyłka :) Niestety, żeby dziś zagrać w filmie
wystarczy umiejętność nakładania żelu na włosy i pieniądze na solarium :/
zero talentu aktorskiego. Ale to się nastolatkom podoba. Trzeba cierpliwie
czekać aż gusta się zmienią

użytkownik usunięty
lihol

Z całego filmu najbardziej zwrócił moja uwagę. To były czasy kiedy w filmach się grało a nie tylko wypowiadało swoją kwestię!

Geniusz! Jak dla mnie mistrz drugiego planu! Nikit nie jest wstanie mu w tym dorównać!

lihol

No i Eddie z 'Mieć i nie mieć' - z jego tekstów idzie się pokładać ;P

lihol

zgadzam się w 100% jego śmiech i docinki niesamowicie mnie rozbawiły :)

lihol

Jako Stumpy,ego pamięta go większość ,genialnie zagrał rolę sędziego Roy Bean,a
w westernie z 1941 ,główną rolę grał tam Gary Cooper.

The Westerner (1940) cały film

http://www.youtube.com/watch?v=pzgcqLpQDYQ&list=PL1448DFA9B1759711&index=16

użytkownik usunięty
jubru_2

chociaż napisy by się przydały.

Trzeba sie z tym zwrócic do osoby która ten film udostepniła ,prosze napisac po angielsku gdyż nie zrozumie.A tak na marginesie ,na YT wrzucono kilka filmów z serii "Winnetou" z polskim lektorem ,były prawdopodobnie z polskiej TV i w komentarzach czytałem wypowiedzi Niemców by dać ten film bez tego drugiego głosu który to zagłusza wersję niemiecką ,natomiast rozśmieszyła mnie prośba pewnej angieli (amerykanki) która pytała gdzie można ten film obejrzeć w wersji oryginalnej czyli angielskiej !!!
Film prod.niemiecko -hiszpańsko- francuzko-włosko-jugosłowiański w wersji oryginalnej po angielsku cha cha.
P.S
Mam z napisami ,napisy można chyba gdzieś ściągnć ,mnie udostępnił cały film znajomy a tu podałem link do wersji oryginalnej ,niestety.

użytkownik usunięty
jubru_2

hahaha... bystrzak z tej amerykanki.
Niewiesz gdzie są te napisy? bo nie moge nigdzie znaleźć...

lihol

niezapomniany. Zgarnął 3 oscary, a mało kto go zna : D

lihol

Idealnie pasuje do westernów, szkoda, tylko że mało takich filmów westernowych z jego udziałem, bo chciałoby się go oglądać non stop.

lihol

Sam jego głos mnie rozbawiał (:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones