Werner HerzogI

Werner Herzog Stipetić

7,9
1 690 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Werner Herzog

Herzog uchodzi za ekscentryka. Częściowo do takiej opinii przyczyniła się współpraca z Kinskim, którego wielu uważało za szalonego, a także jego filmy - gdzie poddawał aktorów hipnozie, groził im bronią. Podobno kiedyś ogłosił, że reżyser, który na piechotę ze swojego kraju dojdzie do niego, będzie mógł zrobić z nim film. Biedna Czeszka, czy Wegierka nie dość, że przeszła taki kawał drogi, to jeszcze nie zastała Wernera, bo ten akurt wyjechał.
Nie dziwie się jednak tej pani, że zdecydowała się na taka podróż, dla współpracy z Herzogiem warto się poświęcić

Aune

Kinski w swojej autobiografi (JA CHCE MIŁOŚCI)nazywa Herzoga tchórzem, beztalenciem i idiotą. Plotki o hipnotyzowaniu aktorów są śmieszne. Jeśli chodzi o incydent z bronią to ponoć była to tylko bezsensowna słowna groźba wobec Klausa Kinskiego topiącego się akurat w bagnie. Lubie filmy tego reżysera ale były by one nic niewarte bez Klausa Kinskiego i Bruna S.

Aune

W "Ich brauche liebe" Kiński na każdym kroku najeżdża na Wernera. Przedstawia reżysera jako najgorszego człowieka jakiego miał okazję poznać. Niewybredne epitety odnośnie jego niechlujstwa i nieporadności wprawiły mnie w zdumienie. Z autobiografii wynika że gdyby nie silny charakter Klausa dzięki któremu tenże wpływał na kręcenie filmu Aquirre to Herzog totalnie by go zepsuł. Powstało małe arcydzieło ale komu przypisać za to zasługi? komu wierzyć: Porywczemu, zwierzęcemu Kińskiemu czy intelektualiście Herzogowi?

None200

w "Mein liebster Feind" z kolei Herzog opowiada trochę o tym, jak wyglądało pisanie autobiografii Kinskiego- łącznie z tym, że wiedział jak zostanie w niej przedstawiony i ponoć brał w budowaniu tego niechlubnego portretu czynny udział :)
Myślę, że zasługi za "Aguirre" powinno się przypisywać raczej chemii, jaka była pomiędzy Herzogiem a Kińskim.

None200

Nie wiem, czy Kinski, który gwałcił i terroryzował własne córki, gdy miały po około 9 lat, ma prawo nazywać kogokolwiek "najgorszym".

W ogóle dziwię się, że ludzie tak się fascynują tym zboczeńcem. Gdy gdzieś policja łapie pedofila, to wszyscy życzą mu śmierci, a Kinskim się zachwycają. Widocznie, jeśli ktoś jest "artystą", to bycie pedofilem już tak nie razi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones