Wes AndersonI

Wesley Wales Anderson

8,6
10 602 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Wes Anderson

Dlaczego do dzisiaj nie zmieniono, że otrzymał Złotego Globa za najlepszą komedię GBH? Wiem, że to producenci dostają, ale przecież n Globach to on wyszedł po odbiór statuetki, o ile dobrze pamiętam.

tolerancja91

bo globa dostaje film, nie jego twórca czy - jak w przypadku Oskarów - producent. takie są zasady, niestety :( podobnie jest np. z Oskarami za filmy nieanglojęzyczne. jeśli Ida dostanie - to we wszystkich bazach filmowych nie będzie to nagroda dla Pawlikowskiego, a dla Idy.

marlon

a przeczytałeś całość mojej wypowiedzi?

marlon

poza tym jest producentem swoich filmów - sprawdziłam to później

tolerancja91

tak, przeczytałem całość twojej wypowiedzi, za to ty chyba nie doczytałeś mojej - to kwestia ZASAD PRZYZNAWANIA. Globa za film nie dostaje oficjalnie ani producent, ani reżyser, a FILM. Wes był za to NOMINOWANY do globa za reżyserię i scenariusz. co innego w przypadku Oskarów - tam w kategorii "najlepszy film" nagradza się wymienionych z imienia i nazwiska producentów, którzy wcześniej są też nominowani. sprawdź jak pokazuje to np. IMDB http://www.imdb.com/title/tt2278388/awards?ref_=tt_ql_4

marlon

ok, moja wina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones